Imbunatatiri Logan 2

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Super, as fi recunoscator sa vad rezultatul. Cred ca o sa cumpar si eu.


    Sent from my iPhone using Tapatalk

    Comment


    • Tavita nu "fuge" nicaieri, presurile da.
      Pentru presuri iau dar am zis sa iau in acelasi timp cu tavita ca sa nu-i deranjez pentru un fleac. Am de gand sa-mi iau si tubulatura pentru aer la picioarele pasagerilor din spate. La ei n-am vazut sa aiba (sau n-am stiut eu sa caut).

      Comment


      • Originally posted by gogeala View Post
        https://www.auto100.ro/auto-covorase...let-_3305.html
        Aseara mi-am adus aminte si am comandat de curiozitate, le-am si platit. Acum 20 min am primit mail cu awb-ul. Maine, cand le primesc, daca vreti pun si foto.
        Foarte bun site, si intamplator observ ca printre firmele cu care livreaza e si cea la care lucrez eu

        Comment


        • Care e logica să ai presuri tăviță ce rețin apa și zăpada și să le găurești ?!
          Pentru H4B(0,9 TCe) datu' cu părerea (mai ales cand nu ai toate datele) e sport național - Do not feed the trolls.

          Comment


          • Daca presurile aferente locurilor din spate ar copia identic tot spatiul de sub scaunele fata, nu s-ar mai impinge sub scaune si prin urmare nu s-ar cauta solutii de fixare a acestora. Una peste alta, pasagerii locurilor spate imping aceste presuri tavita sub scaune si calca tot pe mocheta...


            Sent from my iPhone using Tapatalk

            Comment


            • Danut... Atata dreptate poti sa ai...

              Comment


              • Dacă ai avea presuri potrivite ca dimensiune (adică fixe) nu ai avea astfel de probleme.
                Mai bine folosești aspiratorul decât să usuci mocheta
                Pentru H4B(0,9 TCe) datu' cu părerea (mai ales cand nu ai toate datele) e sport național - Do not feed the trolls.

                Comment


                • Presuri logan luate din reprezentanta, se plimba in voie cele din spate. Fata sofer prinse in cleme , pasager dreapta ,ok nu se clintesc din loc.

                  Comment


                  • Torque, dacă nici cele din reprezenta nu sunt bune... Nu s5iu ce sa mai zic. Și eu am probleme doar cu cele din spate.

                    Comment


                    • Cele din spate se plimba doar pentru ca sunt mai mici decat locul dedicat lor, daca ar fi lungi pana la tubulatura care aduce aer pasagerilor din spate la picioare nu s-ar misca absolut deloc. Are si T0rquemada dreptate, vine iarna si zapada de pe pres se va topi iar gaurile date pt fixarea lor va lasa apa sa patrunda sub pres. Poate ca ar trebui sa cautam presuri suficient de mari ca sa nu se mai plimbe.


                      Sent from my iPhone using Tapatalk

                      Comment


                      • Set incomplet cele din fabrica....fara covor spate central.
                        In plus covorul de la sofer la partea de sub pedalier nu este continuu si mocheta se umple de praf/ noroi.

                        In schimb am vazut seturi de covoare complete, ce acopera toata mocheta pe zonele sensibile....dar prea tarziu.
                        Cu cele din spate cred ca e o problema general "plimbatul"' , indiferent de auto.
                        Nu stiu daca o rezolvare ar fi ceva benzi de silicon pe spate....benzi in genul suportilor antialunecare pentru telefon care se pun pe bordul masinii.
                        Last edited by anduvirgil; 13 September 2018, 07:15.
                        Logan 0.9 TCe 2018

                        Comment


                        • Problema covoraselor din spate se poate rezolva prin umplerea spatiului gol. Cu ce? Depinde de imaginatia fiecaruia si de ce se are la indemana(ex: o bucata de scandura mai groasa, cauciuc, etc). Eu asa am rezolvat.

                          Comment


                          • Așa cum ?
                            Cu scândură ? Sau cu cauciuc ?

                            Comment


                            • Deja o dam din imbunatatiri in cacioreli. hai sa turnam niste sapa autonivelanta ca sa fie etans si nici sa nu ajunga apa la mocheta.

                              Comment


                              • Daca iti este la indemana.... Spor. :-))

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google