Imbunatatiri Logan 2

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Poarta centura sa te tina bine de scaun asta infect

    Comment


    • Nu inteleg de ce aveti voi pretentii sa avem scaune pentru 6-7-900 de km mers non-stop, pe o masina de oras. [emoji2]

      Comment


      • Eu personal am impresia ca difera de la versiune la versiune. Cat am avut masina in service, mi s-a pus la dispozitie un Acces. Avea scaunul asa de tare, ziceai ca e din piatra facut, plus ca nu puteam sta confortabil nefiind reglabil pe intaltime. Ma luau durerile de spate (am si hernie de disc) pana sa ajung din Bucuresti la Valcea. La a mea, cu scaunul lasat, si dat pe spate putin, pe autostrada parca ma ia somnul si nu am avut dureri de spate de la Bucuresti la Constanta. Pe langa, asta, ma bate gandul sa montez incalzire in scaune...dar nu m-as baga sa o fac singur.

        Comment


        • Eu am Laureate si dupa un drum de 1300km(pauze de tigara odata la 2 ore) m-am dat jos cu dureri de spate. Cateodata am impresia ca stau pe un taburet de bucatarie.

          Comment


          • Stau si ma intreb: e vreo masina romaneasca sau straina in care sa te simti super odihnit si dupa mii de km de condus? :|
            Nu condu cu viteza mai mare decat poate sa zboare ingerul tau pazitor!! sigpic

            Comment


            • mii de km ? da ce, esti robot ?
              cat de repede obosesti la volanul unei masini depinde de foarte multi factori
              eu unul, n-am reusit sa merg mai mult de 400 km legat pentru ca ma dor genunchii pentru ca stau flexati, ceea ce n-are legatura cu masina in sine
              cu pauze la 300-400 km depasesc usor mia de km
              Daca prostii ar zbura, ar fi intuneric.

              Comment


              • Nu exista, dar au niste scaune mult mai decente, cu un sezut putin mai lung, o sustinere laterala mai buna, zona lombara mai bine gandita.

                Gata cu off-topic-ul.

                Comment


                • Ce scaune se pot monta alternativ pe Logan2 fara a modifica podeaua? Exista ceva variante reusite sa se potriveasca?
                  Dacia Logan II, 1.2 16V, Prestige & Securite Pack

                  Comment


                  • eu fiind posesor de Logan 2 si acum ma plimb cu un E-220 cdi pot sa zic ca stai ca pe bancă în parc in Logan . pe mine ma bătea gândul sa montez scaune de mercedes, sunt mare fita

                    Comment


                    • M-am dat (ca pasager) cu un mercedes s...sincer..am fost foarte dezamagit de scaune. Timp de 2 saptamani zilnic cate 100 km. Mi-au parut destul de incomode...deci tine de fiecarr persoana in parte

                      Comment


                      • Acum o saptamana m-am intors din concediu, 4600 km facuti in 10 zile intr-un Logan2 Laureate din 2015, cu ultima etapa de 1600 km parcursi in 19 ore doar cu 5 pauze pentru dezmortire, toaleta si alimentare cu motorina. Nu am avut nici una din simptomele prezentate de colegi (amorteli, dureri...) desi sunt la categoria 40+. Am condus de-a lungul vietii vechea Dacie 1300, Dacia Nova, Daewoo Matiz, Daewoo Cielo, Hyundai Tucson, Fiat Albea, Skoda Octavia, Ford Fiesta, Opel Corsa. Singura masina in care am reusit performante similare in anduranta cu Loganul 2 a fost Hyundai Tucson. Pentru toate celelalte modele au aparut, mai devreme sau mai tarziu, simptomele (amorteli, dureri de spate...). Nu stiu, poate tine si de reglajul scaunului, poate tine si de limita de suportabilitate a fiecaruia, insa una peste alta, Loganul 2, eu unul, consider ca este comfortabil atat in comparatie cu multe alte marci, cat si intrinsec, fara nici o comparatie.
                        Oricum, citind posturile anterioare tind sa cred ca sunt colegi care, precum in poveste, simt bobul de mazare prin 10 saltele iar daca mai e vorba si de Dacie atunci bobul ala de mazare e un adevarat supliciu, picatura chinezeasca, potopul, care cu siguranta nu le gasesti la alte marci de masini.... Tind sa cred ca respectivii nu prea au mers cu masina, in general.

                        Comment


                        • Ctropett si multi nici nu fac multi km. Vad pe aiici o groaza de peraone care fac lejer sub 10k pe an. Probabil astia sunt si chitibusarii. Dap...la 10k nu prea se merita masina noua. Se potriveste mai bine un sh mai confortabil...chiar daca este mai mult un placebo

                          Comment


                          • Aici am vrut sa ajung.Cum zice colegu' ctropett,se poate conduce mult si bine si intr-un Logan 2 fara dureri de oase,coaste si varice.
                            Ma gandeam ca numai eu nu simt dureri,chiar daca am condus numai in tara.Am masina de o luna jumate,si chiar ma simt foarte confortabil in ea,fata de batrana Dacie 1310 TX.
                            Si pana la urma e o masina nu un pat.
                            Nu condu cu viteza mai mare decat poate sa zboare ingerul tau pazitor!! sigpic

                            Comment


                            • Hai ca deja ati luat-o pe aratura grav si vad ca nici nu simtiti brazdele in scaunele de Logan. Dupa ce am citit ca Logan-ul nu rugineste, e bine ca are frane cu tamburi pentru ca sunt mai bune si nu-i trebuie airbag-uri pentru ca nu sunt bune decat daca le folosesti, asta este cireasa de pe tort. Scaunele de pe Logan sunt cele mai bune, chiar mai bune decat alea de pe o masina de 100k E... Ai dreacu struguri cu mama lor cu tot!

                              Voi va auziti ce spuneti? Scaunele de la S Klasse incomode?! Vezi ca ai niste butoane si il poti regla in toate pozitiile posibile, nu doar fata-spate cum e la Logan.
                              sigpicI don't want you to think like me, i just want you to think.

                              Comment


                              • Fata de logan1, sunt mai comode scaunele, dar după 750 km parcurși în 9 ore jumatate, cu mici pauze, 2 zile m-am simțit zombi, cu dureri puternice de spate. La logan1n după 200 km, deja începeau durerile.

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google