Imbunatatiri Logan 2

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Ca tot se discuta despre incalzirea in scaune cele doua cordoane (cabluri) care intra in scaune pe dedesubt si vin din tunelul median au legatura cu incalzirea?

    O husa ca cea din link de ce nu ar fi in regula? Mie nu-mi trebuie dar daca ai un pasager mai friguros nu poate fi folosita, fie in dreapta, fie in spate? La banii astia este suficient daca te tine o iarna.

    https://www.autolux.ro/husa-scaun-cu...o-lux-edition/

    Comment


    • Eu nu contest dacă ești mulțumit sau nu, mă refer la preț. Consider că trebuie să ne ajutăm să scoatem prețul cel mai mic si calitate Dacia
      Pe mine in vară ma dus undeva la 350lei ( încălzire Renault neagră, butoane si carenaje) cu tot cu montaj. La montaj meșterul ( torquemada ) doar a legat firele sub scaun restul am facut eu.

      Comment


      • Originally posted by sadicu View Post
        Hai ca m-ati incalzit acum, cum e cost reduction daca exista acolo? adica au redus costurile cu niste cabluri si 2 butoane? dar au pus toata dracovenia sub scaune?
        E greu...

        Înainte aveai 2 cablaje Dacia și Renault, fiecare din ele cu cel puțin 2 variante, adică aveai cel puțin 4 variante de cablaj care trebuie fabricate și depozitate - astea sunt costuri.

        Acum sunt doar 2 versiuni de cablaj, comune Dacia/Renault pentru Acces și restul modelelor, cel pentru restul are și firele pentru încălzire în scaune trase

        Aparent pare risipă dar defapt e economie.

        Idem pentru claxon pe volan și multe altele
        Pentru H4B(0,9 TCe) datu' cu părerea (mai ales cand nu ai toate datele) e sport național - Do not feed the trolls.

        Comment


        • Originally posted by t0rquemada View Post
          cel pentru restul are și firele pentru încălzire în scaune trase
          Soooo avem firele trase deja. Asta am inteles. Deci avem "mijlocul" ne lipseste inceputul (butoanele de comanda) si finalul (sistemul de incalzire propriu zis). Am inteles bine sau tot pe langa sunt?

          Comment


          • Eu la Prestige 2017 am firele cu toată instalația sub scaune, lipsă husele+ butoane+ carenaje care au fost montate

            Comment


            • Probabil un preț corect ar fi 300-350 de lei, ținând cont ca a venit din Brașov, mai intra în cost și transportul.
              @sadicu, ai tras doar cablaj de încălzire scaune în masina. Pentru tubulatura și alte acareturi trebuie sa scoți bani din buzunar.

              Dacă le puneam acu 2 ani, ieșeam mai ieftin și cu care ar, asta e, dacă nu am dat importanta la momentul respectiv. Oricum la spătarul pasager au pus burete crăpat din fabrica, un fel de reboot.
              Last edited by aris86; 13 November 2017, 17:41. Reason: Automerged Doublepost

              Comment


              • E clar deci am instalatia sub scaun si lipsesc butoanele,carenajele si husele.

                Multumesc pentru lamuriri, cred ca la vara am sa incerc sa pun si eu.

                Comment


                • Sa-mi fie cu scuze, dar citisem pe aici parca la cineva care cumparase anvelope de iarna la un pret bun. A si replicat atunci ca trebuie sa tin minte de unde dar nu mai gasesc postarea. Daca are cineva info va multumesc. (205/55/16)

                  Trimis de pe al meu SM-J710F folosind Tapatalk

                  Comment


                  • recomand Anvelopa iarna Continental Wintercontact Ts860

                    Comment


                    • Cum a venit iarna si întunericul vine multa mai devreme, am început să am probleme să văd scrumiera
                      Vreau să montez două leduri din acest model in buzunarul din spatele scrumierei, oare lumina dată de acest led este destul de discretă ? Sau transform buzunarul într-o mică lampă
                      Attached Files

                      Comment


                      • Am atașat și poză cum am pe mașină veche, să mă fac mai bine înțeles.
                        Attached Files

                        Comment


                        • Nu mai bine te lași de fumat? E mai sanatos. .

                          On: pe mine ma dispera pana si ledul de la s&s... Asa ca as zice a nu pui.

                          Comment


                          • Originally posted by sadicu View Post
                            recomand Anvelopa iarna Continental Wintercontact Ts860
                            Subscriu, merita toti banii, am pus recent pe MCV STEPWAY si sunt foarte incantat. Am multa experienta cu multe modele de cauciucuri.

                            Comment


                            • Originally posted by dl_dr25 View Post
                              Am atașat și poză cum am pe mașină veche, să mă fac mai bine înțeles.
                              Nu mi se pare că ar avea cine știe ce efect. Mai bine pui un led direct in scrumieră că sa nimerești "gaura"
                              Nu găsești prin magazine una cu luminițe?

                              Comment

                              Working...
                              X
                              Anulare DPF
                              Politica de Securitate Google