Imbunatatiri Logan 2

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Nu reusesc sa focalizez prea bine, dar cred ca se observa.
    Attached Files
    Last edited by 77sky; 24 June 2018, 14:01.

    Comment


    • Originally posted by dl_dr25 View Post
      Este foarte mare spatiul lasat, mai tarziu poate urc si eu niste poze daca nu se ocupa CatalinS de asta ( acelasi montator de folie ) [emoji16]
      Hai că mă pregăteam să cobor în parcare să fac poze, dar bine că am citit topicul până la capăt și am văzut că ai postat tu, astfel că m-ai scutit de un drum...

      Dap, fix așa este și la mine. Spațiu de 1 mm sau pe acolo. Nu cunosc procedura colantării de folie, pentru că nu am stat pe capul lor ci la o distanță de câțiva metri, dar le-a ieșit bine.

      Mulțumesc încă o dată și pe această cale pentru recomandare!
      http://www.loganclub.ro/forum/pictur...pictureid=8026

      Comment


      • Voiam să vă întreb, mă bate gândul să montez folii pe față și spate. Recomandați ”Llumar AIR 75 SR HPR”, sau pe cea de 80 (gama LATI)? Mă interesează să fie cât mai deschisă. Mulțumesc.
        Last edited by Danis702000; 25 June 2018, 23:32.

        Comment


        • Recomandarea mea este cat mai inchisa si vezi ca pe fata stiu ca nu este autorizata decat clara ( aici merge ceramica, dar la ce pret are nu cred ca marita, undeva la 400-500lei doar doua geamuri)
          Cel mai important este sa primesti pt ceea ce platesti, sunt multi tepari pe piata.

          Trimis de pe al meu SM-G955F folosind Tapatalk

          Comment


          • Folii deschise au toți (deși nu văd de ce ai pune așa), garanția la fel (tot 2-3-4-5 ani), însă nu la fel și prețurile plus manopera aferentă, deoarece unii se kk pe ei să dea fețele de uși jos ca să justifice timpul și prețul.

            Așa că stai liniștit. Pune ce vrei.
            Dacă nu ai actele la tine, tot îți iei amendă.

            Recomand cele mai închise. Măcar știi o socoteală.

            Părerea mea!
            http://www.loganclub.ro/forum/pictur...pictureid=8026

            Comment


            • Da. O, mulțumesc pentru recomandări. Mă gândeam și pe spate tot cât mai clară, nu vreau închisă la culoare. O, destul de scumpă.

              Comment


              • DLR-ule (special am scris așa, ca să fim în ton cu Dacia)...

                Nu mai speria omul... Folie se poate pune și cu bani puțini, știi doar, cum am pus noi...
                ...totul e să fii băiat salon sau cum se spune.
                http://www.loganclub.ro/forum/pictur...pictureid=8026

                Comment


                • Eu nu vreau sa schimb pareri, este foarte greu sa arati cuiva avantajele la folia noastra doar prin ceva cuvinte pe forum.
                  Increderea se castiga greu si se pierde usor, mai ales in vremurile astea.
                  Eu incerc sa arat mereu avantajele si dezavantajele unui lucru care l-am experimentat eu Sau despre care stiu, fiindca este foarte greu sa gasesti o informatie. Este bine sa ai un punct de plecare, poate sa fie si gresit, dar ai ceva.
                  Mie imi place sa risc si in proportie de 90% nu m-am ars nici la lucruri si nici la oameni.

                  Trimis de pe al meu SM-G955F folosind Tapatalk

                  Comment


                  • Aveți dreptate. Voiam ca folia să nu ia din lumină, doar din puterea soarelui. Îmi place să fie cât mai multă lumină în interior, nu vreau pentru intimitate. dar nu am avut folie niciodată, nu știu cum se vede prin ea (prin diferite folii). Trebuie să văd diferențele la firmele care instalează, nu doar din poze. .

                    Comment


                    • Ceva imbunatatiri....revin cu foto pentru manerele de la usi cromate interior-exterior.Ce parere aveti,cotiera e ok?!Pe ea scrie Renault.Nu prea imi place!

                      Trimis de pe al meu SM-J730F folosind Tapatalk

                      Comment


                      • Exista si alt model de cotiera, tot originala doar ca a iesit pe piata mai tarziu la L2 ph1. Cred ca ai fi fost mai multumit cu cotiera aceasta. Eu pe asta am montat-o si nu regret. Mi se pare mult mai buna pentru ca are imitatia de piele pe o suprafata mai mare, este si rabatabila venind perfect in perpendiculara cu tunelul si are si spatiu de depozitare decent. Am achizionat-o de la planetara .
                        Apropo, unde se poate gasi rama acea a bordului? E de la facelift(ph2), nu? As dori si eu sa o cumpar dar nu prea o gasesc. Imi place acel aspect lucios, seamana cu piano black.
                        Attached Files
                        Last edited by 77sky; 26 June 2018, 21:01.

                        Comment


                        • Mi-a adus-o cineva de la un servis care are legaturi cu un tip de la Dacia.Mai multe nu stiu pt ca e problema lor

                          Trimis de pe al meu SM-J730F folosind Tapatalk

                          Comment


                          • O imbunatatire minora. Pe cine interesaza un mod util de a amplasa si de a organiza obiectele mici din portbagaj. Plasa se prinde cu arici. Se gaseste in Norauto.
                            Attached Files
                            Last edited by 77sky; 27 June 2018, 17:21.

                            Comment


                            • O îmbunătățire pentru siguranță. Am crezut că or să fie deranjante pentru ceilalți, dar nu este deloc așa, un plus de siguranță atunci când deschizi ușa noaptea: https://www.aliexpress.com/item/2pcs...843611053.html (sunt niște LED-uri care luminează atunci când nu mai sunt în aria magnetului)
                              Last edited by Danis702000; 27 June 2018, 01:38.

                              Comment


                              • Le-ai achizitionat deja?

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google