Imbunatatiri Logan 2

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Originally posted by aris86 View Post
    Azi Sandero a primit TdB nou, achiziționat din târg cu 120 de lei, de acum pot beneficia de temperatura motor și date complete de consum din Ecoscore. De asemenea a fost actualizat și Medianav cu 4.1.0 Menavrus și este disponibilă funcția mirror link. Mulțumesc lui Bogdan pentru ajutor.
    Pretul mai mult decat decent fata de ceea ce se gaseste pe aici sau pe alte site-uri de vanzare. Bravos!
    Sa le folosesti cu placere!

    Originally posted by sebibv View Post
    Cum se monteaza acel tbd? Implica riscuri?
    Parca citisem pe aici....
    Zero riscuri, doar ca tdb-ul trebuie adus la numarul de kilometri pe care i-a inregistrat vechiul tdb (daca vrei, bineinteles).
    Last edited by Crs. Sandel; 23 August 2018, 20:38. Reason: Automerged Doublepost

    Comment


    • Mai stau un pic... Apoi îmi iau inima în dinți ptr un drum la bogdan (dacă ma primește ).
      Nu stiu cum se pupa cu garantia... La asta ma refeream. Evident ca cel mai util mi se pare afisarea temperaturii....

      Comment


      • La norauto militari aveau tavițe portbagaj pentru Logan 2.
        Logan 0.9 TCe 2018

        Comment


        • A montat cineva cruise control pe Logan 1.0?

          Comment


          • M-am interesat si eu de cruise control si toată treaba asta ajungea cam la 1200ron din ce spunea un tip plus ca mai mult ca sigur as fi pierdut garanția pentru că nu era service autorizat. În service sau reprezentanta probabil este mult mai mult si am renunțat la idee

            S-a mai discutat pe aici ce modificări și costuri implică acum ceva vreme dacă ai răbdare să cauți pe forum. Numai bine
            Last edited by augustus8186; 26 August 2018, 11:11. Reason: Automerged Doublepost

            Comment


            • Originally posted by Dragos2005 View Post
              A montat cineva cruise control pe Logan 1.0?
              augustus8186 confunzi motorizarile....pe la 1.2 16v euro5 era mai complicat si mai scump

              Piesele costa 350 lei( buton activare, 2 butoane cc pt volan si contactor rotativ) si maxim 500 daca ii pui pedala de acceleratie cu kick down.
              si probabil maxim 80 cu montaj si activare la colegul t0rquemada
              Cat despre garantie e discutabila problema atat timp cat nu se intervine pe cablajul masinii
              Last edited by planetara; 26 August 2018, 13:30.

              Comment


              • Tot 1.0 am si eu si așa mi s-a spus când m-am interesat. Nu te contrazic planetara pentru că nu știu, acum că o fi adevărat sau nu n-am mai întrebat si in alta parte și am renunțat demult la idee, dar e bine de știut dacă este mai puțin decât mi s-a spus. Cu atât mai bine

                Asta ar însemna un maxim de 600ron. Dar mie îmi spusese tipul respectiv ca tb alt volan cu butoane care numai ala era vreo 500din ce îmi amintesc și ajunsesem la un total de vreo 1200 cum spusesem mai sus....
                Last edited by augustus8186; 26 August 2018, 15:05. Reason: Automerged Doublepost

                Comment


                • Si cu ITP-ul cum ramane?

                  Comment


                  • ce treaba are itp ul?
                    laureate 1.5l, albastru marin

                    Comment


                    • Nu are nicio treaba cu itp. Din altă sursă investiția pentru cruise control ca de fabrica este tot de minim 1200ron din care 1100 volan cu butoane+airbag, pt ca cel vechi nu se potrivește iar dacă se vând cele schimbate se mai reduce din investiție. Prețurile sunt pentru L2 ph2 adică modelul actual motor 1.0sce

                      Nu sunt preturile de reprezentanta si cel mai probabil se pierde garanția. La reprezentanta probabil sare bine de 2000ron
                      Last edited by augustus8186; 26 August 2018, 19:02. Reason: Automerged Doublepost

                      Comment


                      • salut,
                        augustus8186 tin sa te contrazic, eu am montat CC pe logan 2 ph 1 , iar costurile au fost:
                        40 lei butonul,
                        50 lei inlocuirea volanului
                        50 lei activarea cc-ului
                        150 lei contacotrul rotativ
                        iar pe volan eu am dat 1200 lei fiindca am trecut la volan de logan model de rusia + airbag, alte pers care au trecut de la volan normal la cel de logan 2 ph 2 au dat 800 lei cu tot cu aribag , la tine ar trebui sa fie mai ieftin deoarece tu ai volanul si la tine merg atasate butoanele.
                        deci cum zicea si planetara ar trebui sa dai maxim 350 lei + montarea lui pe care personal ti-o recomand sa o faci la colegul t0rquemada care se pricepe mai ceva ca cei din fabrica .

                        Comment


                        • Se poate pune CC si fara sa schimbi volanul. Mie asa mi-a zis un coleg care are volan ca al meu si CC (din fabrica)

                          Comment


                          • Salut andu_4all, nu te contrazic daca spui că astea sunt preturile. Eu am preturile astea din 2 surse diferite și sunt aproximativ aceleași valabile pentru L2 ph2. Nu știu ce să zic acum. Oricum cine vrea să monteze cruise control trebuie sa se intereseze bine pentru că, costurile sunt destul de diferite din surse diferite

                            La L2ph2 volan tip nou cu 4 spițe se spune că nu se poate și tb înlocuit volanul...numai cineva care știe ne poate lamuri exact
                            Last edited by augustus8186; 26 August 2018, 19:38. Reason: Automerged Doublepost

                            Comment


                            • 1. Pe X52 ph1 trebuie să schimbi volanul dacă vrei CCSL ca din acea perioadă
                              2. Pe X52 ph2 nu trebuie să schimbi volanul, că nu merge orice volan care seamănă e altceva

                              Costurile sunt expuse, în mare, în #5271 și #5276
                              Pentru H4B(0,9 TCe) datu' cu părerea (mai ales cand nu ai toate datele) e sport național - Do not feed the trolls.

                              Comment


                              • Originally posted by ten View Post
                                ce treaba are itp ul?
                                Ziceam ca este o modificare tehnica a masinii.

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google