Imbunatatiri Logan 2

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Lumini pedalier.
    Pentru a nu interveni asupra cablajului masinii am lucrat exclusiv la plafoniera, dupa care am coborat cu traseu secundar prin stalpul stanga fata si am alimentat cele doua blocuri led fixate sub bord.
    Revin maine cu alte poze.
    De asemenea, am tras cablaj si pentru iluminarea sub scaune, dar, din lipsa de timp, am amanat alimentarea acolo.
    PS. Scuze pentru aspectul masinii, abia revenit din concediu, nu apucasem sa fac vreo vizita la spalatorie.


    Dupa alimentarea blocurilor led de sub scaune, urmatorul pas va fi instalarea unei plafoniere in spate (pentru cea mica, daca va dori sa citeasca in timpul deplasarii).
    Attached Files
    Last edited by 77sky; 16 September 2018, 12:28. Reason: Automerged Doublepost

    Comment


    • Foarte tare, daca poti as vrea sa spui ce fel de blocuri led ai pus?


      Sent from my iPhone using Tapatalk

      Comment


      • Ai grija sa nu soliciti prea mult plafoniera aia
        Se supara uch-ul pe urma si nu se mai aprinde deloc

        Originally posted by danut.benghiu View Post
        Azi am reusit sa termin un proiect care de mult voiam sa il pun in aplicare, am gasit un loc bun pentru a pune extinctorul, atasez cateva poze ca poate cineva este interesat.k
        Daca pui si o poza mai in ansamblu ar fi perfect
        Incerc sa imi dau seama unde anume este pozitionat
        Banuiesc ca undeva in portbagaj
        Last edited by 77sky; 16 September 2018, 12:29. Reason: Automerged Doublepost
        sigpic

        Comment


        • Niet... Stiu povestea... Treaba e testata pe masina veche. Si am doar leduri pe ea. Momentan am cam 5,5 w si duce cam pân la 15 (testat cu o plafoniera in 3 si incandescente T10 de 5 w fiecare).

          Trimis de pe al meu Mi A1 folosind Tapatalk

          @danut.benghiu
          Se gasesc in Vitan (si nu numai). Practic, pe un radiator dreptunghiular de aluminiu sunt montate si siliconate 3-4 blocuri optice led. Revin maine cu poze.

          Trimis de pe al meu Mi A1 folosind Tapatalk
          Last edited by calinrusu; 16 September 2018, 00:26. Reason: Automerged Doublepost

          Comment


          • @stoicanu, este in stanga portbagajului, am MCV, exact sub protectia de plastic pe acopera partea de cablaje, sub plafoniera din portbagaj
            Attached Files
            Last edited by 77sky; 16 September 2018, 12:30.

            Comment


            • @danut

              Fffftare. Dar ai gaurit tabla? Parca acolo e tabla de care e prins pe deasupra cablajul...

              Comment


              • @sebibv, doar o gaura am dat, una din gauri era data, acolo sunt putine sanse sa rugineasca.

                Am revenit cu o poza mai clara
                Attached Files
                Last edited by 77sky; 16 September 2018, 12:31. Reason: Automerged Doublepost

                Comment


                • Încerc să înțeleg care este faza cu lumina de la pedale, dar nu reușesc...

                  Care e șmenul până la urmă?
                  Ține de aspect, ambient sau nu vedeți noaptea pe ce pedale să apăsați?

                  Nici acum nu le-ați memorat?

                  *******************

                  Lăsând gluma la o parte, cred că cea mai tare îmbunătățire la un Logan II este să pui în locul lui un... Duster.
                  http://www.loganclub.ro/forum/pictur...pictureid=8026

                  Comment


                  • Lumina la pedale??!!

                    Am vazut la masini mai scumpe, mai bine facute si cu mult mai multe dotari ca au lumina ambientala.
                    Last edited by abc; 16 September 2018, 11:50.

                    Comment


                    • @catalin
                      Cata spiritualitate fratioare pe acest forum!... Cati bendeaci pe aici, e ceva de nedescris...
                      Sa-ti raspund... Pentru una, nu si pentru cealalta. Si pentru inca ceva. Ca daca scap ceva pe jos noaptea, nu vreau sa aprind lanterna sa gasesc ce-a fost scapat. Se-ntampla, se-ntampla des. Mai ales fie-mii.
                      Ai dracu aia care vand masini care au in echipare asa ceva cred c se gandesc la cat de prosti cumparatori au, de nu-s in stare sa pipaie pedalele cu talpile, tre' sa le si vada... Cred ca de-asta au pus lumini...

                      Trimis de pe al meu Mi A1 folosind Tapatalk

                      Comment


                      • Originally posted by calinrusu View Post
                        @catalin
                        Cata spiritualitate fratioare pe acest forum!...


                        De fapt... câtă încrâcenare pe forumuri, în general semn că românul este un (european) trist, uittând să mai zâmbească.
                        Nah poftim, citez din mine, postul anteror... deoarece sunt sigur că ați citit pe diagonală, bașca încruntați la maxim.

                        Originally posted by Catalin S. View Post
                        Lăsând gluma la o parte...
                        Dar mă rog, faceți ce doriți cu mașinile voastre! Nu e treaba mea!
                        http://www.loganclub.ro/forum/pictur...pictureid=8026

                        Comment


                        • @danut.benghiu
                          Astea sunt ledurile
                          @catalin s
                          De ce te superi? Eu nu m-am suparat si nici nu e vorba de incrancenare, Doamne-fereste. Doar am raspuns la o gluma cu alta gluma. Trist este doar când credem c glumele noastre sun perfecte, iar ale altora sunt atacuri la persoana, dar nu este cazul aici. A mea era doar o alta gluma si atat.

                          In alta ordine de idei, o solutie buna impotriva deteriorrii volanului este cea din a doua poza. Piele ecologica, cusuta de mine (cu imperfectiunile de rigoare, dar ajuta la protejare). Comandata extern, dar la un moment dat s-a gasit si la Norauto. A treia poza arata husa la momentul sosirii.
                          Attached Files
                          Last edited by 77sky; 16 September 2018, 13:05.

                          Comment


                          • @calinrusu, multumesc pentru poza, sunt interesante, daca as gasi si in zona mea, cu siguranta as face si eu imbunatatirea ta, doar azi-noapte ma intorceam spre casa si cazandu-mi telefonul pe la picioare, cu greu l-am gasit pe pipaite [emoji106]


                            Sent from my iPhone using Tapatalk

                            Comment


                            • Plafoniera cu trei becuri face minuni.

                              Comment


                              • @calinrusu Volanul imbracat in piele din fabrica este sau nu este mai rezistent la uzura decat volanul clasic (tot din fabrica)? Un punct de vedere, rog!
                                Last edited by abc; 16 September 2018, 19:46.

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google