Imbunatatiri Logan 2

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Logan are temporizare
    Dar nu este reglabil


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    sigpic

    Comment


    • Se poate face.

      Comment


      • Si-a montat careva buton cu impuls pentru geamuri electrice?
        RTFM

        Comment


        • Originally posted by stoicanu View Post
          Logan are temporizare
          Dar nu este reglabil
          Ai dreptate, vroiam sa spun ca nu e reglabila.

          Comment


          • Am montat eu Dadan,de fapt sunt 2 module montate(pentru geamurile fata),intre buton si instalatia masinii.

            Comment


            • De fapt ai temporizare fixă ce se poate transforma în temporizare variabilă*(și cu viteza) cu o bifă în uch și o manetă de ștergătoare cu inel de temporizare de la CLIO4

              *funcția e prezentă pe arhitectura T4 și T4VS pezentă pe Renault X52, Duster ph2, Dokker/Kangoo, Lodgy, Clio4, Captur, Kaptur4x4, Lada Vesta și Xray, evident doar la Dacia e prezentă și inactivă
              Last edited by t0rquemada; 23 August 2016, 19:32.
              Pentru H4B(0,9 TCe) datu' cu părerea (mai ales cand nu ai toate datele) e sport național - Do not feed the trolls.

              Comment


              • Originally posted by ovidiu2007 View Post
                Am montat eu Dadan,de fapt sunt 2 module montate(pentru geamurile fata),intre buton si instalatia masinii.
                Ceva detalii de unde ai luat modulele ?

                Comment


                • Originally posted by SCORPION21 View Post
                  Ceva detalii de unde ai luat modulele ?
                  Poti incerca aici
                  Nu condu cu viteza mai mare decat poate sa zboare ingerul tau pazitor!! sigpic

                  Comment


                  • pai varianta lui Streulea merge pe Logan 1 unde se gasesc butoane cu impuls, la logan 2 doar cele ce se monteaza pe usa (la modelul aniversar etc) sunt cu impuls din cate am inteles
                    RTFM

                    Comment


                    • si doar pe partea șoferului, cel puțin la 1.2

                      Comment


                      • La X52 în versiune AVER46(adică SL10, Prestige și Renault X52) nu ai buton cu impuls ci macara cu impuls
                        Pentru H4B(0,9 TCe) datu' cu părerea (mai ales cand nu ai toate datele) e sport național - Do not feed the trolls.

                        Comment


                        • Ms de info, așa o fi.Tot ce stiu e ca apas pe buton si se duce singur geamul jos sau sus, după caz.Inseamna că am mai găsit o neconcordanta la informațiile de pe site.In momentul când am cumpărat eu mașina(iunie 2016) scria că am buton cu impuls si jante de aliaj, ceea ce nu a fost adevarat.Asta nu prea da bine pt administratorul site-ului.

                          Comment


                          • Dacă citeai cu atenție aflai, peste tot se menționează geamuri electrice cu impuls nu butoane.

                            În plus problema s-a dezbătut prin 2014 când a apărut SL10, tot atunci am pus și codurile la macara simplă 199euro, macara cu impuls 199euro+buton(oane) pe usă 37euro
                            Attached Files
                            Last edited by t0rquemada; 25 August 2016, 20:10.
                            Pentru H4B(0,9 TCe) datu' cu părerea (mai ales cand nu ai toate datele) e sport național - Do not feed the trolls.

                            Comment


                            • Mi-am mai adus aminte de o altă neconcordanta legată de site.Pe la sfârșitul lui martie eram hotărât să-mi iau cât mai repede mașina nouă când am văzut pe site anunțul că dacă ai o făcut în familie ai o reducere de 1000 euro. Pe 3 aprilie parcă dau mail către Dacia că vreau o oferta, mă sună cineva a doua zi si îmi spune că nu mai e valabila pt ca a fost doar până pe 31 martie. Cum e posibil ca oferta să fie expirata de 3 zile și ei să nu se sinchisească să o retragă de pe site? În fine, nu mai contează oricum.
                              Last edited by alinn28; 25 August 2016, 20:57.

                              Comment


                              • Originally posted by t0rquemada View Post
                                Dacă citeai cu atenție aflai, peste tot se menționează geamuri electrice cu impuls nu butoane.

                                În plus problema s-a dezbătut prin 2014 când a apărut SL10, tot atunci am pus și codurile la macara simplă 199euro, macara cu impuls 199euro+buton(oane) pe usă 37euro
                                Scump dom'le ...scump , la alte masini era mai ieftin
                                RTFM

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google