Cruise Control

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #16
    Originally posted by einstein1984 View Post
    Uzina Dacia nu a prevazut montarea de cruise control dupa iesirea masinii din uzina....
    Hai ca asta ma distrat teribil ... imi pare rau ca nu am gasit topicul asta pana acum - lipsa de timp - asta e. Dar sa revenim la subiect ...
    Astazi de curiozitate am dat telefon la reprezentanta Dacia la care merg de obicei si am intreb scurt ... se poate monta regulator/limitator de viteza in reprezentanta? Raspunsul unul la fel de sec ... DA!!!
    Costa vre-o 6000 de lei si se rezolva, ti-l fac baietii ca din fabrica ...
    Pentru cei mai necredinciosi pot aduce si alte detalii (piese utilizare, costuri manopera, timp de lucru etc) ...

    Asadar ...
    sigpic
    This is My Ride!
    !Visit and enjoy!

    Comment


    • #17
      Eu nu pot sa-i inteleg pe cei care-și iau masina cheala si după aia se trezesc ca vor cruise control, aer conditionat, medianav etc.
      Daca te-ai zgarcit / sau nu ai avut bani sa ti le iei din fabrica, vinde tată masina si ia-ti una cu de toate ca iesi mai ieftin.
      Pai sa dai 6000 de lei sa montezi cruise control cand cu 400 de euro luai asistenta la parcarea cu spatele, regulator limitator de viteza si volan imbracat in piele.

      Comment


      • #18
        Cred ca postul de mai sus ar fi raspunsul cel mai bun la toate intrebarile de genul "cum pun...AC, Cruise control, Nav, ABS, ESP....etc, etc pe un Logan chel?"
        SIMPLU: vinzi masina pe care o ai si iei una cu dotarile pe care le vrei!
        Este, de departe, mai simplu, mai sigur si...mai IEFTIN!
        O dotare suplimentara "pe linie" este intotdeauna mai ieftina decat bricolajul "after market".

        Comment


        • #19
          Masina nu are pachetul cu cruise control (singurul pe care nu il are) pentru ca asa a fost configurata de altcineva (probabil de cei din reprezentanta) si a fost oferta la Dacia cand am luat-o si era in stoc.

          Asa ca va rog sa nu mai comentati aiurea ca e masina cheala sau se zgarceste nu stiu cine.

          PS: Pentru carcotasi masina e Laureat cu MediaNav si piele

          Comment


          • #20
            oare acestea merg la logan 2?
            Last edited by freee; 9 May 2014, 22:02.

            Comment


            • #21
              Originally posted by CeDeBe-L View Post
              O dotare suplimentara "pe linie" este intotdeauna mai ieftina decat bricolajul "after market".
              Mai ieftina nu este intotdeauna.

              Ex.
              Duster, an de fabricatie 2014, senzori parcare = 200 euro, after market - mai putin;
              Logan, an de fabricarie 2007, radiocasetofon cu doua difuzoare = 180 euro, after market - radio-cd cu mp3 si doua difuzoare + montaj - ceva mai ieftin.

              Chiar si asa este recomandat sa alegi optiunile din fabrica!

              Comment


              • #22
                De multe o optiune vine la pachet cu mai multe si asa se merita sa iei direct din fabrica
                sigpic

                Comment


                • #23
                  Cruise Control Pentru Dacia Logan II Laureate 0,9

                  Salutări! Bine v-am găsit!
                  Am cumpărat noua Dacie Logan, Laureate cu motorul de 0.9. Am ales opțiunea !pack securite” (pentru ”Cruise control”). Am așteptat o lună cu nerăbdare să vină mașina. Dar, după ce a venit și am ridicat-o, am rămas profund dezamăgit. Cea de la ”MEridian” a uitat să adauge și această opțiune, așa că mașina a venit fără pilotul automat. Parcă mi s-a luat o bucurie. AU mai greșit și la asigurarea CAsco, au trecut o altă mașină (Sandero). Mașina văd că are pe bord acei martori pentru tempomat, pentru pilotul automat. Am vrut să nu o accept, dar mi-a zis că pierd programul ”RAbla”, așa că am acceptat mașina așa cum era. Voiam să vă întreb, se poate monta pilotul automat? Sunt cumva trase cablurile până la acele butoane false? Se pierde garnația? Am vorbit cu cineva de la ”Dacia®”, care lucrează la fabrică, spunea că se poate monta dacă vin acolo, dar că risc să pierd aranția.
                  Vă mulțumesc.

                  Comment


                  • #24
                    Glumesti ? au uitat sa adauge optiuni ??? bine ca nu a venit la livrare cu un alt motor! lasa vrajeala si zi ca defapt asa ai comandat masina fara cruise control.
                    Last edited by prometheus; 12 May 2014, 14:31.
                    sigpicLogan , from point A to anywhere in the world .....yeap , no problem!!! but hey!!! you said modern roads right ?

                    Comment


                    • #25
                      Exact așa s-a întâmplat, au uitat.
                      Last edited by Danis702000; 12 May 2014, 14:34.

                      Comment


                      • #26
                        Nu ma mira...pe la dealeri...unii efectiv habar nu au ce vand! si nu numai la Dacia...
                        Keep walking...

                        Comment


                        • #27
                          Un dealer care nu stie ce vinde , ala nu e dealer . Nu prea cred sa se fi intamplat asa.
                          sigpicLogan , from point A to anywhere in the world .....yeap , no problem!!! but hey!!! you said modern roads right ?

                          Comment


                          • #28
                            Exact așa s-a întâmplat, au uitat. Ce rost avea să nu pun, când din fabrică este mai ieftin, și să pun după, când este mai scump și risc să și pierd garanția?

                            Comment


                            • #29
                              Tu nu ai citit nota de plata cu care te-ai dus sa platesti avansul? Din ce imi aduc aminte, acolo scrie ce model ai ales si ce optiuni.

                              Comment


                              • #30
                                Da, din păcate nu am citit, am crezut că a rămas așa cum am stabilit de la început, când am ales opținea împreună. Este vina mea, eram entuziasmat că voi cumpăra mașina.

                                Vă mulțumesc pentru răspunsuri. Știți cumva dacă cineva de aici, de pe acest site, a ralizat această schimbare?
                                Last edited by Danis702000; 12 May 2014, 14:41. Reason: Automerged Doublepost

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google