Imbunatatiri Logan 2

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • exista ceva gata facut pe piata.
    A dat caldura si am zis sa imi iau ceva minunat.
    Attached Files
    Diverse accesorii Logan-oglinzi logan(orice model)
    Pasla fonomin pentru antifonare 6ron mp
    Piese/consumabile/accesorii-orice logan/dacia

    Comment


    • Există de 1 an la ruși, ca multe alte repere.
      Cea din atașament (Stepway II de RUsia/BRazilia) arată mult mai bine și variațiuni pe temă (atenție la martorul de rezervă carburant)
      Attached Files
      Last edited by t0rquemada; 23 March 2017, 02:33.
      Pentru H4B(0,9 TCe) datu' cu părerea (mai ales cand nu ai toate datele) e sport național - Do not feed the trolls.

      Comment


      • Originally posted by Fanez View Post
        Am reusit in sfarsit sa-mi pun (de fapt mi-a pus GFN ) plasa la priza de aer a ventilatiei/aerotermei.
        Inainte

        Si dupa.

        Fabian, trebuia sa tragem si noi firele alea mai sub priza.
        Puteti sa-mi faceti si mie o sageata spre locul unde se afla aceasta gaura ?
        Eu m-am uitat si n-am vazut-o, puteti sa folositi poza atasata... Multumesc
        Attached Files
        Last edited by 77sky; 5 June 2019, 19:33.

        Comment


        • Asta te lamureste?
          Attached Files
          Last edited by 77sky; 5 June 2019, 19:34.

          Comment


          • Da, multumesc. E ceva de mesterit se pare ...

            Comment


            • Toata treaba a durat cam 30 de minute fara sa ne grabim. Asta in conditiile in care a muncit doar el.

              Comment


              • Originally posted by Fanez View Post
                Toata treaba a durat cam 30 de minute fara sa ne grabim. Asta in conditiile in care a muncit doar el.
                Pai da, ca Fane era cu nasul in telefon pe forum preocupat sa se contreze cu careva pe la "Discutii despre orice va trece prin cap", iar dupa ce am terminat a zis ca a obosit.
                Noroc ca a facut poze sa vada ce am imbunatatit ,ca altfel nici nu stia ce am facut eu pe acolo si se trezea ca nu stie de ce miroase a silicon in masina.
                Last edited by GFN; 23 March 2017, 12:01.
                Captain of the black pearl

                Comment


                • Pai daca nu stateam cu ochii in telefon, ma bagam sa "mesteresc si eu cate ceva" si te incurcam. Asa, ai reusit sa faci treaba buna linistit.

                  Comment


                  • Te-ai gandit la el sa nu strici Feng-Shui-ul )

                    Comment


                    • De unde se pot comanda ceasurile alea superbe?...torquemada, exista riscul sa nu afiseze corect martorul de carburant?

                      Sent from my SM-J510FN using Tapatalk

                      Comment


                      • De asta:

                        O să arate ciudat
                        Attached Files
                        Pentru H4B(0,9 TCe) datu' cu părerea (mai ales cand nu ai toate datele) e sport național - Do not feed the trolls.

                        Comment


                        • Simpatic tare!

                          Originally posted by Fanez View Post
                          Asta te lamureste?
                          Acolo ar merge montat definitiv un locaș/rama de filtru de habitaclu in care sa intre un filtru de Matiz!
                          Last edited by 77sky; 5 June 2019, 19:34.
                          „Viaţa e prea importantă ca să fie luată în serios.” Oscar Wilde

                          Comment


                          • Corect, iar aerul sa mai intre doar pe geam.

                            Comment


                            • Mi-am montat folie pe geamurile spate,dar nu imi place cum se vad stalpi usilor,stiu ca exista un autocolant care se lipea pe stalpi,stie cineva un cod de original?(as vrea sa cumpar de la ei si sa lipeasca tot ei in caz de ceva sa le dau in cap cu ea) am gasit ceva pe net dar mie tare frica ca nu este ce trebuie si o lipesc si in cateva luni o sa arate ca dracu...A mai facut cineva asa ceva?

                              Comment


                              • Originally posted by Fanez View Post
                                Corect, iar aerul sa mai intre doar pe geam.
                                Daca este cazul poți renunța la filtrul din cabina a cărui poziție este aberanta!
                                Toate mașinile Renault din seria 1 (Laguna, Megane, Twingo,etc) au filtrul de cabina montat la gura de aspirație de sub parbriz si interiorul aerotermei este mult mai curat!

                                Cu excepția Clio2 care are filtrul montat sub bord ca la Logan!

                                Rectific: și la Clio 2 filtrul de polen se afla tot pe gura de aspirație!
                                Last edited by tipicarul; 24 March 2017, 02:14. Reason: Automerged Doublepost
                                „Viaţa e prea importantă ca să fie luată în serios.” Oscar Wilde

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google