Imbunatatiri Logan 2

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Cat a costat Fusion asta?

    Comment


    • 350 luneta si lateralele spate

      Trimis de pe al meu SM-G965F folosind Tapatalk

      Comment


      • MEWANT Black Artificial Leather Car Steering Wheel Cover for Renault Duster Dacia Duster 2011-2015
        http://s.aliexpress.com/MjIbQnuI?fromSns=Copy to Clipboard
        O husa interesanta pt cei cu model vechi de volan
        Attached Files
        Last edited by 77sky; 24 June 2018, 10:17.

        Comment


        • Cătălin S, in afara de faptul că e ieftin și ușor de pus butonul ECO, crezi că se merita? Adică să mergi cu mașina leșinată?

          Comment


          • La receptie mi s-a spus ca folia e impartita:de design,cu protectie uv 50% si 90 %.automat preturile cresc.a tinut cineva cont de asta?

            Comment


            • In legatura cu folia. Eu unul, am mers la un service certificat premium Llumar (nu stiu cum sta treaba cu publicitatea pe aici, daca se doreste numele service-ului, il pot da, este in zona Budapesta, in Bucuresti). Mi s-a spus clar ca recomandarile producatorilor de folie este ca aceasta sa fie aplicata cu demontarea fetelor de usi, si inlaturarea ferestrelor. De ce? Pentru ca in modul asta, folia se aplica pe o suprafata mai mare din geam (adica inclusiv in partea de geam care ramane in interiorul usii si pana fix in restul marginilor, neramanand astfel nicio buza unde se finalizeaza folia).
              Ca un "side-effect", cu fata de usa data jos, nu iti vor mai recomanda "baietii" sa nu misti geamul din loc timp de o saptamana, pentru ca ar face folia bule sau s-ar deplasa. Acestea se vor putea folosi imediat cum pleci din service.

              P.S. Sunt mai mult decat tipicar cu greierii si toate zgomotele din masina. Am fost sceptic in legatura cu demontatul fetelor, dar pot zice ca nu exista nicio diferenta acum. "nu bate, nu troncane, nu scartaie".

              Pt. cei interesati, folia aleasa de mine a fost Llumar LATI 15 (ceramica, 15%, 99% protectie UV) - pret, 600 de lei luneta plus geamuri spate, garantie 12 ani.

              Comment


              • Pacaleala, folia in primul rand se dezlipeste sus unde intra in cheder. La tine au folosit feonul mai mult ( extra ) si de aici lipsa de probleme.
                Dar este treaba fiecaruia daca vrea sa o ia logic sau crede ce ii spune vanzatorul.

                Trimis de pe al meu SM-G955F folosind Tapatalk

                Comment


                • Originally posted by CatalinPPP View Post
                  Multumesc!!!

                  Trimis de pe al meu SM-G965F folosind Tapatalk
                  Volanul asta e plug&play
                  Attached Files

                  Comment


                  • Originally posted by dl_dr25 View Post
                    Pacaleala, folia in primul rand se dezlipeste sus unde intra in cheder. La tine au folosit feonul mai mult ( extra ) si de aici lipsa de probleme.
                    Dar este treaba fiecaruia daca vrea sa o ia logic sau crede ce ii spune vanzatorul.

                    Trimis de pe al meu SM-G955F folosind Tapatalk
                    Stiu, stiu foarte bine de unde se poate dezlipi. Fiecare face cum doreste, considera, sau dupa cum ii permite logica

                    Comment


                    • Eu mi-am pus folie fara demontarea fetelor de usi. Folia a fost montata impecabil de GlassTuning Brasov. De ce sa nu le fac reclama? Baietii monteaza excelent (si fata iar pe deasura e si draguta n-am ce zice) .

                      Comment


                      • La primul logan am avut folii din prima saptamana de a cumparare timp de 7 ani,la Mcv la fel,din prima saptamana pana acum,1 an jumatate,..fara demontare geamuri.Folia se prezinta ca in prima zi,EXCELENT!
                        Attached Files
                        Last edited by 77sky; 24 June 2018, 10:16.

                        Comment


                        • Originally posted by sadicu View Post
                          Cătălin S, in afara de faptul că e ieftin și ușor de pus butonul ECO, crezi că se merita? Adică să mergi cu mașina leșinată?
                          Ah, nu... De fapt nici nu m-am lăudat că aș merge precum taximetriștii. Ba din contră, mă mai dau la ea din când în când precum o fac mulți, deși nu o recunosc.

                          Altfel despre ECO am postat ceva la topicul dedicat mașinii, mai exact la postarea de aici.
                          http://www.loganclub.ro/forum/pictur...pictureid=8026

                          Comment


                          • Spatiul neacoperit de folie
                            Attached Files
                            Last edited by 77sky; 24 June 2018, 14:01.

                            Comment


                            • Este foarte mare spatiul lasat, mai tarziu poate urc si eu niste poze daca nu se ocupa CatalinS de asta ( acelasi montator de folie ) [emoji16]

                              Trimis de pe al meu SM-G955F folosind Tapatalk

                              Comment


                              • Planetara la ce pret este volanul ?

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google