Consum Logan II 1.2 16v

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Am cautat si nu este. Ce am eu asemanator este ionroad, dar acela filmeaza la 680x720 parca maxim..

    Comment


    • haseero cum a mai zis si stoicanu ...daca vrei sa fii crezut trebuie sa postezi ceva plauzibil .. shi eu plec la mare si daca vrei iti arat tot drumul, dar asta nu e prea relevant, ci consumul si viteza medie aplicata pe acel sector de drum

      Comment


      • @hasserro incearca dailyRoads voyager
        sigpic

        Comment


        • Tinuletz, cu tot respectul, acesta este ultimul meu post legat de chestia asta.
          La intors am filmat acea portiune de drum, de 32 de minute, de unde, dupa calculele lui vitriol, reiese o viteza medie de 96 kph.
          Dupa cum observi in filmulet, am dat de participanti la trafic mai inceti, de curbe, sate, portiuni la vale si la deal, etc.
          Viteza mentionata de mine, 135, a fost mentinuta pe portiunile de drum drept unde nu aveam masina in fata mea.
          Pe curbe, viteza a variat de la 110 la 70, in functie de acestea, de asemenea in localitati am mers cu 60-70, la deal pedala la fund cu treapta a 3-a si a 4-a.
          Cat despre consum, a fost acela care s-a vazut in poze, si anume 6.9.
          Are rost sa dezinformez si sa mint ca sa ma bat cu pumnii in piept ca vai ce consum am scos eu? Sau vai ce repede am mers? 135 nu mi se pare o viteza mare, de asemnea 6.9 mi se pare un consum foarte bun pentru stilul de condus pe care l-am abordat pe toata durata traaeului.
          Eu mi-am facut datoria si am postat atat poze cat si video.
          Consider ca nu suntem aici ca sa ne mintim unii pe altii, ci sa contribuim topicului cu impresii/pareri/experiente.
          Cand voi avea urmatorul drum lung, o sa incerc sa folosesc ionroad, acela din ce am vazut arata pe filmare si viteza de deplasare.
          Cu cele mai de sus spuse, as dori sa inchei aceasta chestiune. Toate cele bune.

          Comment


          • Acum si tu pui la suflet toate alea.
            Cine crede bine cine nu iarasi bine.
            Eu am plecat de la Neptun pana la Popesti -Leordeni si am scos o viteza medie de 117km/h in conditiile in care pe A2 pilotul a fost setat numai pe 150km/h. .
            Dar atentie toate datele din CB sunt calculate dupa viteza reala a masinii nu dupa cea afisata pe cadran
            Adica daca pe ceas arata ca ai 150km/h in realitate ai 145-146km/h si toate datele sunt calculate dupa aces kilometraj inclusiv viteza medie.
            sigpic

            Comment


            • Am scris si pe alt topic ca am alergat masina aseara 18 km, consum mediu: 11.4.
              Mi se pare super rezonabil tinand cont ca 90% din timp mai aveam putin si ieseam cu pedala de acceleratie prin podea

              Comment


              • Ai resetat inainte cb-ul?
                Un om inteligent nu va fi niciodata rau. Rautatea se naste din prostie, inferioritate si frustrare.

                Comment


                • Da, l-am resetat.
                  Si litri consumati 2 si ceva nu mai tin minte exact.

                  Comment


                  • Suceava-constanta,4 pers adulte si un copil,bagaje full,ac sporadic,consum mediu 5,5 vt medie 76km/h. Ma declar multumit

                    Comment


                    • 5.5, bun tare consumul. Felicitari !

                      Comment


                      • in conditii de mers normal, asta e consumu`!
                        Keep walking...

                        Comment


                        • Cam asa se prezinta ultimii 380 de km, in jur de 150 afara, restul in oras. Si destul A/C.
                          Masina are 5400 de km acum.
                          Attached Files

                          Comment


                          • am facut un drum dunavat-tulcea-constanta ( am mai mers destul si prin constanta pe la pranz)apoi la bucuresti pe a2
                            intre tulcea si constanta am mers cu 110-120,depasind cam tot ce prindeam (vroia nevasta sa prinda ultravioletele la plaja ) si la fel si pe a2, unde am mai mers si cu 130
                            de la constanta la bucuresti am facut cam 2 ore, aseara, era full autostrada, in schimb nu s a platit taxa de pod de la cernavoda
                            un drum de 418 km la viteze de genul si la cate depasiri am bagat, chiar nu ma asteptam la consul de 5,6
                            Attached Files
                            Last edited by panselin4; 28 July 2014, 15:23.

                            Comment


                            • Bun bun consumul. Felicitari!
                              De cand ai masina, ai km apropiati de ai mei. Eu o am din mai si am 5700.


                              Cred ca aseara am scos consum instant record. 3 persoane in masina, seara pe racoare, a4a la 38 la ora, m am chinuit putin sa ii gasesc pozitia fixa la acceleratie, consum instant 2.7-3.0.
                              Am ramas masca.

                              Comment


                              • consuma bine morisca asta de 1.2. daca mergi amestecat...ba blana...ba mers normal...consuma undeva pe langa 5.5
                                Keep walking...

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google