Imbunatatiri Logan 2

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Stai ca n-am nici pasaport ) ma refeream la anul

    Comment


    • Le-am scris dacă nu se poate să trimită cumva.

      Comment


      • Salutare!
        am o întrebare ce poate suna ciudat. Cum se inchid la voi aeratoarele centrale? Sunt cele dreptunghiulare la mine. Mi se pare că nu etanșează deloc (sigur că nu mă așteptam să etanșeze perfect dar nici așa). Și se închid într-un mod ce pare nefiresc, cel puțin mie. Adică trăgând moțul ăla de la stânga la dreapta, spre centru. E din categoria așa face toate? Sau poate au fost montate invers
        You do not have permission to view this gallery.
        This gallery has 1 photos.

        Comment


        • Salut, si-a lipit cineva asa ceva pe masina? e ok?



          sau a comandat cineva din China? Ma gadnesc ca n-or fi diferente de "calitate", la asiatici costa cam 80 ron desi nu par la fel. Cele de pe Aliexpress par sa se prinda si in gaurile de sus, de sub portbagaj.
          sigpic

          Comment


          • Originally posted by iatagan View Post
            Stai ca n-am nici pasaport ) ma refeream la anul
            Pai nici nu-ti trebuie. Cu cartea de identitate.
            Daca ai ?

            Comment


            • Originally posted by rodavidoff View Post
              Salutare!
              am o întrebare ce poate suna ciudat. Cum se inchid la voi aeratoarele centrale? Sunt cele dreptunghiulare la mine. Mi se pare că nu etanșează deloc (sigur că nu mă așteptam să etanșeze perfect dar nici așa). Și se închid într-un mod ce pare nefiresc, cel puțin mie. Adică trăgând moțul ăla de la stânga la dreapta, spre centru. E din categoria așa face toate? Sau poate au fost montate invers
              Noutatea fiind care? Încă din 2014 de la apariția SL10 ani cu aceleași aeratoare am scris că ele nu se închid complet. Modul de "închidere" e spre butonul combinat de avarii/închidere
              Pentru H4B(0,9 TCe) datu' cu părerea (mai ales cand nu ai toate datele) e sport național - Do not feed the trolls.

              Comment


              • Ok. Mulțumesc!

                Comment


                • De ce trebuie sa se inchida aeratoarele etans? Sa nu intre sau sa nu iasa? Ce?

                  Comment


                  • Era o constatare. Nimic mai mult. Că mie mi se pare ciudat că se închid spre mijloc (stânga spre dreapta) și că totuși intra mult aer cu ele "închise". Nu am vrut sa creez o alta polemica.

                    P.s trebuia să fi postat la secțiunea "întrebări Logan 2". Îmi cer scuze și poate un moderator mută postarea acolo

                    Comment


                    • Se închid spre centru.. pana se aude un ,,click,,

                      Comment


                      • Da, asa este, dar colegul era intr-ul fel nemultumit ca nu se inchide etans fluxul de aer, asa cum ar trebui, asa cum se intampla la aeratoarele clasice, rotunde.
                        Acuma asta e, dar sa fie acesta singurul neajuns.

                        Comment


                        • Originally posted by Danis702000 View Post
                          Le-am scris dacă nu se poate să trimită cumva.
                          Am primit răspunsul firmei producătoare (carenajele spate): ”Anchetă задний левый and задний правый. Nu, (nu) putem găsi o soluție. Putem vinde numai pe teritoriul Moldovei”. Singura soluție rămâne tot drumul până acolo.
                          Nu știu dacă se poate trece la ”îmbunătățiri”, îmi place să merg aproape săptămânal la ”ozonificare/ ozonizare” interior pentru mașină (la o benzinărie din zonă- ”OMV”). Nu folosesc parfumuri (odorizante) în mașină, nu fumez, nu mănânc...etc.
                          Last edited by Danis702000; 24 May 2019, 18:26.

                          Comment


                          • Dar nici obturatoarele rotunde nu inchid etans. Doar exista/se aude click-ul de inchidere. :-)

                            Comment


                            • Originally posted by Danis702000 View Post

                              Am primit răspunsul firmei producătoare (carenajele spate): ”Anchetă задний левый and задний правый. Nu, (nu) putem găsi o soluție. Putem vinde numai pe teritoriul Moldovei”. Singura soluție rămâne tot drumul până acolo.
                              in loc de "drumul pina acolo" ai putea incerca o alta varianta: intrebi printre prieteni/cunostinte daca nu stie pe vreun basarabean care e caraus de masini; le trimiti la ala acasa si ala ti le-aduce cind traverseaza tara inspre vest.

                              Comment


                              • Ha! Bună ideea, nu m-am gândit. Din păcate nu cunosc pe nimeni care are legături.
                                Last edited by 77sky; 24 May 2019, 22:34.

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google