Imbunatatiri Logan 2

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Meticulosu...si eu am pus cheder si totusi motorul meu e mai prafuit.
    Adevarul e ca am pus doar 1.80m ...nu m-a dus capuls a pun pana sus insa...cred ca ramane ceva spatiu intre capota si cheder sau....

    Comment


    • Daca cineva este interesat de antifurt roata un PM sa ii dau nr de telefon al celui care le vinde. Eu le am luat pe cele cu saiba la 50lei + transport.
      Attached Files
      Last edited by 77sky; 20 April 2018, 12:31.

      Comment


      • Am dat jos insonorizarea de pe capota si am ajuns la concluzia ca nu am ce sa ii fac sa nu mai "cante precum o conserva cand inchid capota". Mai mult de cheder si pasla care am pus o pe tampoane, nu am ce sa ii fac la capota. Ma multumesc ca nu intra mizerie si nici nu mai danseaza capota.
        Attached Files
        Last edited by 77sky; 20 April 2018, 11:33.

        Comment


        • Chiar vorbeam cu un coleg, cu 7000 euro am luat masina prin rabla, laureat , si am adus îmbunătățiri substanțiale fără costuri mari, câteva sute de euro, deci in jur de 7500 e am o masina cu dotari si spatiu care la concurenta erau pe masini cu peste 5000 euro diferenta in 2014
          Last edited by panselin4; 15 April 2018, 13:48.

          Comment


          • Activarea CB ce implica?

            Comment


            • Imbunatatiri Logan 2

              Buna,
              Stie cineva ce mufa e asta ?
              Am gasit-o langa schimbatorul de viteza.
              E posibil sa fie de la camera de marsalier ?
              Masina este Prestige plus cu navi,de luna asta.
              Mersi
              Attached Files
              Last edited by 77sky; 20 April 2018, 12:30.

              Comment


              • Originally posted by alex1ioan View Post
                Activarea CB ce implica?
                Foarte pe scurt... Sse conectează laptopul la mașină și se fac niște setări software care activează anumite funcții, fix cum au mașnile cu echipare Prestige.

                Deci nu e vorba de nimic "hardware" sau care să implice patent, șurubelniță sau lovituri de ciocan.

                Cât despre funcțiile suplimentare, acestea au prețuri diferite (vezi la T0rquemada aici) de unde îți alegi ceea ce crezi că are prioritate la tine...
                http://www.loganclub.ro/forum/pictur...pictureid=8026

                Comment


                • Originally posted by mariush View Post
                  Buna,
                  Stie cineva ce mufa e asta ?
                  Am gasit-o langa schimbatorul de viteza.
                  E posibil sa fie de la camera de marsalier ?
                  Masina este Prestige plus cu navi,de luna asta.
                  Mersi
                  GPL.
                  Cameră de marșalier nu există - poate marșarier (fr. Marche arrière)
                  Last edited by 77sky; 20 April 2018, 12:31.
                  Pentru H4B(0,9 TCe) datu' cu părerea (mai ales cand nu ai toate datele) e sport național - Do not feed the trolls.

                  Comment


                  • multam catalin,e ok asa, credeam ca implica montarea vreunui cip, etc, atingere la garantia pe partea electrica...

                    ramane sa vad cine face asta si la pitesti
                    Last edited by alex1ioan; 20 April 2018, 14:17. Reason: Automerged Doublepost

                    Comment


                    • Originally posted by t0rquemada View Post
                      GPL.
                      Camer de maralier nu exist - poate mararier (fr. Marche arrière)


                      Mersi...nu-ti scapa nimic !


                      Sent from my iPhone using Tapatalk

                      Comment


                      • Ceva îmbunătățiri interesante pe un logan 2 in oras astăzi.
                        Jane interesante, deflectoare la oglinzi, protectie bara spate la portbagaj, un plastic roșu sub bara fata, si ceva benzi roșii pe la bord în interior
                        Attached Files

                        Comment


                        • Este chiar de vanzare pe olx sub numele " Logan 2 personalizat! ". Are mai mult poze acolo, benzile rosii sunt defapt pentru luminile ambientale din interior.
                          Attached Files
                          Last edited by 77sky; 22 April 2018, 14:11.

                          Comment


                          • urat...sincer!

                            Comment


                            • Originally posted by panselin4 View Post
                              Ceva îmbunătățiri interesante (...) Jante interesante, deflectoare la oglinzi, protectie bara spate la portbagaj, un plastic roșu sub bara (...)
                              Dacă alea sunt jante interesante, înseamnă că ale mele (model Rusia) tot de origine, sunt SF.

                              Jantele de de mai sus sunt comune. Le găsești pe multe Loganuri.

                              Cât despre dunga aia roșie, sincer? Mi se pare kitsch-ereală, ca să nu spun ursărie. Părerea mea, desigur.
                              http://www.loganclub.ro/forum/pictur...pictureid=8026

                              Comment


                              • Astea cum par ?
                                Attached Files
                                Last edited by 77sky; 22 April 2018, 14:12.

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google