Imbunatatiri Logan 2

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Al meu dupa 3000 km era mai prafuit, asa ca am pus un cheder dar e cam mic si trebuie sa pun si pe capota(cu adeziv).

    Trimis de pe al meu SM-J710F folosind Tapatalk

    Comment


    • "Vino, soferule de Dacie viteaz, in chedere sa ne taiem, sau in covorase sa ne luptam".

      Cam asta ar fi concluzia la ce se citeste in ultimul timp pe cele doua topicuri ("Imbunatatiri" si "Intrebari"). Conteaza asa de mult ca unii au presuri "lighean" de se uita cu atata superioritate la ei unii din cei care au presuri drepte ca lunca Dunarii?
      La fel si unii care au chedere de 1300 la motor vad ca incep sa numere picaturile de noroi sau grosimea stratului de praf de pe motoarele celor care nu au "imbunatatirea".

      Comment


      • Și care miros a vanilie, ai uitat asta.

        Comment


        • Asta pana întra un bou cu bmw in curul nostru, fara asigurare și nr de bg și ne face praf masinuta cu sau fara chedere, covorase sau alte chestii.

          Comment


          • Asta incerc si eu sa le spun.
            http://www.loganclub.ro/forum/showthread.php?p=1790059.
            Ce imbunatatiri poti sa mai aduci unui Logan? Mercedes nu va ajunge niciodata cu toate brizbrizurile puse.
            Ba cineva cauta capac la "gaura" de pe bord ba incalzire scaune.Nici in Dacia 1310 nu mi-a inghetat fundul,darmite in Logan ph2.
            In ultimele postari,ati ramas "cramponat"i pe covorasele de cauciuc si chedere..
            Incet,incet de la a va lauda imbunatatirea adusa masinii dvs,ajungeti la jigniri..
            Last edited by Old Driver; 26 March 2018, 07:31.
            Nu condu cu viteza mai mare decat poate sa zboare ingerul tau pazitor!! sigpic

            Comment


            • Eu de ceva timp sunt intaratat de o intrebare: cei care au o problema(exercitiu) cu imbunatatirile aduse loganului(gen tot logan este, ce rost are, etc)-ce cauta ei pe acest forum, topic sau cum se numeste asta "imbunatatiri logan" sau "intrebari logan"??

              Trimis de pe al meu SM-J710F folosind Tapatalk

              Da eu vreau imbunatatiri, desi e varianta stepway prestige. Poate vreau mai mult, si daca sunt si altii care vor mai mult sau altceva ne gasim sa transmitem fiecare parerea si felul cum am facut, de unde etc!!!

              Trimis de pe al meu SM-J710F folosind Tapatalk
              Last edited by Marius Ile; 26 March 2018, 18:54. Reason: Automerged Doublepost

              Comment


              • Cine intra aici si nu este interesat de briz briz uri, de ce o face ? Eu unul nu sunt interesat de unele lucruri ( poate gust, poate + care il aduce nu ma incanta) dar nu incerc sa conving pe nimeni de lucrul x sau y.
                Oare eu la 13.400 ( 11.400 chas + 2mii pe vechiul logan ) nu gaseam o masina bunicica cu maxim 4-5 ani ? Dar calculele financiare, produsul, etc. m-au adus la lighean.


                Trimis de pe al meu SM-G955F folosind Tapatalk

                Comment


                • Bravo, Marius! Jos palaria! Felicitari pentru mesajul de mai sus!

                  **************************

                  Astfel de afirmatii, precum cea a lui Old Driver, pe care multi le acuza in gand, dar putini au curajul sa le exteriorizeze in scris, imi aduce aminte de politicienii care faceau Romania de ras in Parlamentul European pana mai de curand. Bine, ca ne fac ei si acum, dar din alte motive, este alta poveste, dar sa acuzi ceva de care apartii, la care tii, din care faci parte, este strigator la cer. Daca nu va convine, atunci duceti-va, dragilor... si lasati-ne!

                  Lasati-ne sa speram, sa visam, nu ne mai interziceti asta!

                  Si ar mai fi ceva de acuzat si de aratat cu degetul... Mai exact acea specie rara si dubioasa de vanzatori de forum, care atunci cand miros ca nu o pot scoate la capat cu un cumparator de regula ceva mai rasarit decat media, incepe sa-l critice in public, sa-l ia la misto, ajungandu-se pana intr-acolo cand (atentie!) ii critica masina, il face sarac, sarman, dator vandut ca si-ar fi luat masina in rate (citez, masina cu motor mici de motoreta).

                  *nu dau nume, pentru ca nu vreau sa fac pe nimeni vedeta sau martir

                  Eh, din pacate regulamentul forumului permite si astfel de utilizatori cu ale lor afirmatii la limita decentei, astfel ca tebuie sa acceptam si ce nu ne convine, dar asta este (din nou) alta poveste.

                  Sanatate si toate cele bune!

                  Desteapta-te, romane!
                  http://www.loganclub.ro/forum/pictur...pictureid=8026

                  Comment


                  • Pentru perioada cand o sa merg in concediu vreau sa pun o priza 12v in zona portbagaj si as vrea sa va intreb daca rezista instalatia de la bricheta, as vrea sa ma leg de firele de acolo, mi se par mai accesibile si totodata va primi tensiune prin contact, deci bateria este in siguranta.


                    Sent from my iPhone using Tapatalk

                    Comment


                    • vezi in manual ce putere are siguranta ce leaga priza de 12v (manualul meu este in masina nu te pot ajuta direct).

                      Nu conteaza cate prize legi ci ce consumatori vei avea in total pe tot circuitul alimentat prin siguranta cu pricina.
                      I have no special talent. I am only passionately curious.

                      Comment


                      • Imbunatatiri Logan 2

                        O sa ma uit maine in manual ca si al meu tot in masina e [emoji846], momentan am o camera monitorizare trafic si uneori incarcator telefon, as vrea priza in portbagaj pentru o lada frigorifica. Eventual as putea sa pun o siguranta putin mai mare?


                        Sent from my iPhone using Tapatalk

                        Comment


                        • Nu pune o siguranta mai mare. Teoretic ea a fost dimensionata corect de producător.

                          Comment


                          • Originally posted by Silviu View Post
                            vezi in manual ce putere are siguranta ce leaga priza de 12v (manualul meu este in masina nu te pot ajuta direct).

                            Nu conteaza cate prize legi ci ce consumatori vei avea in total pe tot circuitul alimentat prin siguranta cu pricina.
                            15 Amperi,

                            Comment


                            • Ce imi recomandati, sa conectez firele la priza deja existenta intre scaune sau sa trag direct de la baterie cu intrerupator si siguranta pe traseu?

                              Comment


                              • Cel mai sigur este sa tragi un cablu separat cu siguranta si eventual intrerupator. Din cate am observat priza dintre scaune suporta un amperaj mic (nu este de putere mare ca cea in care ai bricheta).

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google