Imbunatatiri Logan 2

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Cotiera originala de Logan II nu o poti monta cu tunelul asta...

    Comment


    • Originally posted by Midnighte View Post
      Cotiera originala de Logan II nu o poti monta cu tunelul asta...
      Da, știu, o sa pun tot de logan 1, am fost mulțumit de ea pe loganul vechi ;)

      Comment


      • Originally posted by eliadib View Post
        Ultimele achiziții pentru Logan-ul meu - SL
        Poti spune de unde le-ai achizitionat si ce pret ? Poti trimite un PM, sa nu fie reclama.
        Mersi

        Comment


        • Si eu am pus tunel de Logan1, fara cotiera, fiecare cu hachiţele lui. Se potriveste, culoarea este un pic diferita dar daca dai cu ulei siliconic, cand luceste nu se observa. Protectiile se potrivesc pe Sandero? In profil poza parca este de Sandero, nu vad bine? Sunt puse pe Logan sau Sandero? Un PM vreau si eu, daca sunt pt Sandero.
          „Decât să înjuri întunericul, mai bine aprinde o lumânare.”

          Comment


          • Originally posted by Midnighte View Post
            Poti spune de unde le-ai achizitionat si ce pret ? Poti trimite un PM, sa nu fie reclama.
            Mersi
            Salut - ai PM ;)

            Originally posted by Oti View Post
            Si eu am pus tunel de Logan1, fara cotiera, fiecare cu hachiţele lui. Se potriveste, culoarea este un pic diferita dar daca dai cu ulei siliconic, cand luceste nu se observa. Protectiile se potrivesc pe Sandero? In profil poza parca este de Sandero, nu vad bine? Sunt puse pe Logan sau Sandero? Un PM vreau si eu, daca sunt pt Sandero.
            Asa este legat de culoare... dar e mai putin vizibila asa ca merge.
            Legat de protecții, nu știu dacă se potrivesc pe Sandero dar nu cred. Daca vrei iți dau PM cu numărul de telefon al celui de la care le-am luat și poți întreba. Eu am berlina și s-au potrivit aproape perfect... a trebuit sa mai traforez un pic dar în final au mers.

            Uite poze cu montajul... montajul la buza nu este terminat... trebuie sa îl bag sub cheder și sa îl prind cu niște fluturași la capete dar nu ii am. Ma duc mai târziu sa ii cumpăr.
            Attached Files

            Comment


            • Se vorbea de scut de metal:
              Attached Files
              Pentru H4B(0,9 TCe) datu' cu părerea (mai ales cand nu ai toate datele) e sport național - Do not feed the trolls.

              Comment


              • Originally posted by eliadib View Post
                Salut - ai PM ;)
                ...
                Uite poze cu montajul... montajul la buza nu este terminat... trebuie sa îl bag sub cheder și sa îl prind cu niște fluturași la capete dar nu ii am. Ma duc mai târziu sa ii cumpăr.
                Dar cu ai reusit sa montezi elementul central fara sa scoti chederul?
                PLasticul e gandit sa se "alipeasca" de tabla aflata sub cheder, iar chederul intra peste ambele elemente.
                Si inca un aspect important - ordinea de montaj este 1. tunel median, 2-3 plasticele pe triple.
                In extremitati, tunelul median intra sub plasticele triplelor, iar cum acest element median e prins si in banda dublu adeziva e mult mai complicat sa il desfaci pentru a avea acces la triple - asta in cazul in care se monteaza peste plasticele triplelor.
                Bafta
                sigpic
                This is My Ride!
                !Visit and enjoy!

                Comment


                • Originally posted by M.FLORIN View Post
                  Dar cu ai reusit sa montezi elementul central fara sa scoti chederul?
                  Bafta
                  Am scos chederul.... și apoi l-am pus la loc ;) a mers fără probleme.
                  Legat de ordine ai dreptate... dar dacă va fi nevoie sa le scot carenajele la triple o sa dezlipesc dublu adeziva de la buza și o sa ii pun alta...
                  Originally posted by t0rquemada View Post
                  Se vorbea de scut de metal:
                  Ai idee dacă acoperă și găurile pe care le-am marcat eu într-o poza dintr-un post anterior?

                  Comment


                  • Uite asa arata lucrarea finala. La plastice am mai adăugat o tăvița, și cotieră.
                    Attached Files

                    Comment


                    • Si cu ce ajuta mai exact plasticele alea de la stopuri ?!

                      Comment


                      • Pai e vorba ca nu mai dai tot timpul peste cablurile de la tripla și în al doilea rând estetic... plus ca plasticul de buza... protejează fără doar si poate vopseaua de pe buza... fiecare cu piticii lui

                        Comment


                        • Nu reusesc sa imi dai seama prea bine din pozele tale, dar cablurile triplelor nu e indicat sa le bagi pe sub plastice - RISC DE FORFECARE din cauza trepidatiilor si, evident, RISC DE SCURTCIRCUIT.

                          By phone using Tapatalk and Galaxy S6 EDGE PLUS

                          Iti mai dau un pont - plasticul catenajelor astora e destul de maleabil. Cu putina atentie si rabdare poti aseza plasticele in ordinea corecta chiar daca au fost deja montate.
                          Bafta.

                          By phone using Tapatalk and Galaxy S6 EDGE PLUS
                          Last edited by M.FLORIN; 30 July 2016, 20:17. Reason: Automerged Doublepost
                          sigpic
                          This is My Ride!
                          !Visit and enjoy!

                          Comment


                          • Cablurile sunt puse pe sub plastice. Sincer nu m-am gândit ca se pot forfeca dacă stau fixe acolo. Dar gândind mai bine cred ca ai dreptate și o sa le dau afara .... acum ma duc sa le mut Multam fain de idee.

                            Legat de poza e in postul asta - http://www.loganclub.ro/forum/showpo...postcount=2364

                            Comment


                            • Mici imbunatatiri

                              Am pus si eu pe masina, covorase de cauciuc, tavita portbagaj, aparatori de noroi, alarma cu senzori de interior, bandouri laterale si camera pentru marsarier. Am ceva poze dar nu pentru tot, poze pentru restul cand o ridic din service.
                              Attached Files

                              Comment


                              • Cat a costat camera cu manopera?

                                Trimis de pe al meu GT-I9300 folosind Tapatalk

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google