Imbunatatiri Logan 2

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • salutare tuturor,

    Tocmai am primit prima mea masina noua. Logan 1,0 SCe SL. am avut neplacuta surpriza sa vad ca Comp de bord nu afiseaza consumul si toate elementele legate de consum. Cel de la dacia mi-a spus ... " la bani astia...." . Intrebarea ar fi daca se pot activa aceste optiuni... cu cine ar trebui sa vorbesc? oare mecanicii de la dacia au posibilitatea sa activeze optiunile, ma gandesc ca sunt acolo si trebuie doar activate din soft..

    Merci de ajutor

    „Opiniile sunt libere, dar nu și obligatorii.”

    Comment


    • Se pot activa insa nu pe cale oficiala.

      Comment


      • Te rezolva torquema.pe 25 ajunge in Bucuresti.si eu il astept pt activare cb

        Comment


        • Originally posted by vali2008 View Post
          Ca tot se vorbea de volan..arata bine, dar nu se pierde garantia? In acest caz, a fost schimbat cu totul..nici sigla nu o mai are..

          https://www.olx.ro/oferta/vand-dacia...e-IDbgc5y.html
          De la ce model de Renault este volanul?

          Trimis de pe al meu SM-G965F folosind Tapatalk

          Comment


          • Cred ca deja se monteaza si pe noile Dacii acelasi volan. Am vazut astazi un Logan MCV, la semafor, cu numere rosii si avea pe partea stanga cam aceleasi butoane.

            Sigur avea mai mult de doua cum am eu acum pe a mea.
            I have no special talent. I am only passionately curious.

            Comment


            • @Silviu
              In legatura cu discutia noastra cu LED-urile: am vorbit cu cineva de la philips romania.
              Mi-a confirmat ca ai dreptate. Totusi, acest comportament nu il au si corpurile de iluminat industrial.
              In concluzie ai avut dreptate. Multumesc pentru informatie.

              Comment


              • Originally posted by CatalinPPP View Post
                De la ce model de Renault este volanul?

                Trimis de pe al meu SM-G965F folosind Tapatalk
                Megane 4 Talisman, Koleos

                Comment


                • E plug&play... din părți
                  Pentru H4B(0,9 TCe) datu' cu părerea (mai ales cand nu ai toate datele) e sport național - Do not feed the trolls.

                  Comment


                  • Tu poti sa.l adaptezi, au ba?
                    Last edited by 77sky; 20 June 2018, 16:54.

                    Comment


                    • NU, pentru că

                      - butoanele de pe volan nefuntionale/funcționale parțial, mufa nu se potrivește
                      - niciun airbag din cele 2 funcțional(sunt 2 airbag-uri în aceeași carcasă), mufa nu se potrivește
                      - lipsă antrenare senzor unghi volan(la Megane 4 e inclus în servodirecția electrică) = lipsă ESP și servodirecție

                      altfel e "plag&plei" ca la Pitești
                      Pentru H4B(0,9 TCe) datu' cu părerea (mai ales cand nu ai toate datele) e sport național - Do not feed the trolls.

                      Comment


                      • Multumesc!!!

                        Trimis de pe al meu SM-G965F folosind Tapatalk

                        Comment


                        • Mi-au venit carenajele: https://www.bestautovest.ro/carenaj-...67485737r.html si https://www.bestautovest.ro/carenaj-...67492736r.html .
                          Cand am intrebat la telefon mi-a zis ca acopera intreaga roata dar de fapt sunt jumatati... Nu sunt complete ca cele de la novline (inexistentii novline).
                          Merita banii? Sa le montez sau nu? Plus ca vad ca sunt diferite intre ele, nu e vorba doar de simetrie, sunt si ele altfel unul fata de celalalt.
                          Attached Files

                          Comment


                          • Salutare, si-a montat cineva bandouri pe usi cele cu clipsuri/braduleti pe portierele fara gauri ?! Daca da, ce metoda a folosit ?! Ingaurirea usilor / mastic parbrize / banda dublu adeziva ?!
                            sigpic

                            Comment


                            • Iatagan, ce rost are. Banuiesc ca le ai pe cele originale din fabrica. Cu ce sunt astea mai bune?!
                              Eu am reusit sa iau de la novline de alea intregi pe care le-am montat si sunt OK. Chiar acopera intreaga caroserie de la roata.
                              Astea .....

                              Comment


                              • Eu zic sa le dai inapoi, ori cumperi de la novline ( daca au chef sa trimita) , ori lasi asa.

                                Trimis de pe al meu SM-G955F folosind Tapatalk

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google