Consum Logan II 1.2 16v

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Am reusit astazi un consum pe care nu-l voi mai reusi niciodata
    Buzau-Monteoru dus intors, 4 persoane, 0.8 litri la dus, 0.6 la intors, in total 1.5 litri si consum mediu 4.8%
    Daca spun ca am mers ca pensionarii e putin spus, nu am trecut de 70 si am apasat acceleratia cu cea mai mare finete posibila

    Comment


    • Originally posted by hasserro View Post
      Daca spun ca am mers ca pensionarii e putin spus, nu am trecut de 70 si am apasat acceleratia cu cea mai mare finete posibila

      Nu e boala de nervi asta?
      sigpic

      Comment


      • In general comsumurile la masini sunt date pe o viteza constanta la 80 km/h
        sigpic

        Comment


        • Originally posted by hasserro View Post
          Am reusit astazi un consum pe care nu-l voi mai reusi niciodata
          Buzau-Monteoru dus intors, 4 persoane, 0.8 litri la dus, 0.6 la intors, in total 1.5 litri si consum mediu 4.8%
          Daca spun ca am mers ca pensionarii e putin spus, nu am trecut de 70 si am apasat acceleratia cu cea mai mare finete posibila
          o tara intreaga stie de monteoru acum. oricum nu mi se pare cel mai bun loc pentru masurat consum.

          care mai e starea drumului spre monteoru ca stiu ca era praf ultima data cand am trecut pe acolo?

          Comment


          • Masora si tu pe 100 km macar ca sa conteze. Asa masor si eu pe Varzaru Ramnicu valcea la vale si iese si mai bine.
            Nu contraziceti moderatorii, iti iei ban daca ai dreptate.

            Comment


            • Originally posted by skd_ozenel View Post
              o tara intreaga stie de monteoru acum. oricum nu mi se pare cel mai bun loc pentru masurat consum.

              care mai e starea drumului spre monteoru ca stiu ca era praf ultima data cand am trecut pe acolo?
              Dupa ce faci stanga din drumul principal spre monteoru e portiunea aceea de drum abraziv, apoi e bun drumul, in statiune e asfaltat tot. S-au deschis multe vile si complexuri pe acolo.
              La putin peste 70 imi arata instantul 3.7-4.0
              La dus au fost de urcat cateva dealuri, de aceea a consumat mai mult.
              Bine ca a fost seara si nu era drumul aglomerat altfel m-ar fi injurat lumea ca merg prea incet )

              Comment


              • ...la 18 000 km , in ultimele 8 luni , imi pot permite sa expun o parere
                ...la o viteza medie de 50-55 km/h , drum cu diferente de nivel semnificative (vezi harta geografica a jud MM) , incarcatura medie 250 kg , pot sa "declar" un consum mediu de 5,5 % , cu o marja de + - 0,1 %
                ...daca vrei neaparat sa mergi "la economie" , se poate ajunge la un consum de aprox. 5-5,2 % , in conditiile de parcurs 20% din distanta in urban si restul de 80% extraurban si o viteza medie de pana la 50 km/h
                ...am exclus o apreciere a consumului urban in marile orase in conditii de trafic aglomerat !
                ...sunt de parere ca L2 cu 1200 cc , nu este masina care se preteaza condusului sportiv.

                Comment


                • hasserro, ai vazut daca mergi calm poti scoate consumuri incredibile
                  eu cel mai putin am scos pe dn1 ,de la bucuresti mai sus de valeni am mers cam 107 km, 2 persoane in masina, cu un consum mediu de 4,4 la suta

                  Comment


                  • Si care au fost vitezele cu care te-ai deplasat?

                    Comment


                    • Eu cel putin am mers cu 70 pana cand se face dreapta, cealalta jumatate de drum cu 60-65.
                      Last edited by 77sky; 11 September 2014, 11:01.

                      Comment


                      • Am mers cu 70-80 cat mai constant, sunt multe localitati in care ai viteza maxima la 70, si era si politie cu radare
                        in sensul acesta este mai rentabil de mers pe dn1 decat pe a3, unde de regula nu ma pot abtine sa nu i dau talpa, si deja este alt consum
                        Attached Files
                        Last edited by 77sky; 11 September 2014, 10:58.

                        Comment


                        • Panselin4 nu ai si o poza cu viteza medie?
                          Last edited by 77sky; 11 September 2014, 10:59.

                          Comment


                          • Ma aflu la mare si dupa un drum de 480 km cu o viteza medie de 66km/h, masina incarcata cu 4 persoane si portbagaj plin am reusit sa scot 5.5- in conditiile in care am mers noaptea si nu a trebuit sa folosesc aerul conditionat aproape deloc. Eu cred ca este ok, sunt multumit... poate ca o sa mai scada dupa ce termin rodajul.

                            Comment


                            • Originally posted by Crs. Sandel View Post
                              Bati dci, dar dieselul te bate la viteza medie.

                              Panselin4 nu ai si o poza cu viteza medie?
                              cand voi mai face drumul acela (il fac oarecum periodic ) voi face poze la toate functiile computerului de bord
                              in orice caz, loganul cu motorul de 0,9 clar este mai economic, pe langa faptul ca este mai puternic, bravo dacia-renault
                              consum precum a scos stoicanu, nu visai sa ai la benzina
                              Last edited by panselin4; 28 August 2014, 01:03.

                              Comment


                              • Mai vorbiti si de consumul supercharger-ului de 1.2?
                                sigpicI don't want you to think like me, i just want you to think.

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google