Imbunatatiri Logan 2

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Eu am luat tavita portbagaj de la Dedeman,de unde ai luat pres central,eu nu am gasit.

    Comment


    • Am vazut tavita portbagaj "dedicata", se incadra perfect, material bun, n-am reusit sa iau atunci si n-am mai gasit decat "tentative" prea scumpe pentru ce ofera.
      Ca sa nu murdaresc mocheta am pus o musama. Tavita ar fi "rulzzz".

      Comment


      • Se incadreaza perfect,folosit pe MCV,cred ca era 165 lei

        Comment


        • Originally posted by vyp75 View Post
          Am inceput sa pun si eu pe ea cate ceva: obturatoare praf, cheder compartiment motor, tavita portbagaj, pres central locuri spate.
          Salut! Obturatoarele cum le-ai montat? Chederul de unde l-ai cumpărat si ce lungime are? Mulțumesc!
          Legat de presuri am avut si eu acest tip, dar pe timp de iarna se întăresc si aluneca, am renunțat la ele, cel din mijloc la mine are lipit "arici" si se prinde de mocheta, sta fix!

          Comment


          • Covorul de pe tunelul central ma intereseaza si pe mine.
            Chederul este de la usa Daciei 1300, costa cam 30 lei si se gaseste la orice magazin de piese auto.

            Obturatorul se poate monta dupa ce desfaci surubul de pe stalp sau pur si simplu le tai pe o parte.

            http://www.tutorialelogan.ro/2013/03...-antivant.html

            Comment


            • Originally posted by Amiralul View Post
              Eu mi-am pus deja. Am un prieten care vrea el nene cod ptr dacia...eu i-am zis ca nu exista la "Dacia"....

              Am gasit:
              Deflector aerodinamic 972841918R
              Deflector aerodinamic 972841251R

              Poate mai vrea cineva
              Dupa coduri unde se monteaza (ca zona ca din cod nu iti poti da seama) si ce cantitati sunt necesare?

              Comment


              • Pres central...de unde?

                Comment




                • De aici am cumpărat eu.

                  Comment


                  • Tavita aia ptr mcv e super. Din păcate obtureaza accesul la cârligele pentru prinderea plasei. A trebuit sa fac o mica sectiune in drrprul lor ca sa le scot afara.

                    Comment


                    • http://rimimg.ro/autoshop/tavite-por...an-ii-mcv.html - tavita portbagaj
                      http://rimimg.ro/autoshop/105-presur...uto-universale - pres central, eu il am pe cel cu 20 lei si se aseaza perfect, am decupat putin cu caterul
                      chederul merge si de pe dacie, eu il am de pe modele mai vechi de renault, daca gasesti la dezmembrari sigur iesi mai ieftin ca la magazin, poate chiar gratis ca in cazul meu.
                      Intalniri LC.Sibiu sambata ora de vara 17 / ora de iarna 16 in Valea Aurie (intrarea 2 la ZOO).

                      Comment


                      • A montat cineva carenaje pt roti spate de la Novline pe Sandero 2/Sandero Stepway 2?
                        Se potrivesc cele de Logan? Am vrut sa comand si nu stiu ce sa iau, daca selectez Sandero informatia e "absurda". Multumesc pentru orice ajutor/sfat.
                        "ana pauker si cu dej au bagat spaima-n burgheji".

                        Comment


                        • Mersi. Am gasit

                          Trimis de pe al meu LG-H818 folosind Tapatalk

                          Comment


                          • Originally posted by gogeala View Post
                            A montat cineva carenaje pt roti spate de la Novline pe Sandero 2/Sandero Stepway 2?
                            Se potrivesc cele de Logan? Am vrut sa comand si nu stiu ce sa iau, daca selectez Sandero informatia e "absurda". Multumesc pentru orice ajutor/sfat.

                            eu am montat pe logan... nu stiu daca se potrivesc de pe logan, cert e ca la logan vin perfect incadrate, zici ca e de fabrica, nu se mai vede oribilitatea aia de tabla masticata de prin lateralele rotilor.
                            laureate 1.5l, albastru marin

                            Comment


                            • Originally posted by ten View Post
                              eu am montat pe logan... nu stiu daca se potrivesc de pe logan, cert e ca la logan vin perfect incadrate, zici ca e de fabrica, nu se mai vede oribilitatea aia de tabla masticata de prin lateralele rotilor.
                              Pe mine mă interesează o părere cu avantaje vine ? Ceva zgomot redus la rulare ? Sau doar protecție la apă și pietre ? Mulțumesc

                              Comment


                              • Originally posted by ten View Post
                                eu am montat pe logan... nu stiu daca se potrivesc de pe logan
                                Pe ce model ai montat, Logan 1 sau 2?
                                "ana pauker si cu dej au bagat spaima-n burgheji".

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google