Imbunatatiri Logan 2

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Pai și asta ce este ? Eu cred că asta cauți.
    Attached Files

    Comment


    • Originally posted by ajax26 View Post
      Cheia nu ar fi o problema - din pacate nu vei gasi pe cineva sa ti-o scrie pe masina
      In acest moment numai la reprezentanta se pot face chei si ei comanda in Franta dupa seria de sasiu etc

      Eu am vrut sa fac cheia pliabila ( am modelul nou de cheie ) si inca nu am gasit ceva sa se potriveasca.
      bun si sa zicem ca in viitor se vor gasi posibilitati de a scrie cheia cu 3butoane, doar scrisu cheii rezolva problema sau nu?

      sigpic

      Comment


      • Protectii :
        bara spoiler
        bara tabla + interiorul portbagajului - aici singura problema a fost ca a trebuit decupata cea care venea pe buza de tabla, in dreptul incuietorii. Fiind vorba de Renault Sandero, are alt tip de incuietoare, care poate fi deschisa din cheie.
        Total a ajuns 250, taxe vamale incluse. Daca eram baiat destept, vorbeam sa treaca acolo 10$ la plasticele alea si rezolvam treaba pana in 200.
        Last edited by Midnighte; 16 June 2017, 09:20.

        Comment


        • Incerc ceva chedere suplimentare pt a încerca să scap de praful care invadează pragurile . Aveți ceva idei și sfaturi ?
          Attached Files

          Comment


          • Ce am folosit până acum. Ce nu îmi pare ok la cel in forma de Prezentare, este că nu mai are pe unde să curgă apa daca nu fac o secțiune în el în dreptul gaurilor din ușă
            Attached Files

            Comment


            • Dar parcă îmi vine să îl folosesc pe acesta pe toată cercumferinta ușii ( pt ușă din spate )
              Sus am vrut sa scriu tip P și telefonul a vrut altceva
              Attached Files

              Comment


              • Salut!
                Un link la acel maner?

                Comment


                • Update D Type Rubber Auto Seal Strip 3M Car Door Frame Bonnet Trunk Cover Sealing Strips Trim Seals
                  淘宝网 - 亚洲较大的网上交易平台,提供各类服饰、美容、家居、数码、话费/点卡充值… 数亿优质商品,同时提供担保交易(先收货后付款)等安全交易保障服务,并由商家提供退货承诺、破损补寄等消费者保障服务,让你安心享受网上购物乐趣!

                  (from AliExpress Android)
                  Dacă era vorba de cheder , că nu văd nimic referitor la maner

                  Comment


                  • Originally posted by dl_dr25 View Post
                    Ce am folosit până acum. Ce nu îmi pare ok la cel in forma de Prezentare, este că nu mai are pe unde să curgă apa daca nu fac o secțiune în el în dreptul gaurilor din ușă
                    Stii...el se decupeaza in dreptul scurgerilor.
                    Si in prezentare arata clar asta.

                    Comment


                    • Atentie sa nu va matuiasca vopseaua de la frecare.

                      Trimis de pe al meu SM-J500FN folosind Tapatalk

                      Comment


                      • Am văzut în prezentare. Dar ce îmi pare ciudat este că în găurile de sub ușă eu aveam niste "dopuri" care nu prea lăsau apa să curgă ( le am scos momentan).
                        Pt mine nu este o problema daca se matuieste vopseaua pe interiorul ușii, mai rău sufăr de praf și mizerie.
                        Știe cineva dacă găsesc la Dacia pachet retuș vopsea ( vopsea+lac) ? Mulțumesc

                        Comment


                        • Gasesti creion retus. Se face comanda pe baza culorii ( stalpul dreapta, jos )

                          Comment


                          • Originally posted by dl_dr25 View Post
                            Am văzut în prezentare. Dar ce îmi pare ciudat este că în găurile de sub ușă eu aveam niste "dopuri" care nu prea lăsau apa să curgă ( le am scos momentan).
                            Pt mine nu este o problema daca se matuieste vopseaua pe interiorul ușii, mai rău sufăr de praf și mizerie.
                            Știe cineva dacă găsesc la Dacia pachet retuș vopsea ( vopsea+lac) ? Mulțumesc
                            Nu cumpara acest pachet de retus vopsea,se gaseste iti vine la comanda costa cca 70 ron si este o mare mizerie.
                            Am folosit pe 2 urme si se vede daca te uiti atent,pana la urma am apela la Casco pentru revopsire.
                            Niciodata nu te certa cu un idiotu.Te aduce la nivelul lui si te bate prin experienta!!!

                            Comment


                            • Azi am reușit să cumpăr de pe olx un set de carenaje pt butoane încălzire în scaune (noi) cu 40 lei.
                              Apucasem să cumpăr pt mașină veche ( îi luam carenajele pt încălzire ) tunelul median cu suport pt butoane unde urma să mut butoanele de încălzire. Cred că cine nu are butonul pt start&stop( sau cum se numește) poate să pună un tunel median de la L1 cu suport butoane blocare geamuri.

                              Comment


                              • Salut,
                                Unde ai gasit carenaje?si stii cumva cum se monteaza incalzirea in scaune la un mcv din 2017 (laureate), am avut sandero din 2008 (varianta laureate) inainte si le-am montat singur, aveam lasate sub scaun mufele pt incalzire in scaune. La asta nou sub scaun sunt mufelel pt centura si senzor presiune centura. Multumesc, Flavius
                                Last edited by stud3ntu; 11 July 2017, 16:28.

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google