Imbunatatiri Logan 2

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Sincer, eu am avut dureri de spate, mai comode erau scaunele de la un ford.mondeo. dar, reiau, si asta nu pricep oamenii..
    Suntem diferiti.
    Eu am facut un drum de 12 ore cu logabul...si n-am avut treaba.

    Comment


    • Ca fapt divers, soția mi-a zis ca a fost ok călătoria, acu depinde de fiecare cat de sensibil este.

      Comment


      • ...pentru cei care se plang de scaune incomode : aveti idee cum trebuiesc reglate scaunele in functie de "gabaritul" conducatorului auto , indiferent de marca masinii ?

        Comment


        • Baiatul asta explica cel mai bine.
          sigpicI don't want you to think like me, i just want you to think.

          Comment


          • Ok

            Trimis de pe al meu GT-I9300 folosind Tapatalk

            Comment


            • ...da , gasim multa informatie despre "ce si cum " , dar inafara reglarii scaunului , cred ca un sfat bun este urmatorul :

              "NU UITAŢI SĂ FACEŢI PAUZE OCAZIONALE !
              Pentru a preveni oboseala la drumurile lungi, este indicat ca şoferul să facă o scurtă pauză la marginea drumului la fiecare două ore. În timpul pauzei respective, şoferul ar trebui să iasă din maşină şi să facă o scurtă plimbare, sau măcar să efectueze câteva mişcări de stretching. Toate măsurile de mai sus au scopul de a reduce oboseala la volan şi de a evita rănile în timp sau adormirea la volan."

              ...cred ca intervalul intre pauze se poate extinde , undeva la 2,5-3 ore.

              Comment


              • Adevarat graiesti old_radu.
                Nu condu cu viteza mai mare decat poate sa zboare ingerul tau pazitor!! sigpic

                Comment


                • Normal, ca dacă faci pauza este să ieși din mașină, nu sa stai tot cu fundul în scaun ca nu ai făcut nimic. Pe DN-uri se conduce mai ok, dar odată intrat pe autostrada, totul pare anost, plictisitor și parca creste dintr-o data gradul de oboseala.

                  Comment


                  • ...scuze de "off-topic" !
                    ...chiar si pe autostrada , tot gasesti suficiente refugii (chiar si la noi) , astfel ca la 2-3 ore sa poti face pauza (cu iesire din masina) .
                    ...ma tem ca nici nu avem autostrada atat de lunga incat sa conduci 3 ore

                    Comment


                    • Asa este, sfaturi foarte bune. Din pacate eu le ignor, "time is money", bani pe care ii dau pe unguiente, carmol pt spate, noroc ca are grija "soacra" de mine.....ca in reclama.
                      „Decât să înjuri întunericul, mai bine aprinde o lumânare.”

                      Comment


                      • Originally posted by vitriol View Post
                        Baiatul asta explica cel mai bine.
                        Foarte bune explicatii, cea mai plauzibila si pe intelesul tuturor a fost expresia "ca la pui"
                        Mi-as dori sa-l vad pe el cum conduce zi de zi si cum aplica el toate sfaturile alea.
                        Last edited by 827sam; 9 September 2016, 13:26.
                        Daca prostii ar zbura, ar fi intuneric.

                        Comment


                        • Stie cineva la logan 2 se poate lega plus permanent la geamurile electrice?Am gasit un tutorial pt. Logan 1 dar vad ca la logan 2 difera tabloul de sigurante..

                          Comment


                          • Alt filmulet de data aceasta cu Bogdan Mrisca https://www.youtube.com/watch?v=g21XfSfOTz8

                            Comment


                            • ...parca , deja sunt mai comode scaunele de Logan

                              Comment


                              • Imbunatatiri la Logan 2 ar fi niste scaune reglabile pe toate directiile si volan reglabil pe inaltime cel putin . Desi pe L1 aveam scaun cu reglaj pe inaltime si cu reglaj lombar, asta de pe L2 mi se pare mai comod.

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google