Imbunatatiri Logan 2

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Pe acesta l-am luat DIY Steering Wheel Covers/Extremely soft Leather braid on the steering-wheel of Car With Needle and Thread Interior accessories
    http://s.aliexpress.com/3UfauemU?fromSns=Copy to Clipboard

    Am gasit si doua poze de la cineva care are noul model de volan. Daca nu uit maine revin si cu ceva poze de la mine.

    Trimis de pe al meu SM-G955F folosind Tapatalk

    Vedeti ca de maine incepe o perioada de reduceri pe Aliexpress si este posibil s dureze mai mult transportul decat normal.

    Trimis de pe al meu SM-G955F folosind Tapatalk
    Last edited by dl_dr25; 27 March 2018, 18:57. Reason: Automerged Doublepost

    Comment


    • Eu am comandat de 14". Oare am facut o tampenie?
      Inca pot sa il mai schimb.


      Trebuia sa masor eu frumos exteriorul cu o ata si apoi sa calculez diametrul.

      Oricum, i-a iesit super. Sa inteleg ca tu nu ai noul model de volan? O fi mai mare al tau?
      Torque ne ignora.... nu s-a prins ca unii nu stim sa masuram un diametru (adica eu).
      Last edited by sebibv; 27 March 2018, 21:11.

      Comment


      • Ai masurat volanul pe orizontala? Asa am impresia ca este rotund noul volan. 2.5 cm cred ca sunt prea mult diferenta intre 14 si 15. Alegerea trebuie sa fie a ta, nu am chef de injuraturi

        Trimis de pe al meu SM-G955F folosind Tapatalk

        Comment


        • De ce sa te injur? Nu este stilul meu.
          Un sfat e bine-venit....

          Eu zic ca nu e rotund volanul. Am icnercat eu sa il masor insa nu am fost inteligent. Trebuia sa masor circumferinta....si apoi sa calculez. Fac asta dimineata, cand ajung la munca, cu un tool special ...vorbesc serios. Revin aici cu concluzia....sper sa mai gasesc acel "tool".

          Comment


          • Deci poate nu m-am facut inteles , la L1 Ph1 am husa de "piele" de pe Aliexpress, la L2 Ph2 a venit din fabrica cu "piele".
            Eu sunt foarte multumit de husa de la L1 Ph1 la care am pus si link ul mai sus.

            Trimis de pe al meu SM-G955F folosind Tapatalk

            Comment


            • Ok, maica-mea are treaba maine...se duce si isi masoara volanul

              Comment


              • Salutare. De curând mi-am pus vata mineral între faa de portier i scheletul metalic al portierei. Îmbuntiri semnificative pe sunet. Am pus doar pe portierele din fa. Urmeaz i cele din spate.
                Cea de culoare galben este vata mineral din sticl i nu recomand, toate particulele mici din vat se ridic în aer din cauza vibraiilor i apoi ajung în plmâni i nu cred c e aa de sntos.
                Alte sfaturi pentru izolare/atenuare greieri??

                Sent from my NX569J using Tapatalk

                Comment


                • Ce grosime are vata minerala?

                  Comment


                  • Originally posted by danut.benghiu View Post
                    Ce grosime are vata minerala?
                    5cm

                    Sent from my NX569J using Tapatalk

                    Comment


                    • Nu exista riscul sa se imbibe cu apa si sa apara mai repede rugina?


                      Sent from my iPhone using Tapatalk

                      Comment


                      • Originally posted by danut.benghiu View Post
                        Nu exista riscul sa se imbibe cu apa si sa apara mai repede rugina?


                        Sent from my iPhone using Tapatalk
                        Nu cred. Portiera are 2 camere. 1- tabla exterioara -schelet metalic 2-schelet metalic -fata de portiera Teoretic apa ar trebui sa fie doar în camera 1. Recomand odata cu treaba asta de schimbat si diblurile cu garnitura.

                        Sent from my NX569J using Tapatalk
                        Last edited by Ananass; 28 March 2018, 11:45.

                        Comment


                        • Pasla ce-a mai ieftina varianta

                          Trimis de pe al meu SM-G955F folosind Tapatalk

                          Comment


                          • Adica celebrul fonomin. O diferenta mare am observat la vechiul logan, astept sa vina caldura si o sa pun si la actualul :-).

                            Comment


                            • Imbunatatiri Logan 2

                              In Iasi nu am gasit de cumparat. Doar din tara de undeva. Stiam de varianta asta dar am avut vata la indemana si nu m-am mai complicat. Eu sunt multumit momentan. Revin cu impresii dupa ce imi fac si portierele spate.
                              Last edited by Ananass; 28 March 2018, 12:22.

                              Comment


                              • Cum am eu usile la L1 Ph1. Fononim / pasla gasesti pe olx. Eu acum la L2 Ph2 o sa folosesc CTK Tempofix de 4mm.

                                Trimis de pe al meu SM-G955F folosind Tapatalk

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google