Ajutor Cumparare Jante Logan II

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #46
    @Bizo: La tine scrie?
    Pentru H4B(0,9 TCe) datu' cu părerea (mai ales cand nu ai toate datele) e sport național - Do not feed the trolls.

    Comment


    • #47
      Da...asa scrie. In plus o am incaltata cu r15 pentru iarna si pana acum nu mi-a zis nimeni nimic.

      Comment


      • #48
        Originally posted by Bizo View Post
        Da...asa scrie. In plus o am incaltata cu r15 pentru iarna si pana acum nu mi-a zis nimeni nimic.
        Bizo,
        Pe eticheta de pe cantul usii soferului ce marimi ai scrise ?

        Ce ar putea sa-ti si zica, atata timp cat ai o dimensiune omologata, trecuta in CIV
        Last edited by GuGu21; 2 December 2014, 09:50. Reason: Automerged Doublepost

        Comment


        • #49
          Pe usa am trecute 185/65/r15 195/65/r16 205/65/r16.
          Nu au ce sa zica, dar poate dai de vreun dorel care te intreaba de ce nu ai jantele pe 16 ca doar ea asa vine din fabrica.

          Comment


          • #50
            Originally posted by Bizo View Post
            Pe usa am trecute 185/65/r15 195/65/r16 205/65/r16.
            Nu au ce sa zica, dar poate dai de vreun dorel care te intreaba de ce nu ai jantele pe 16 ca doar ea asa vine din fabrica.
            Vrei sa zici 185/65/r15 195/55/r16 205/55/r16
            Chestia e ca eu nu pot sa-mi pun 205/55/R16 atata timp cat nu-s in CIV. Bine, pot sa-mi pun dar nu-i ok dpdv legal ... Doamne fereste sa fiu implicat si-n vreun accident ca sa vezi distractie p-aia

            Comment


            • #51
              Da...55 vroiam sa zic, shit happens.

              Comment


              • #52
                Dimensiunea 205/55/r16 nu e trecuta in CIV, e trecuta doar pe usa masinii dacia SL10.

                Comment


                • #53
                  Intr-adevar - 205/55/R16 nu apare in CIV pentru SL10, apare doar pe cant'ul usii soferului ( cel putin la mine )
                  Last edited by GuGu21; 16 December 2014, 17:04.

                  Comment


                  • #54
                    Atasat poza CIV
                    Attached Files

                    Comment


                    • #55
                      ce parere aveti de jantele http://www.ejante.ro/magazin-online/...t-redus-/16413 , vreau un sfat, poate le cumpar dupa sarbatori, dupa colindat......daca raman cu ceva parale.....
                      „Decât să înjuri întunericul, mai bine aprinde o lumânare.”

                      Comment


                      • #56
                        Nu ai omologare pentru 6,5 R15(doar 6 R15), ET38 (uzual ET40, la Stepway ET37) iar gaura centrală e de 73,1(60,1mm)
                        Pentru H4B(0,9 TCe) datu' cu părerea (mai ales cand nu ai toate datele) e sport național - Do not feed the trolls.

                        Comment


                        • #57
                          Nu se uita nimeni la latimea jentii, si eu am pentru vara de-astea chinezesti ( ASW ) latime de 6.5 ", la mine la ITP s-a uitat la becuri sa fie cu filament si la pneuri sa fie 185/65R15 88T
                          Orice modificare la ce am spus mai sus ma intorcea, mi-a si zis. Becurile puteau fi albastre, l-am intrebat pe Dorel si mi-a zis ca si el are la masina lui tot albastre, sa fie cu filament atit il interesa. Exclus LED-Xenon sau alte golanii
                          Astea sint jantele, ASW804
                          Merg si la x52 100%
                          Attached Files
                          Last edited by bogdan_cr; 28 December 2014, 19:35.

                          Comment


                          • #58
                            Deci merg fara probleme, o sa iasa putin inafara, nelamuriri erau la "gaura centrala", ITP il fac la o cunostinta, nu sunt probleme......este foarte corect fata de mine, imi spune unde am probleme si ce trebuie sa remediez, nu fac ITP la rep DACIA, m-am invatat minte....
                            „Decât să înjuri întunericul, mai bine aprinde o lumânare.”

                            Comment


                            • #59
                              Gaura centrala oricum trebuie sa-ti dea inele de centrare si prezoane ( asa vin din china, setul contine toate astea, trebuie sa verifici )
                              Nu-ti face probleme la ITP, sint omologate pe masina tipul de cauciucuri ( 88T ) nu jantele, oricum pe jante de 6.5" merg 185/65, cel mai bine ar merge 195/60 ( VW etc ) dar si 185/65 sint admise, nu e nici o problema.
                              Si daca ar fi sa-ti faci probleme de omologare, nu de ITP sa te sperii, ci de controalele in trafic politie/RAR/ISCTR/, dar asa cu am zis nu-ti face probleme daca ai pneurile din carte.
                              Last edited by bogdan_cr; 29 December 2014, 09:42.

                              Comment


                              • #60
                                Multumesc bogdan_cr, cum am aprobare de la "consiliul fiscal" le iau.....ai dreptate cu controalele RAR, ISCTR....., cum vad ca sare ceva in ochi la o masina o si ia la verificat, cel putin in Neamt se merge la pont...., am vecini "buni la suflet", statea politia in curba sa vada cum trec pe linia continua pentru a intra in parcare, am luat-o o data si surpriza "baietii" erau vecini la doua blocuri mai incolo.....ma vedeau in fiecare zi ca faceam manevra.........acuma sunt mult mai atent....
                                „Decât să înjuri întunericul, mai bine aprinde o lumânare.”

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google