Imbunatatiri Logan 2

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Eu nu am vrut sa fac reclama... huse.ro, de acolo am luat si eu. Evident, se puteau imbunatati anumite lucruri, nu sunt perfecte dar sunt foarte ok. Eu recomand. Nu mi-as lua ceva din lidl. Dam o gramada de bani pe masina si nu ne luam niste huse cat de cat? Stiu ca suna aiurea dar asa este.

    Va atasez cateva poze. Imi pare rau dar chiar nu am reusit sa fac mai multe. Daca intereseaza pe cineva un anumit element, ii fac maine o alta poza.
    Attached Files

    Comment


    • Si eu am luat de pe acelasi site. De ce? Au fost singurele vazute la altii si care aratau bine lucrate. Le am cam de 1 an jumate si nu am nici un fel de probleme cu ele.
      Inainte schimbasem 2 seturi universale pentru ca s-au uzat prea repede si trebuia sa le aranjez mai mereu dupa ce coboram din masina.

      Comment


      • Eu am de la umbrella sunt foarte mulumit de ele, eventual revin cu poze mâine!

        Trimis de pe al meu PRA-LX1 folosind Tapatalk

        Comment


        • da, dar ce faci cu banchetele din spate daca sunt fractionare?

          Comment


          • Mie imi place tapiteria de la Stepway asa cum este ea de noua si nu vad niciun motiv pentru a o acoperi cu huse. Cand o sa inceapa sa se destrame sau nu le mai pot curata eficient o sa ma gandesc la un set de protectie. Daca ma hotarasc sa vand masina peste cativa ani, de ce sa o dau cu tapiteria scaunelor neatinsa in loc sa ma bucur eu de ea? Poate ca daca as gasi niste huse exact ca tapiteria mi-as schimba parerea.

            Comment


            • A luat un prieten de aici la o skoda. Nu ti dai seama ca sunt huse...dar si pretul este pe masura!

              Comment


              • Originally posted by gabrieln1960 View Post
                Mie imi place tapiteria de la Stepway asa cum este ea de noua si nu vad niciun motiv pentru a o acoperi cu huse. Cand o sa inceapa sa se destrame sau nu le mai pot curata eficient o sa ma gandesc la un set de protectie. Daca ma hotarasc sa vand masina peste cativa ani, de ce sa o dau cu tapiteria scaunelor neatinsa in loc sa ma bucur eu de ea? Poate ca daca as gasi niste huse exact ca tapiteria mi-as schimba parerea.
                Corect! La fel sunt de parere si eu. Poate pe bancheta spate sa pun o husa unde poate mai car diverse chestii. La fel am facut cu un Logan ce l-am avut. Am pus mocheta subtire peste mocheta originala si cand am dat masina era ca noua. Nu stiu daca a contat asta la pret dar intr-un fel m-am ofticat [emoji848]. Vorba aia, o pastrezi pt cand o vinzi sa arate bine? Depinde fiecare cum umbla cu ea si cum o intretine. Am vazut muti cu huse pe scaune si in rest varza prin interior, plus ca husele "umblau" pe scaune...

                Trimis de pe al meu SM-J510FN folosind Tapatalk

                Comment


                • @gabriel: ai dreptate. Am dat la rabla acum 7 ani o masina cu tapiterie excelenta. Bine, huse si tapiterie cum a avut dacia 1310 pe care am avut-o nu voi ami vedea eu prea curand...dar totusi, am ales sa o protejez...

                  Comment


                  • Originally posted by Fanez View Post
                    Am luat din lidl dar nu mai iau de acolo. O sa caut in alta parte. Era un sait "100.ro" sau cam asa ceva de unde am luat perdele dedicate, bune. Cred ca tot la ei o sa caut.
                    In alta ordine de idei, presurile "dedicate, de origine" luate din reprezentanta nu se potrivesc cu masina.
                    Cred ca merg la Sandero, nu facem schimb? Eu am de Logan si cele din spate sunt mai mari, cele din fata sunt ok. Masuram inainte....
                    Last edited by Oti; 27 September 2017, 21:38.
                    „Decât să înjuri întunericul, mai bine aprinde o lumânare.”

                    Comment


                    • Originally posted by Oti View Post
                      Cred ca merg la Sandero, nu facem schimb? Eu am de Logan si cele din spate sunt mai mari, cele din fata sunt ok.
                      Locurile din spate la Logan - Sandero nu sunt la fel?

                      Trimis de pe al meu SM-J510FN folosind Tapatalk

                      Comment


                      • Nu , difera si portiera spate ca dimensiune. Distanta este mai mica cu 10-20cm
                        „Decât să înjuri întunericul, mai bine aprinde o lumânare.”

                        Comment


                        • Originally posted by Oti View Post
                          Nu , difera si portiera spate ca dimensiune.
                          Te referi la Logan 2 - Sandero 2?

                          Trimis de pe al meu SM-J510FN folosind Tapatalk

                          Comment


                          • Da, doar suntem la threadul de Logan 2, sper sa nu fi nimerit Club Mercedes. Acus ne lamureste un coleg...
                            „Decât să înjuri întunericul, mai bine aprinde o lumânare.”

                            Comment


                            • Eu nu cred...Din bara fata pana la spatarul banchetei spate sunt identice Logan- Sandero. Da, usa spate e diferita, in partea de sus datorita diferentei restului de caroserie in spate.

                              Trimis de pe al meu SM-J510FN folosind Tapatalk

                              Comment


                              • Originally posted by Oti View Post
                                Cred ca merg la Sandero, nu facem schimb? Eu am de Logan si cele din spate sunt mai mari, cele din fata sunt ok. Masuram inainte....
                                Pe presul din spate scrie ceva de genul "daca e sandero decupati aici".
                                Facem schimb daca vrei. Le si spal inainte.

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google