Tablou Sigurante Logan 2

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #31
    E normal, sunt pentru alte funcții - s-a mai discutat.
    Pentru H4B(0,9 TCe) datu' cu părerea (mai ales cand nu ai toate datele) e sport național - Do not feed the trolls.

    Comment


    • #32
      Pentru că tot vorbeaţi de tabloul de siguranţe, poate îmi daţi şi mie o sugestie.
      Am un Sandero Stepway 2016, pe care vreau să montez o cameră DVR. Asta are trei fire: unul negru, de masă, pentru care găsesc eu un şurub cu piuliţă pe sub bord, şi două de plus - roşu (plus permanent, înainte de contact) şi galben (plus după contact). Ăstea două au nişte conectori sub forma unor siguranţe, pe care să le fixez direct în tabloul electric. Aveţi idee în care locaşuri din tablouri de siguranţe ar trebui să le montez?

      Comment


      • #33
        Pe siguranta pt obd unde ai + permanent pt a filma si in parcare/stationare.
        Attached Files
        Last edited by 77sky; 9 May 2020, 13:39.

        Comment


        • #34
          Acelasi lucru vreau sa fac si eu. Si eu am nevoie de un Plus permanent si un Plus pe contact accesorii. Ma gandesc pt Plus accesorii sa folosesc 33 Bricheta si la Plus permanent sa ma leg in 25 care este goala. In schema scrie 25 si 26 UCH Semnalizatoare de directie. Este ceva nasol daca ma leg in 25? In manualul kitului de alimentare pt camera scrie "Strongly advised not to connect hardwire kits wire to any of fuse’s related to vehicle safety system". Am si 23 cu Plus permanent liber dar nu pot conecta adaptorul ala de siguranta din cauza formei lui si a plasticului aluia din jurul locului sigurantei. Siguranta 28 este folosita la carligul de remorcare. Aveti schema de la masina mea si panoul in poza. Multumesc pt ajutor!
          You do not have permission to view this gallery.
          This gallery has 3 photos.

          Comment


          • #35
            Se poate da plus permanent pentru deschiderea geamurilor ca la Logan ph 1?

            Comment


            • #36
              Multumesc, am rezolvat. am luat plus permanent de la radio/mufa obd si plus accesorii de la priza spate.
              Last edited by 77sky; 10 May 2020, 13:59.

              Comment


              • #37
                Originally posted by t0rquemada View Post
                Mici completari
                Buna!
                Folosesc o poza de pe forum. Puteti sa imi indicati ce reprezinta aceste relee si sigurante? Scuze daca intreb si nu am reusit sa gasesc...
                Attached Files
                Last edited by 77sky; 17 May 2020, 20:41.

                Comment


                • #38
                  Depinde de motorizare, la unele reprezinta una, la altele alta ... nu se stie niciodata daca nu spui ce motorizare ezista sub capota

                  Comment


                  • #39
                    Scuze George. Motorul de 1,2 benzina.

                    Comment


                    • #40
                      Am scos releul B si s-a oprit motorul. Deci este pentru injectie...

                      Comment


                      • #41
                        Scuze, releul C.

                        Comment


                        • #42
                          Buna ziua, Sandero Step - Nu mai am pozitii (si lumin bord) , faza lunga si claxon. Verificat sigurantele F2-F7, F10 si nu am plus pe ele. Unde sau care este problema?
                          Last edited by Silica; 22 July 2020, 13:47.

                          Comment


                          • #43
                            F27 și 29 din prima poză de aici https://www.loganclub.ro/forum/forum...98#post2167198
                            Pentru H4B(0,9 TCe) datu' cu părerea (mai ales cand nu ai toate datele) e sport național - Do not feed the trolls.

                            Comment


                            • #44
                              F 29 problema, dar nu stiu de la ce se poate sa fi ars. MULTUMESC!

                              Comment

                              Working...
                              X
                              Anulare DPF
                              Politica de Securitate Google