Imbunatatiri Logan 2

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Ai avut ghinion , eu am avut pe vechea masina 2 ani fara probleme.

    „Opiniile sunt libere, dar nu și obligatorii.”

    Comment


    • Pentru cele cu drl e o afacere. Eu nici nu mai stiu cum se aprinde faza scurta... (adica vara eu nu circul tarziu).

      Comment


      • Originally posted by Qberk View Post
        Ai avut ghinion , eu am avut pe vechea masina 2 ani fara probleme.
        Cati km ai facut in 2 ani cu ele?
        sigpic

        Comment


        • Salutare! Stie cineva ce costuri ar implica schimbarea oglinzilor laterale cu unele care sa se plieze automat la incuierea masinii din telecomanda? S-ar gasi vreun model care sa se potriveasca?

          Comment


          • Originally posted by stoicanu View Post
            Cati km ai facut in 2 ani cu ele?
            Da,

            Pana am vandut masina,

            Ele inca sunt pe masina la noul proprietar.


            18500 km

            „Opiniile sunt libere, dar nu și obligatorii.”

            Comment


            • Sa pun asa ceva pe Logan 0.9?


              Filtrul nu e sport (sau cel putin nu specifica producatorul), dar este K&N....ma gandesc ca poate tine mai mult si va mai reduce putin din balbaiala motorului la turatii de sub 2250 rot/min.
              Nu vreau sa fie nici cu pori mai mari...gen sa-mi intre mizerie in camera de ardere in timp.
              Din specificatii vad ca nu e cu ulei si se potriveste in locul filtrului de origine.
              Cine a mai incercat K&N normal ? (nu sport)

              Comment


              • Arunci banii degeaba
                Scoate filtru de tot si vezi daca se mai balbaie
                sigpic

                Comment


                • De vineri trecem pe lista de imbunatatiri (http://www.loganclub.ro/forum/showpo...postcount=4097) si becurile de stop pe frana. Philips Xtreme Ultinon P21/5W (red) pe stop stg-dr + Osram LED driving premium (red) pe stop frana suplimentar. Sunt sesizabil mai puternice fata de becurile cu filament, culoare rosu intens + timp de raspuns specific LED - instantaneu. Consumul de curent este mult mai mic de asemenea si sunt mai reci. Merita toti banii (~280 lei, 2 x P21/5W si 2 x W16W - am gasit doar la set, a trebuit doar unul).
                  Last edited by LifeDrainerRO; 23 July 2018, 21:19.
                  sigpic

                  Comment


                  • Nu pune becuri mai puternice pe frana ca ii deranjezi noaptea pe cei din spatele tau. Si becurile cu incandescenta sunt practic cu aprindere instantanee, iar consumul de curent nu e o problema oricum.

                    Comment


                    • @LifeDrainerRO, acele becuri nu sunt omologate, chiar daca sunt Philips sau OSRAM. Ar fi bine sa le eviti deoarece sunt mult prea puternice ptr tipul de lampa de pe Logan.

                      Sent from my Mi A1 using Tapatalk
                      I have no special talent. I am only passionately curious.

                      Comment


                      • Topeste soclul sau ce?
                        Vrei sa te remarci ca fiind idiot?Atunci da quote la ultimul mesaj postat!!

                        Comment


                        • Intensitate prea mare atat pe pozitie cat si pe frana. In plus nu sunt omologate. Niciun bec cu led in soclu din acesta nu primeste omologare din cauza intensitatii.

                          Sent from my Mi A1 using Tapatalk
                          I have no special talent. I am only passionately curious.

                          Comment


                          • Fratilor, avand in vedere ca ITP-ul se face cum se face chestia cu omologarea e ultima problema care trebuie sa si-o faca. Nu sta nimeni de la RAR sa faca masuratori, iar Politia nu are aparatura necesara. E strict problema de conduita in trafic.

                            „Opiniile sunt libere, dar nu și obligatorii.”

                            Comment


                            • Asta da atitudine
                              Nu mă cert niciodată cu oamenii proști; că mă pot trage în jos la nivelul lor și mă vor bate cu experiența!

                              Comment


                              • Salut, m-au vizitat "colindatorii" noaptea si mi-au fortat butucul de la portbagaj. Nu lipseste nimic, probabil voiau roata de rezerva dar nu aveam Din fericire nu s-a indoit nici tabla, au fost finuti, chiar apreciez modul gentil de a opera. Au vazut numere rosii si au crezut ca gasesc roata. Am casco, am sunat si urmeaza sa ma contacteze pt evaluare.
                                Nu ar fi mai bine sa iau un butuc fals si sa il monteze la reprezentanta? As fi mai protejat? Inteleg ca inchiderea centralizata ar functiona in continuare doar ca nu ar mai putea nimeni sa isi bage surubelnita in butuci.

                                La casco mi-e ca se va scumpi polita la anul pt o prostie de butuc care in mod sigur va fi fortat si data viitoare.

                                P.s.: deci sunt adevarate legendele despre hotii din sectorul 2
                                Last edited by iatagan; 24 July 2018, 15:46.

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google