Imbunatatiri Logan 2

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Are L52(Logan II), problema e că acele carenaje sunt pentru Renault X52, care are anumite repere/forme diferite

    Deci un element produs de ruși prin scanare 3D a unei zone de pe un Renault Sandero II(B52) e posibil să nu se potrivească la Dacia Sandero - cel mai bun exemplu protecția buză portbagaj - broaște diferite = zone diferite
    Pentru H4B(0,9 TCe) datu' cu părerea (mai ales cand nu ai toate datele) e sport național - Do not feed the trolls.

    Comment


    • OK, multumesc. Am intrebat pentru ca am gasit urmatorul comentariu al cuiva care a montat pe Stepway 2:

      "Nu-mi mai amintesc exact modelul, dar stiu ca ceva probleme am avut cu montarea celui din dreapta pentru ca cel mai probabil carenajele erau formate pentru Logan 1, iar la Logan 2, difera putin conductele de la rezervor. Am reusit sa le potrivesc folosind un piston cu aer cald si unde forta in conducte, incalzeam putin si prelua forma de-acolo. Mi-a placut foarte mult la ele ca acopera perfect spatiul de sub aripa si nu mai permite noroiului sa intre. Uite, modelul asta seamana foarte mult cu cea am si eu, posibil sa fie chiar acelasi:
      http://www.tutorialelogan.ro/2016/05...e.html"
      Last edited by gogeala; 9 October 2017, 22:15.
      "ana pauker si cu dej au bagat spaima-n burgheji".

      Comment


      • se poate monta parbriz incalzit? Ce presupune pe langa schimbarea parbrizului. am avut pe Passat asa ceva si mi s-a parut genial

        Comment


        • dupa aproape 3 ani a venit timpul sa-mi inlocuiesc si eu stergatoarele stiu, e mult dar chiar si-au facut treaba si am fost multumit.
          Sunt mai bune stergatoarele lamelare ? Care sunt avantajale ? Ce-mi recomandati dintre acestea ?

          https://altex.ro/stergator-parbriz-valeo-575785-500mm & https://altex.ro/stergator-parbriz-valeo-575787-550mm

          Comment


          • cele lamelare sunt mai aerodinamice, valeo bosch fac stergatoare bune

            Comment


            • Originally posted by dl_dr25 View Post
              Pe mine mă interesează o părere cu avantaje vine ? Ceva zgomot redus la rulare ? Sau doar protecție la apă și pietre ? Mulțumesc

              dupa cum a spus si torque, carenajele spate le am montat pe logan 2. Legat de avantaje, nu vad decat ca nu mai intra apa/pietre/mizerie pe acea tabla moarta de langa roti. Legat de sunet la rulare... imi pare rau sa te dezamagesc, dar este acelasi, poate chiar mai accentuat... nu pot sa ma pronunt exact.
              laureate 1.5l, albastru marin

              Comment


              • Ștergătoare vale te țin câteva luni, după care încep sa scârțâie și dacă te obișnuiești cu sunetul poți sa le ții circa 1 an. Acu fiecare. Eu tot caut ștergător de spate, torque ai vreun cod pentru el, ca scârțâie destul de tare.

                Comment


                • Originally posted by t0rquemada View Post
                  Una de 17, ai în cutie o hârtie cu un cod și o adresă de comandă
                  am luat legatura cu producatorul.
                  15euro cheia
                  30euro transport

                  Asa ca am dat comanda, la prieteni, sa imi caute un strungar bun.
                  E grav cand ai multi pitici...

                  sigpic

                  Comment


                  • Originally posted by bciprian82 View Post
                    Cum se acceseaza meniul secret al radiocd-ului?

                    Trimis de pe al meu LG-H818 folosind Tapatalk
                    Gasesti pe youtube cum se acceseaza dar eu iti recomand sa nu o faci,eu ma chinui de o saptamana sa o deblochez dupa ce am facut prostii pe acolo prin Medianav.Lasa pe cei ce se pricep sa umble in meniul secret.

                    Comment


                    • nu are ce sa se strice la radio.

                      Comment


                      • Originally posted by aris86 View Post
                        nu are ce sa se strice la radio.
                        Posibil nu are ce sa se strice, dar fi cu mare bagare de seama sa nu blochezi ceva pe acolo.

                        Comment


                        • Are ce să strice, chiar și la radio
                          Attached Files
                          Pentru H4B(0,9 TCe) datu' cu părerea (mai ales cand nu ai toate datele) e sport național - Do not feed the trolls.

                          Comment


                          • Originally posted by t0rquemada View Post
                            Are ce să strice, chiar și la radio
                            Eu am avut acelasi mesaj pe medianav si pana la urma l-am deblocat.Nu mai umblu in meniuri secrete nici ars.

                            Comment


                            • Am gasit meniul secret. Pe mine ma interesa sa vad voltajul bateriei. E util sa il mai consulti din cand in cand.
                              Cat despre faptul ca poti "strica" ceva pe acolo... Ideea e ca orice se "strica", se poate la fel si repara. Nimeni nu se naste invatat dar invata pe parcurs lucrurile de care e interesat

                              Trimis de pe al meu LG-H818 folosind Tapatalk

                              Comment


                              • O strici gratis / repari pe bani! Tu alegi

                                Trimis de pe al meu PRA-LX1 folosind Tapatalk

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google