Imbunatatiri Logan 2

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Ce poti face: desfaci manerul pasagerului dreapta, fata si cu suruburile de acolo mergi la Hornbach, Dedeman etc. E imposibil sa nu aiba acolo.

    Comment


    • Nu este asa simplu
      Din cate stiu sunt ceva mai speciale gem pocnituri dar din plastic
      sigpic

      Comment


      • Ştie cineva dacă se găsesc apărători aripi pt logan2 dci şi eventual unde în Bucureşti?
        De asemenea mă interesează şi carenaj pt roţi şi un service care se pricepe la montat aşa ceva (afar de cei de la Dacia că ăştia-s scumpi)

        Comment


        • Originally posted by ifratos View Post
          Cum al meu MCV Plus a venit de fapt cu multe minusuri intre care si manerele de viraj pentru pasagerii din spate , le-am achizitionat separat recent.Problema este ca nu am gasit la nici un magazin de piese auto diblurile si suruburile cu care se prind de plafon.
          Aveti idee daca/unde pot sa gasesc asa ceva (dibluri si suruburi) sau trebuie sa improvizez cu altceva?

          Daca fixarea se face in gaura mica, patrata, asta e codul pentru diblurile de plastic 77 03 081 184

          Dai comanda de la reprezentanta sau orice magazin de piese Dacia

          Mai usor cu pianul pe scari...

          Comment


          • Originally posted by ifratos View Post
            Pentru ca unde altundeva as fi putut gasi?La legume-fructe? Si am si specificat asta in mesaj dar poate nu l-ai citit tot.
            Oricum daca sunt in Suceava si daca vrei si ai timp poate ma ajuti si pe mine ,cu plata in avans desigur ca sa nu te temi de vreo teapa.
            I-mi pare rau momentan nu sunt in tara dar daca nu rezolvi cand vin te ajut

            Comment


            • Originally posted by Midnighte View Post
              Daca fixarea se face in gaura mica, patrata, asta e codul pentru diblurile de plastic 77 03 081 184

              Dai comanda de la reprezentanta sau orice magazin de piese Dacia

              Mai usor cu pianul pe scari...
              Multumesc pentru cod ,acum o sa fie mult mai usor sa gasesc.Ai cumva si codul surubului care intra in clips?
              Cat despre pian ,da-l in colo , oricum nu-l cobor pe scari, il arunc direct pe geam

              Peterpan iti multumesc si tie dar cu ajutorul colegului de mai sus se pare ca o sa rezolv problema destul de rapid.

              Comment


              • Nu stiu codul de la suruburi, dar stiu sigur ca se potrivesc cele de la suportul de ochelari de ph1/2. Oricum, cumpara diblurile, manerele ( se gasesc doar la magazine specializate ) si cauta apoi in magazine generale, suruburi care se potrivesc. Un surub dintr-ala, in reprezentanta / magazin piese auto, costa 2-3 lei / bucata, daca nu chiar mai mult pe cand la magazine generale iti iei 10 bucati cu 2-3 lei.

                Comment


                • Originally posted by ifratos View Post
                  Cum al meu MCV Plus a venit de fapt cu multe minusuri intre care si manerele de viraj pentru pasagerii din spate , le-am achizitionat separat recent.Problema este ca nu am gasit la nici un magazin de piese auto diblurile si suruburile cu care se prind de plafon.
                  Aveti idee daca/unde pot sa gasesc asa ceva (dibluri si suruburi) sau trebuie sa improvizez cu altceva?
                  La Dezmembrari ai incercat?
                  Acele clame/dibluri sunt universale pentru orice model de logan..
                  Niciodata nu te certa cu un idiotu.Te aduce la nivelul lui si te bate prin experienta!!!

                  Comment


                  • Vreau sa aduc si eu o imbunatatire la al meu 0.9 si anume vreau sa cumpar discuri de frana mai sport gen perforate sau striate
                    Are cineva idee de astfel de discuri pentru Logan 2
                    Am gasit ceva pe la zimmermann si brembo
                    Ca si diametru au 259 mm
                    Cred ca in cazul asta @t0rquemada ma poate ajuta cu niste dimensiuni
                    sigpic

                    Comment


                    • Fără modificări la etrier cauți orice disc de 258mm x 22mm
                      Pentru H4B(0,9 TCe) datu' cu părerea (mai ales cand nu ai toate datele) e sport național - Do not feed the trolls.

                      Comment


                      • Ok Multumesc

                        Un 259x 21 ar merge ?
                        Nu gasesc la dimensiune aia
                        Last edited by stoicanu; 7 June 2017, 12:50. Reason: Automerged Doublepost
                        sigpic

                        Comment


                        • Va salut!
                          Stie cineva daca activez CB la un PLUS pot pierde garantia?
                          Nu stiu ce sa fac, daca merita riscul.
                          Daca a mai activat cineva ?

                          Comment


                          • Nu pierzi garanția, stai linistit.

                            Comment


                            • Eu n-am pierdut-o.
                              Depinde si cum il activezi (cine il activeaza).

                              Comment


                              • Confirm cele spuse mai sus, nu pierzi garantia.

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google