Imbunatatiri Logan 2

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Da, le-am montat. Este mai dificil până reușești să aliniezi magnetul cu capsula cu LED-uri. Cel mai bine o faci noaptea, ca să vezi dacă nu stau aprinse mereu. Am mai comandat și niște ”high-speed acoustic noise of the wind resistance against wind sound”, de curiozitate, să văd dacă au efect asupra vântului la viteze mai mari care se lovește de oglinzi: https://www.aliexpress.com/item/Free...756064569.html Dar nu prea cred să fie ceva diferențe. Încă nu au sosit.
    Last edited by Danis702000; 27 June 2018, 20:48.

    Comment


    • Poze?

      Trimis de pe al meu SM-J710F folosind Tapatalk

      Comment


      • Foarte interesante ledurile alea pe usa, mai ales ca nu necesita conectare la masina. Insa fiind aliexpress...daca vad si pe la noi am sa iau

        Comment


        • Vezi daca nu cumva sunt astea: led avertizare portiera deschisa


          https://www.emag.ro/set-2-led-averti.../pd/DCBVJHBBM/

          Comment


          • daca tot esti acolo poti gasi astea

            Comment


            • Alea par a fi. Multumesc gabrieln1960.

              Comment


              • @Danis702000: imi poti confirma daca magnetul e unul puternic sau mai slabut?

                Singura mea temere e sa nu merg cu masina la spalatorie si cum freaca baietii pe ea, sa nu deplaseze aliniamentul magnetilor, sau mai rau, sa-i pierd pe acolo. [emoji4]

                Sent from my SM-G950F using Tapatalk

                Comment


                • Îmi cer scuze că răspund cu întârziere. Ha, da, acelea sunt, nu știam că există la “emag”. Magnetul este mic, se prinde foarte bine. Din păcate, nu știu cum este la spălătorie, mașina o spăl manual. Dar, am fost la o spălătorie automată de la o benzinărie, nu au fost probleme cu LED-urile. Acum, nu știu cum o să fie dacă jetul de apă este direct pe magnet. O să revin cu poze. Am luat patru, pentru toate ușile. Știu că în pachet există și un dublu adeziv pentru magnet. Așa este cu China, transportul a durat peste două luni.
                  Last edited by Danis702000; 28 June 2018, 14:45.

                  Comment


                  • Revin cu poze cu magnetul.
                    Attached Files

                    Comment


                    • Originally posted by Danis702000 View Post
                      Mulțumiri lui dl_dr 25 pentru scutul pentru puntea spate. L-am montat, este adevărat cum spunea dl_dr 25 (Mihai), se simte altfel mașina la viteze mai mari (peste 100 de km/h), nu se mai simt camioanele care trec pe lângă mașină. Pentru că făcea ”burtă”, a trebuit să pun coliere din plastic (zip-uri sau ”șoricei”) pe mijloc. Am găsit foarte greu clipsurile cu care se montează, unul singur am găsit. Merită ca investiție pentru mașină. Am izolat ușile, fețele de uși, am montat boxe ”Focal” (și pe spate tot de 16.5) pe față și pe spate (tweeter-ele de pe spate le-am pus unde era gaura pentru manivela macaralei, gaura a trebuit lărgită). Îi mulțumesc lui T0rquemada pentru tot ajutorul, cu ajutorul lui am montat ferestrele electrice spate (și multe altele), a stat o zi întreagă să facă tot cablajul, să îl pună ca din fabrică, să îl monteze, să tragă tot cablajul...etc (a pus inclusiv butonul care blochează ferestrele spate), este exact ca din fabrică. Foarte, foarte mulțumit. Îi mulțumesc și lui Axcu pentru tot ajutorul (montat lampa în torpedou, a doua plafonieră).
                      daca nu sunt indiscret care a fost pretul scutului? l-ai luat nou?

                      Comment


                      • A postat dl_dr25
                        "ana pauker si cu dej au bagat spaima-n burgheji".

                        Comment


                        • Salutare,

                          Cunoastem pe cineva care activeaza CB la Logan 2018 1.0 Sce in zona Caransebes -Timisoara?

                          Merci

                          Trimis de pe al meu Redmi Note 4 folosind Tapatalk

                          „Opiniile sunt libere, dar nu și obligatorii.”

                          Comment


                          • @Qberk, te pot ajuta eu, gratis, dar trebuie sa vii in TM sau maine dupamiaza, candva (nu stiu inca exact ora), o sa trec prin Caransebes (tranzit).

                            Silviu.
                            I have no special talent. I am only passionately curious.

                            Comment


                            • Nu e neaparat imbunatatire, dar e bine sa verificati daca nu aveti apa in portbagaj mai ales daca treceti prin balri destul de mari, cu ploile astea. Mie mi-a intrat apa aruncata de roata dreapta-spate prin aerator pana in fata bachetei, prin portbagaj, a ajuns inclusiv sub roata de rezerva. Verificati aeratoarele sa aiba garniturile ok.

                              S-au udat inclusiv mocheta, husele si bancheta cu tot cu spatar, iar jos la picioare izolatia aia era in balta.
                              Attached Files
                              Last edited by 77sky; 1 July 2018, 18:47. Reason: Automerged Doublepost

                              Comment


                              • Ce ma bucur ca am comandat deja ceramic coating. Duminica toata ziua am ce face.... clay bar +alcohol +ceramic coating + dupa o zi ceara poate o mai protejez un pic .

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google