Imbunatatiri Logan 2

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Originally posted by sorin74ivn View Post
    Cat a costat camera cu manopera?

    Trimis de pe al meu GT-I9300 folosind Tapatalk
    Camera 317,75
    Manopera 140.40
    Preturi cu TVA

    Comment


    • La #2506 se adaugă o gaură în tablă 99% nevopsită înainte de montarea camerei.
      Pentru H4B(0,9 TCe) datu' cu părerea (mai ales cand nu ai toate datele) e sport național - Do not feed the trolls.

      Comment


      • Originally posted by t0rquemada View Post
        La #2506 se adaugă o gaură în tablă 99% nevopsită înainte de montarea camerei.
        Au dat cu un spray, dar idiotii nu au pilit tabla si cand au pus garnitura, s-a taiat, au lipit-o cu mastic de parbriz. Asta e. Mecanici de Romania.

        Comment


        • Hai sa mai trec o îmbunătățire posibilă că poate se uita cineva de la Dacia si tine cont de ea în viitor.Bandourile de pe portiere poate le pun si ei unde este mașina mai lata(exemplu la mijlocul ușii) pt ca asa cum sunt poziționate acum nu oferă nicio protecție, la deschidere portierei (în garaj de ex).

          Comment


          • Dar oferă protecție la lovirea obstacolelor de înălțime mică
            Pentru H4B(0,9 TCe) datu' cu părerea (mai ales cand nu ai toate datele) e sport național - Do not feed the trolls.

            Comment


            • Da, ai dreptate însă nu-mi vine nimic acum în minte mai mic de 50cm, sper ca nu este pt bordura pt ca ea sigur este sub nivelul ușii.

              Comment


              • Bandourile originale pt Logan 2 sunt elemente de protectie antisablare. Asa declara producatorul insusi.
                Exista in comertul on line o gramada de bandouri de forme si modele diferite, pt Logan 2 care ofera protectie la deschiderea usilor.


                Trimis de pe al meu SM-J500F folosind Tapatalk
                sigpic
                This is My Ride!
                !Visit and enjoy!

                Comment


                • Salut, am montat si eu respectivele carenaje, intrebarea este daca la tine partea de sus sta lipită de aripă pt ca eu am o mica distanță ceea ce le va face inutile pt ca pe acolo vă intra murdărie.

                  Comment


                  • Imbunatatiri Logan 2

                    Din aceasta cauza eu nu le-am montat inca,in partea de sus se formeaza o distanta si mai mult rau decat bine face,pe acolo va intra praf,namol si va tine umezeala.

                    Comment


                    • Așa ma gândeam si eu, cred ca o sa le dau jos.Tu le ai cumpărate ?

                      Comment


                      • Da le am cumparate....am asteptat dupa ele 6 luni....i-am sunat pe cei care le vand luna de luna si i-am stresat....

                        Comment


                        • Chiar si daca ar sta perfect alipite de tabla se va produce acelasi fenomen. Tot asa se intmpla si la carenajele fata - cele care sunt montate de fabrica.
                          Cu toate astea sa nu uitam ca tabla prezinta diverse tratamente anticoroziune si, deci nu ar trebui sa fie o problema. Eventual o aplicare periodica - anuala - a unor ceruri de cavitati.
                          Carenajele in sine sunt gandite preponderent ca protectii antisablare nu ca protectie la umezeala. Iar daca acestea sunt corect dimensionate ar trebui sa aiba diverse orificii, fante etc pentru drenajul apei.
                          Una peste alta ... carenajele acestea sunt foarte bune pentru sablarea la care e supusa tabla din zona rotilor.


                          Trimis de pe al meu SM-J500F folosind Tapatalk
                          sigpic
                          This is My Ride!
                          !Visit and enjoy!

                          Comment


                          • Deci sfatul tau este sa le las montate?

                            Comment


                            • Eu am expus doar o teorie. Nu am montate aceste carenaje spate insa aplic anual o ceara de cavitati peste tot pe unde "incape".

                              Trimis de pe al meu SM-J500F folosind Tapatalk
                              sigpic
                              This is My Ride!
                              !Visit and enjoy!

                              Comment


                              • De care ceara folosesti Florin?de unde o cumperi si cum o aplici.adica ce brand este si de care este la tub sau sub presiune cu pistol?

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google