Imbunatatiri Logan 2

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • O ceara de top este aceasta http://ingrijireauto.ro/ceara-si-sea...-cavitati.html.

    Trimis de pe al meu SM-J500F folosind Tapatalk
    sigpic
    This is My Ride!
    !Visit and enjoy!

    Comment


    • Ca fapt divers, după câteva imbunatiri esențiale, ieri seara am măsurat nivelul de zgomot în habitaclu, valoarea maxima de 81,7 dB a fost obținută la viteza de 70 km/h în treapta 4. Evident, probabil sunt erori și datorita aplicației de măsurători.
      Attached Files

      Comment


      • E mai putin zgomotos decât 1,4, dar are un altfel de sunet zgomotul respectiv, de aceea multi au impresia invers. Nu ai acelasi zgomot ca la 1,4 dar nu e mai galagios.

        Comment


        • Originally posted by M.FLORIN View Post
          Eu am expus doar o teorie. Nu am montate aceste carenaje spate insa aplic anual o ceara de cavitati peste tot pe unde "incape".

          Trimis de pe al meu SM-J500F folosind Tapatalk
          de ce anual? curge? in cazul asta mai bine dai cu ixell.
          Computer, did we bring batteries?... Computer?...

          Comment


          • Din cei care v-ati montat incalzire in scaune pe Logan 2 e cineva amabil sa-mi dea mai multe detalii in privat? Vine frigul in curand si daca sotia nu le are montate o sa fie un user in minus pe forum

            Comment


            • Vezi aici
              Nu condu cu viteza mai mare decat poate sa zboare ingerul tau pazitor!! sigpic

              Comment


              • Nu are nimic în comun tutorialul:
                -trebuie cleste special de capsat tapițeria - asta dacă vrei ca de fabrică
                -instalația electrică vine de la motor pe original (Renault X52)
                Pentru H4B(0,9 TCe) datu' cu părerea (mai ales cand nu ai toate datele) e sport național - Do not feed the trolls.

                Comment


                • Ce lene au montatorii.Monteaza soricei in loc de capsele alea de origine.Am vazut operatiunea de demontare/montare a tapiteria!
                  Vrei sa te remarci ca fiind idiot?Atunci da quote la ultimul mesaj postat!!

                  Comment


                  • Asta costă 80euro
                    Attached Files
                    Pentru H4B(0,9 TCe) datu' cu părerea (mai ales cand nu ai toate datele) e sport național - Do not feed the trolls.

                    Comment


                    • Asta înseamnă că SL10 și Prestige nu are implementat instalația pt încălzire a scaunelor.
                      Opel Vectra A 1995
                      Logan Preferance 2009
                      Logan Editie Limitata 2014

                      Comment


                      • Am vizionat deja tutorialul ala, doar ca nu e pe Logan 2. Vorbind cu user-ul planetara si am inteles ca pe unde ar trebui sa iasa firul din scaun nu potriveste si trebuie data ceva gaura in spuma daca am inteles bine. Cei care ati prins tapiseria cu soricei si nu cu cleme de metal ati avut ceva probleme? Si ultima problema...am luat legatura cu 3 persoane care cica au incalzirea si nici unul nu a raspuns ferm. Nu am gasit la magazine de piese auto de prin Cluj in afara de reprezentanta care sa aduca asa ceva. La unii de unde apar rezistentele alea cica originale la 250lei si la Dacia costa 1500?

                        Comment


                        • Stiu ca si M.FLORIN a montat incalzire in scaune la L2. Intreaba-l si pe el!

                          Comment


                          • Da ... prezent.
                            Am detaliat la momentul respectiv - http://www.loganclub.ro/forum/showthread.php?p=1421026 ... sunt mai multe posturi si imagini graitoare.

                            By phone using Tapatalk and Galaxy S6 EDGE PLUS

                            Originally posted by TopCat View Post
                            de ce anual? curge? in cazul asta mai bine dai cu ixell.
                            Pai nu curge dar nici solida nu e. Teoretic se intaraste in timp insa eu prefer sa reaplic anual.
                            Aplicarea e facila; nu se demonteaza nimic - se utilizeaza un furtun lung cu un "distribuitor" in varf.


                            By phone using Tapatalk and Galaxy S6 EDGE PLUS
                            Last edited by M.FLORIN; 7 September 2016, 18:44. Reason: Automerged Doublepost
                            sigpic
                            This is My Ride!
                            !Visit and enjoy!

                            Comment


                            • Salut,ca tot vorbim de scaune,Am facut odata un drum de 600 de km dintr-un foc (cu opriri pentru nevoi) si am avut o durere de spate in zona lombara timp de 2 zile,stie cineva daca difera scaunele intre modele? Adica cel acces este exact lafel ca cel de pe prestige sau ambiance,laureat?Nu difera acea spuma?

                              Comment


                              • Nu prea ai ce sa le faci...si pe mine ma cam doare spatele destul de tare dupa 800-900km. Nu sunt prea confortabile din punctul asta de vedere.

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google