Imbunatatiri Logan 2

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Imi plac atat de mult scaunele de la Stepway incat huse din cele obisnuite as pune doar dupa ce tapiteria scaunelor se murdareste de nu se mai poate scoate fata, se decoloreaza sau se rupe.

    As pune insa altfel de "huse" daca as castiga mult la confort: sustinere laterala mai buna, configuratie mai buna pentru zona lombara si care sa lungeasca putin sezutul.
    Sunt foarte curios daca chiar exista pe piata asa ceva.

    Comment


    • Prezentase ceva colegul CatalinS cu Alba-ca-Zapada. Huse marca turceasca, pret bun, materiale bune. Aveau sustinere laterala si lombara, asa retin.
      Dar de lungit sezutul, ... nu stiu ce sa zic.

      Comment


      • Salut. Am urmarit cu interes acest forum,vreau sa va prezint imbunatatirile aduse la masina mea(Sandero SL plus 0.9TCE 2018):
        -cotiera
        -autocolant praguri usi
        -covoras tunel
        -protectie portbagaj
        -tevi incalzire/racire spate
        -navigatie android
        -ornament crom bord
        -suport tableta
        Pe viitor vreau sa mai adaug:
        -camera mansalier(a venit cu navigatia...... dar astept sa mai treaca din garantie)
        -bandouri laterale usi
        -autocolant stalp negru
        -portochelari
        You do not have permission to view this gallery.
        This gallery has 3 photos.

        Comment


        • Felicitări, arată bine masina
          de unde ai cumparat si la ce bani autocolant praguri usi ?

          Comment


          • Am vazut si pe emag. Eu am luat cu tot cu protectie portbagaj,covor tunel de pe auto100(.)ro
            ​​​​​Pret actual 35 lei.
            ​​​​Daca nu ai asteptari mari...subt ok ca si calitate. le am de un an deja.

            Comment


            • Originally posted by gabrieln1960 View Post
              As pune insa altfel de "huse" daca as castiga mult la confort: sustinere laterala mai buna, configuratie mai buna pentru zona lombara si care sa lungeasca putin sezutul.
              Sunt foarte curios daca chiar exista pe piata asa ceva.
              De lungit sezutul nu are cum decat sa fie rigida, ceea ce creeaza discutii despre comportamentul in impact. Sunt convins ca nu exista asa ceva.
              Pentru celelalte aspecte, am cumparat de peste un an husa cea mai tare/scumpa de la Norauto de care sunt foarte multumit.

              Comment


              • Actualizare: Norauto si-a inchis reprezentanta din Romania.

                Comment


                • Am cautat si eu modelul tau, mi-a placut foarte mult si am vazut ca nu mai e disponibil, vreo idee de vreun alt producator ca model asemanator cu ce ai tu?


                  Last edited by 77sky; 7 September 2019, 21:23.

                  Comment


                  • Salutare,

                    Vin si eu cu o intrebare, poate ati mai intalnit: merg scaunele si bancheta de pe Duster 2 (2018) montate pe Logan 2 SL 10 Ani (2015)? (am atasat pozele celor de pe Duster)

                    Din punct de vedere tehnic, am inteles ca n-ar fi probleme, şinele si prinderile sunt identice, mufele de senzori centura pentru scaunele fata la fel... dar nu sunt sigur din punct de vedere al ergonomiei, tinand cont ca scaunele si bancheta de Duster au sezutul o idee mai lung.

                    De asemenea, cele de Duster au si incalzire, dar la Logan nu stiu daca mai trebuie trasa vreo mufa sau e deja pregatit din fabrica acolo.

                    Orice idee este bine-venita... multumesc anticipat.

                    Comment


                    • Atasat si pozele cu pricina.
                      Attached Files
                      Last edited by 77sky; 20 September 2019, 22:29.

                      Comment


                      • Scaunele merg, spatarele merg , bancheta nu merge pentru ca e mai lunga.
                        Si te lovesti de conectica. Adic ai altfel de mufe , iar daca nu ai schemele electrice ,iti recomand sa nu umblii pe acolo.
                        La logan 2 ph1 nu ai instalatie de incalzire pe masina.

                        Comment


                        • Deci nu prea merita sa ma complic... multumesc de lamuriri, planetara!

                          Sent from my SM-G973F using Tapatalk

                          Comment


                          • Am montat mocheta în spatele stopurilor, (pe lângă mocheta montată pe buza portbagajului), unde era tabla goală la ph1 spre deosebire de ph 2
                            am si poze, dar nu ma lasa sa le pun aici

                            Comment


                            • Se poate dezactiva SS din mufa care intra pe borna "-" a bateriei?!
                              Logan 0.9 TCe 2018

                              Comment


                              • Originally posted by panselin4 View Post
                                Am montat mocheta în spatele stopurilor, (pe lângă mocheta montată pe buza portbagajului), unde era tabla goală la ph1 spre deosebire de ph 2
                                am si poze, dar nu ma lasa sa le pun aici
                                Foarte bine ai facut, doar sa ai grija sa verifici periodic ca mocheta sa nu retina apa pentru ca te poti trezi cu rugina in portbagaj si pe urma bineinteles ca o sa fie de vina calitatea tablei.
                                La hatch-uri avem mocheta completa in portbagaj (inclusiv pe laterale) si odata la cateva luni verific cu atentie peste tot.

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google