Imbunatatiri Logan 2

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Originally posted by dl_dr25 View Post
    Eu zic sa le dai inapoi, ori cumperi de la novline ( daca au chef sa trimita) , ori lasi asa.

    Trimis de pe al meu SM-G955F folosind Tapatalk
    Am dat comanda de la novline si nu am primit nimic, telefoanele sunt inchise mai nou, la email nu raspund, la sms nu (cand mergeau). Cred ca am sa ma duc pana in Cluj, le cumpar si apoi ii injur sau sun la anpc pt ca nu raspund... Poate au intrat in faliment si au inchis.
    E cineva care locuieste in cluj sa imi zica daca magazinul mai exista fizic acolo?

    Comment


    • La fel am patit si eu vara trecuta! Cred ca vara isi iau vacanta! Eu am facut in fiecare luna revenire la comanda pana m-au sunat. A durat mai mult de 6 luni, dar in final au reactionat! Inarmeaza-te cu rabdare! Carenajele pe care le-ai luat tu de bestautovest, exista deja pe masina! Nu ai ce sa faci cu ele... doar sa le returnezi sau sa le vinzi cuiva care are nevoie de ele (accident, agatate in sloiuri de gheata, etc)... daca montezi carenaje de novline, o sa mai ai inca un set din asta in plus!
      Last edited by tipicarul; 21 June 2018, 10:38.
      „Viaţa e prea importantă ca să fie luată în serios.” Oscar Wilde

      Comment


      • Multumesc, tipicarul! Esti singurul care a zis cu subiect si predicat ca sunt identice cu ce am deja din fabrica. Am vazut si eu abia acum... Cei de la magazin au zis la telefon ca acopera intreaga roata dar de fapt doar un sfert. Mersi mult, asta inseamna sa fii tipicar Iar eu paralel cu masinile, piesele, mecanica, etc.
        Am primit raspuns si de la Novline in sfarsit:
        "Buna ziua, ne cerem scuze pentru răspunsul întârziat. In curând veți putea ridica carenajele direct din București, deoarece am transferat sediul și depozitul nostru in aceasta localitate. "
        Cea mai buna veste pe ziua de azi

        Comment


        • Adica putem sa ii injuram si scuipa in fata [emoji3]. Daca ajung in Bucuresti poate ma razgandesc si cumpar si eu. [emoji39]

          Trimis de pe al meu SM-G955F folosind Tapatalk

          Comment


          • "In curând veți putea ridica carenajele direct din București, deoarece am transferat sediul și depozitul nostru in aceasta localitate"
            eu astept de 2 ani o comanda

            Comment


            • Originally posted by iatagan View Post
              Multumesc, tipicarul! Esti singurul care a zis cu subiect si predicat ca sunt identice cu ce am deja din fabrica. Am vazut si eu abia acum... Cei de la magazin au zis la telefon ca acopera intreaga roata dar de fapt doar un sfert. Mersi mult, asta inseamna sa fii tipicar Iar eu paralel cu masinile, piesele, mecanica, etc...
              Daca intrebai mai intai aici, nu le mai comandai inutil. Si eu sunt patit ca si tine. In momentul de fata am disponibile doua seturi de carenaje mici de spate de Logan... un set este cel original dat jos de pe masina si al doilea este aftermarket. Doreste cineva?
              „Viaţa e prea importantă ca să fie luată în serios.” Oscar Wilde

              Comment


              • Tot despre carenaje Novline.
                Sunt prezentate pe site carenaje spate Sandero Stepway 2.
                Știe cineva daca sunt aceleasi și pentru Sandero 2 simplu ?

                Comment


                • Daca vin in Bucuresti Novline ar fi un vis frumos... Va rog eu, primul care da de ei in Bucuresti, dati un semn. De cand cu ploile astea plang ca nu am carenaje

                  Comment


                  • Eu nu am carenaje si masina nu s-a rupt in 2 cat am mers prin ploaie. Si ca sa fac soc si groaza, nu am nici cheder la capota.

                    Comment


                    • În legătură cu chederul de la capotă, pe lângă faptul că insonorizează într-o oarecare măsură, am constatat ca după montarea acestuia s-a "diminuat" mult mizeria din compartimentul motor.

                      Altfel spus, și fără să vreau să personic mașina, la capitolul "igienă" acum Loganul stă muuuult mai bine.
                      http://www.loganclub.ro/forum/pictur...pictureid=8026

                      Comment


                      • Originally posted by darksun View Post
                        Eu nu am carenaje si masina nu s-a rupt in 2 cat am mers prin ploaie. ...

                        Dar sub mocheta din portbagaj ai controlat?
                        „Viaţa e prea importantă ca să fie luată în serios.” Oscar Wilde

                        Comment


                        • Originally posted by Qberk View Post
                          salutare tuturor,
                          Tocmai am primit prima mea masina noua. Logan 1,0 SCe SL. am avut neplacuta surpriza sa vad ca Comp de bord nu afiseaza consumul si toate elementele legate de consum.
                          Dacă în oferta SL Plus NU scrie nimic despre computer de bord, atunci ai avut degeaba neplăcuta surpriză să constați că acesta nu există.

                          *că unii sunt banați temporar din cauza unor răspunsuri la astfel de întrebări, este altă poveste și cred că știi prea bine la ce mă refer, domnule

                          Este valabil și pentru celelalte funcții sau opționale ale mașinii, asta ca să nu mai ai neplăcute surprize. Deci dacă nu au fost trecute în ofertă... oficial, dar și logic, acestea nu există. Se pot activa ori adăuga ulterior cum dealtfel au făcut-o mai toți pe acest forum.

                          Succes!
                          http://www.loganclub.ro/forum/pictur...pictureid=8026

                          Comment


                          • Originally posted by tipicarul View Post

                            Dar sub mocheta din portbagaj ai controlat?
                            Am controlat eu! Dar n-am gasit nimic!

                            Comment


                            • Confirm avantajele acelui banal cheder, isi merita banii. Ps ka noi e 36 ron, dar e mai lung si din doua, dupa taiere mai iese de unca unu..
                              Catalin, bine ai revenit!

                              Comment


                              • Mulțumesc, Vali2008... Apreciez!

                                Și promit că pe viitor nu o să mă mai bag să ajut pe (nimeni) oricine pe forum, pentru că iar o să mă enervez și-o iar o să-mi sară țandăra din cauza unor veșnic nemulțumiți, unde la final tot eu o să-mi iau "cu suspendare" pentru... știi tu, proverbul ăla cu ..."facerea de bine".

                                *****************

                                Cât despre îmbunătățiri Logan, nu știu dacă să postez aici ori să vă dau link de la topicul Albă Ca Zăpada?

                                Momentan nu dau link, să nu se creadă altceva, dar...

                                Pe scurt (și foarte on topic, domnilor moderatori), mi-am montat oglinzi electrice, buton ECO (funcția era activă) plus diverse alte butoane în bord, ceea ce consider îmbunătățiri utile și cu minim de fonduri. Iar "vinovat" de asta e AXSCU de la care am luat piesele și m-a ajutat cu montajul.

                                Pe larg, la cerere pot să revin cu amănunte ori, ca să nu ocup pe aici, puteți să consultați topicul amintit mai sus.
                                http://www.loganclub.ro/forum/pictur...pictureid=8026

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google