Imbunatatiri Logan 2

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Ceara data ieri si azi dimineata dupa ploaie + un drum de 7km.
    Attached Files
    Last edited by 77sky; 1 July 2018, 18:47.

    Comment


    • incearca asta clay bar sa cureti vopseaua de impuritati pe urma o cureti cu alcool sa o degresezi si pe urma aplici ceramic coating https://www.ebay.co.uk/itm/Carpro-CQ...72.m2749.l2649

      Comment


      • Clay este posibil sa iti matuiasca vopseaua ( eu nu folosesc ) , alcool trebuie IPA care il folosesc inainte de ceruire ( curat ), iar ceara am asa ceva Dodo Juice Blue Velvet Hard Wax - 250ml https://www.amazon.de/dp/B002OHXWHK/..._KsloBb32B5Q2X

        Trimis de pe al meu SM-G955F folosind Tapatalk

        Comment


        • Daca folosesti lubrifiant pentru clay bar nu e nici o problema.

          https://www.ebay.co.uk/itm/Clay-Bar-...72.m2749.l2649 Asa ceva folosesc eu .
          Last edited by RUSVAL; 1 July 2018, 18:53. Reason: Automerged Doublepost

          Comment


          • O idee mai buna decat cheder


            Trimis de pe al meu SM-G955F folosind Tapatalk

            Comment


            • Eu nu aș aplica banda pe vopseaua capotei. Ca să nu plece cu tot cu vopsea. Aș lipi-o jos, pe suprafața de plastic neagră și pe faruri. Acolo este numai plastic chior. Chiar o să încerc.

              Comment


              • interesant

                Originally posted by dl_dr25 View Post
                O idee mai buna decat cheder


                Trimis de pe al meu SM-G955F folosind Tapatalk
                si unde gasesti asemenea "cheder" ai vazut ce lipici avea?

                „Opiniile sunt libere, dar nu și obligatorii.”

                Comment


                • E cheder pentru uși și ferestre. Se cumpara la metru din magazine de metalo-chimice, sanitare, amenajări interioare.

                  Comment


                  • Am reusit intr-un final sa dau resize pozelor astfel incat sa le pot posta aici.
                    Ma declaram nemultumit de cum mi-au lipit bandourile laterale, vedeti in imagini cum arata, sunt facute in ziua cand am luat-o de la reprezentanta (au fost montate inainte sa o ridic). Din pacate timp de o luna nu am avut timp sa trec, ba a plouat, ba erau alte programari, ba am uitat intr-o zi.
                    Eu credeam ca s-a pus un adeziv (se vede intr-o poza ca e ceva si pe afara, ca un lipici lichid turnat) dar inteleg ca e un scotch dublu fata si atat.
                    Ce parere aveti? Ma enerveaza pt ca mi-a zis un prieten ca se va aduna umezeala si rugina in timp acolo...
                    Attached Files

                    Comment


                    • Fa tot posibilul si remediaza...daca nu are iesire si pe partea de jos o sa se adune apa acolo, praf, gheata..

                      Comment


                      • du-te inapoi si da-le cu portierele de cap!
                        cita incompetenta!

                        Comment


                        • Uite am primit de la un amic cu piese SH o manetuţă stergătoare parbriz cu inel de temporizare, scrie AUTO pe băţ, dar are spatele conectorului negru, am fost asigurat că e pentru ce îmi trebuie mie, -- eu m-am grăbit, deja cumpărasem deja pe cea care am postat poza la #4834 --, am montat-o pe maşină, funcţionează ok, câteva poze pentru edificare.
                          Attached Files

                          Comment


                          • Postez si eu succint, ca au mai pus si altii 1000 inaintea mea si nu e mare scofala, am pus folie si eu in cele din urma. Pe scurt, 500 de parale la un aplicator Llumar premium pentru folie 5% Titanium something,nu mai retin. Initial am tot cautat diversi care nu demonteaza fata de usa dar din alte considerente am ajuns la acesti aplicatori ( nu le dau nume dar sunt pe Cantemir 20) si nu regret. Oamenii super profesionisti, cu scule (pana si pudra era Chicco ), folii originale (nu facaturi), conditii de asteptare decente (tv, AC, cafea,ceai,apa) + spalarea masinii gratuit la final. Per total 90 de minute. La final pe mail am primit si confirmarea inregistrarii garantiei la Llumar (10 ani).

                            La final se verifica usile,geamurile etc de greieri si alte lucruri nedorite. Ma declar multumit de lucrare.

                            Cateva poze din timpul procesului...poate e cineva curios cum decurge operatiunea.
                            Attached Files

                            Comment


                            • Originally posted by bogdan_cr View Post
                              Uite am primit de la un amic cu piese SH o manetuţă stergătoare parbriz cu inel de temporizare, scrie AUTO pe băţ, dar are spatele conectorului negru, am fost asigurat că e pentru ce îmi trebuie mie, -- eu m-am grăbit, deja cumpărasem deja pe cea care am postat poza la #4834 --, am montat-o pe maşină, funcţionează ok, câteva poze pentru edificare.
                              salut.de la ce model de renault se potriveste(clio?)
                              e plug in play sau trebe si activat ceva prin soft cu clip ul?
                              multumesc

                              Comment


                              • Da, e găsită de un prieten cu garaj de piese SH, probabil de ultimele Clio III sau Clio IV - de fapt nici nu mă interesează -, scrie AUTO cu spate negru, sunt unele scrie AUTO cu spate alb care nu merg la noi la Dacie, asta am probat-o eu şi e ok, am luat-o sunt amic cu omul ăla şi n-am putut s-o refuz, deja venise cea cumpărată online.
                                Necesită activare funcţie temporizare ştergător în calculatorul confort ( BCM/UCH ), sigur afli aici cineva de ajutor cu asta.

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google