Imbunatatiri Logan 2

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Pe pipaite + oglinda de dama (daca mai exista modelul de oglinda mica ce era anexat la cumpararea oricarei posete - pe vremuri)
    Cu putin mai multa indemanare nu trebuie sa ridici mocheta, introduci prin zona deschisa dupa demontarea tunelului central fiecare tubulatura desfacuta si introdusa spre fata racordata la aeroterma si spre spate la orificiul din mocheta de sub scaun care se se vor intalni la mijloc unde le si cuplezi.
    Povestea cu demontatul scaunelor si a mochetei ... tine de "impresie artistica" pentru unii "meseriasi".
    Succes!
    Last edited by Silica; 2 October 2017, 17:51.

    Comment


    • Salut,
      M-am uitat pe poze si mai in spate in post-uri,dar greseala mea a fost ca nu m-am uitat in fata aerotermei.Spatiul fiind foarte mic in fata,eu ma uitam pe langa pedala de acceleratie si nu mi se lega ce si cum !!
      Am desfacut mocheta de la sofer si am tras-o pana la scaun sa vad ce si cum.Tare urata este mocheta,foarte subtire,dar cel mai mult mi-a placut polistirenul de la picioare,tipic romanesc!!Am dat comanda de la Chinezi,de o folie de aluminiu cu pasla pe spate,groasa de vre-o 5mm,astept sa vina si o lipesc si pe aia sub picioare,pana sub bord daca tot desfac!!
      Multumesc pentru raspunsuri si ma duc sa ma REapuc de treaba.

      Comment


      • Originally posted by panselin4 View Post
        E foarte utila antifonarea de sub capota motorului
        La ce este utila ?
        De unde ai luat-o ? S-a schimbat zgomotul in habitaclu ?

        Comment


        • Din dezmembrari, este utila atat pasla de la capota si de la peretele de foc. Merita cu varf si indesat. Ambele pasle mi-au redus zgomotul in habitaclu la 130 km/h.

          Comment


          • Nu stiu de ce am senzatia ca pasla de sub capota, are rolul de a diminua zgomotul motorului, perceput la exterior.
            Degradarea unei societati, incepe cu criza morala profunda a acesteia.

            Comment


            • ... am senzatia ca pasla de sub capota, are rolul de a diminua zgomotul motorului, perceput la exterior.
              In afara de asta, o incalzire mai rapida (ajungere la parametrii normali de functionare in timp mai scurt - iarna in special, ceea ce atrage si o oarecare economie de carburant). Diminueaza si trepidatiile capotei ceea ce contribuie si la diminuarea zgomotului in habitaclu.

              Comment


              • Și a sosit............
                Attached Files

                Comment


                • si tu brutus? )

                  A cumparat cineva, prezoanele cu antifurt cu codul 7711239101 ?
                  Daca da cu cate "chei" au venit?
                  Ale mele au venit doar cu cheie, dar in unele poze pe google apar cu doua chei.
                  Acum paranoia mea e, daca pierd cheia? ce fac?
                  Din ce stiu eu, venea cu doua chei, una cu cap de 17, una cu cap de 19.
                  Vreau sa stiu cum e la voi, si daca ma cert cu dealerul. Sau nu.
                  Last edited by SoNyKeL; 4 October 2017, 12:23. Reason: Automerged Doublepost

                  sigpic

                  Comment


                  • o singura cheie cu cap de 17 si 19.

                    Comment


                    • Pai cum adica, o singura cheie, cu cap de 17 si 19? Deci sunt doua una de 17, una de 19?

                      sigpic

                      Comment


                      • Originally posted by aris86 View Post
                        Și a sosit............
                        Te penalizez la plagiat!

                        Comment


                        • Cu ceva timp in urma se discuta aici despre sprijinul lombar. Am vazut azi la Jysk o perna de acest gen din spuma, pentru auto, pret 60 lei.

                          Comment


                          • Originally posted by SoNyKeL View Post
                            Pai cum adica, o singura cheie, cu cap de 17 si 19? Deci sunt doua una de 17, una de 19?

                            Una de 17, ai în cutie o hârtie cu un cod și o adresă de comandă
                            Pentru H4B(0,9 TCe) datu' cu părerea (mai ales cand nu ai toate datele) e sport național - Do not feed the trolls.

                            Comment


                            • Am montat tubulatura (multumesc tuturor pentru ajutor) in 20 de minute.Nu a trebuit sa decupez nimic in aeroterma,deorece fantele suflau aer in consola,doar am montat tevile in ele!Pe partea de pasager a trebuit sa rup putin din acel burete,deorece impingea teava prea inafara si se vedea mocheta,iar pe partea de sofer,pozitia a fost un pic mai nasoala.Sunt multumit de rezultat,fluxul de aer este ok,ce nu-mi place este faptul ca sunt mai lungi si iasa in afara mochetei sub scaune!Probabil pe Logan vin mai bine,distanta fiind un pic mai mare !!
                              Urmeaza sa pun folia de aluminiu pe peretele de foc !!

                              Comment


                              • Si la Logan vin la fel

                                Trimis de pe al meu SM-G930F folosind Tapatalk
                                sigpic

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google