Zgariat Loganul La Bordura

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #16
    Stati relax atata paguba sa fie .... baga vaselina, smoala shi ce mai doresti acolo infunda si dai ca merge ca nu se uita nimeni sub masina ta si important e sa nu-ti ajunga apa la pod pedalier sau unde ai zgariat-o. Mai bine o zgaraietura pe sub decat una pe capota sau portiera care o vezi zi de zi

    Comment


    • #17
      vrei rugina, da cu otet. oricum, daca e prag e foarte probabil sa fie un strat fin de galvan, nu te ia rugina asa usor din atat.
      sprayul ala cu zinc nu inlocuieste niciodata strat de galvanizare. e un fel de frectie cu carmol la piciorul ala bun. te scapa pe moment de dureri, dar in timp ele reapar.

      Comment


      • #18
        am tot vrut sa fac ceva poze la masina si sa le pun pe forum, dar stau prost cu timpul, lucrez de dimineata pana seara, inclusiv sambata ,poate am timp duminica sa fac poze, vreu inclusiv sa va prezint ce imbunatatiri am mai facut la masinuta
        adevarul este ca poate imi fac prea multe griji de la o zgarietura, pe care oricum am acoperit o, dar la cati bani am dat pe ea si mai ales ca vreau sa o tin cati mai multi ani

        Comment


        • #19
          Am dus si eu ieri masina la reprezentanta, pentru a repara problema cu pragul raschetat pe muchia de jos. La toti amicii/colegii la care le-am aratat ce a patit, au spus ca nici sa nu-mi fac griji, ca e minora julitura si ca nu se vede. Cu toate astea, am dus-o acolo sa o repare. Maine teoretic trebuie s-o ridic, sant tare crios. Am avut optiunea sa o fac home made, dar cum nu sant deloc adeptul acestui principiu, am preferat sa dau putin mai mult. Nu stiu, of fi bine, ofi rau...
          sigpic

          Comment


          • #20
            Originally posted by balooo View Post
            Nu stiu, of fi bine, ofi rau...
            Rău nu poate fi decât pentru buzunar...

            Comment


            • #21
              da asa e .... e rau pt buzunar atata tot. Era foarte safe si acasa !

              Comment


              • #22
                No, am fost dimineata si am ridicat masina. A iesit perfect, as spune. Nici nu se cunoaste, decat la culoare din cauza ca eu cum am dat cu ceara anticoroziva in praguri, se scursese inainte si se inegrise. Acum o parte din prag este vopsit proaspat si dat cu ceara peste exterior. Se vede o mica diferenta vizuala. Dar ma bucur ca a iesit bine.
                Pretul a fost 85 de lei. Poate as fi iesit o idee mai ieftin daca le cumparam si le faceam acasa, dar mai mult ca sigur ca manopera era mai slaba, neavand nici sculele necesare.
                sigpic

                Comment


                • #23
                  Până la urmă mai bine că ai făcut-o în Service, mai ales că nu te-a costat deloc mult.

                  Comment


                  • #24
                    ai iesit foarte bine la bani,mai ales ca ai facut o la reprezentanta ,plus este foarte sanatos ca ai dat cu ceara de cavitati in praguri, asta as avea si eu de gand
                    vroiam sa te intreb daca ai idee ce au facut baietii ,au vopsit zona -era zgarietura pana la tabla? au dat si cu ceva antifon peste, sau nu era nici inainte antifon in zona aceea?

                    Comment

                    Working...
                    X
                    Anulare DPF
                    Politica de Securitate Google