Imbunatatiri Logan 2

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Eu ma gândeam sa fac ca neamtu' dar vad diferențe mari la temperatura. Poate alt loc pt senzor ar fi mai indicat.


    Sent from my iPhone using Tapatalk

    Comment


    • Sonda de temperatură a motorului(citită prin OBD) e pe chiulasă, iar senzorul pus de el e pe țevile de calorifer, pe retur mai precis, de unde și diferența de temperatură.
      Pentru H4B(0,9 TCe) datu' cu părerea (mai ales cand nu ai toate datele) e sport național - Do not feed the trolls.

      Comment


      • Originally posted by TopCat View Post
        interesant, si pare util. o chestia autohtona e cu cheder autoadeziv pentru usi/ferestre, dar pentru montaj ar trebui date fetele usilor jos (nu e profi ca si chederul nemtilor). la logan2 mai este mastic pe fetele usilor ca la logan1 ?
        Nu mai e mastic, fata de usa este ca un "capac din plastic" prins in agrafe, daca se pune chederul, cred ca o sa fie probleme cu prinderea agrafelor. Ar trebui sa aiba grosime mica sub 1mm si sa fie f moale, deformabil (asemanator buretelui). Nu cred ca are efect in antifonare, eu m-am gandit sa umplu toata fata de usa cu spuma poliuretanica, cum am scris aici:
        http://www.clubsandero.ro/izolare_fo...usa-t1727.html
        „Decât să înjuri întunericul, mai bine aprinde o lumânare.”

        Comment


        • As fi interesat si eu de astfel de chedere pentru fetele de usi. Aud de multe ori cum vibreaza usile cand ii muzica ceva mai tare si ii destul de deranjant zgomotul.

          O sa mai caut pe internet sa vad daca gasesc asa ceva si pe la noi prin tara.
          Last edited by epuru; 17 January 2016, 21:38.
          Tutorial montaj conducte ventilatie pentru locurile spate: http://www.loganclub.ro/forum/showpo...postcount=1156

          Comment


          • Daca te uiti mai bine la filmulet o sa vezi ca acel cheder este foarte moale si usor de montat.

            Comment


            • La piese auto un baton de mastic este 1-2 lei, la care se mai poate adauga ceva izolator fonic. O fi bun si acel cheder ! Dacă e cineva care are așa ceva poate spune mai multe.


              Sent from my iPhone using Tapatalk

              Comment


              • Originally posted by FloNick View Post
                Mai interesant ar fi: http://www.ebay.com/itm/DC-12V-LED-D...3D321913036700

                Ar ajuta la drumuri lungi pentru reglare optima a temperaturii. Oare se poate instala?

                Comment


                • E posibil ca acel lucru sa fie pentru sistemul auxiliar de incalzire (webasto)
                  sigpic

                  Comment


                  • Ce a pus @cosming e un controler de temperatură, care poate fi folosit pentru a face o "clima" automată.

                    Poate controla direct compresorul de AC sau rezistențele de încălzire care sunt prezente pe dCi dar pot fi montate pe orice X52.
                    Attached Files
                    Pentru H4B(0,9 TCe) datu' cu părerea (mai ales cand nu ai toate datele) e sport național - Do not feed the trolls.

                    Comment


                    • Cat costa ca piesa de schimb elementii de incalzire electrica?

                      Comment


                      • Nu vrei să știi, 130e+tva
                        Pentru H4B(0,9 TCe) datu' cu părerea (mai ales cand nu ai toate datele) e sport național - Do not feed the trolls.

                        Comment


                        • la Piese auto in Mioveni e mai ieftin...
                          Nu contraziceti moderatorii, iti iei ban daca ai dreptate.

                          Comment


                          • Ce presupune montarea siguranței electrice? Demontarea întregului bord?altfel eu zic ca merita investiția chiar și pe 0.9 sau 1.2 benzină

                            Comment


                            • Siguranta sau rezistenta?
                              Pai trebuie sa ai unde sa o montezi. In rest, o alimentare de forta printr-un releu cu cablu suficient de gros si o suflanta care sa plimbe aerul.
                              Last edited by skd_ozenel; 18 January 2016, 16:06.

                              Comment


                              • Rezistență.....😃

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google