Imbunatatiri Logan 2

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Originally posted by t0rquemada View Post
    ...se vede destul de clar în poze
    Se vede daca stii la ce te uiti! Acum dupa ce ai scris despre ce e vorba, le vad si eu!

    Comment


    • Tot din motive de izolare
      Attached Files

      Comment



      • chiar asa, maestre... esti bun sa-mi zici de unde ai luat "aplicatele" astea si pe citi bani? ma intereseaza si pe mine sa mai pun vreo doua pe linga cel existent.

        Comment


        • Le-am luat acum trei săptămâni de la un domn din București cu predare personală la prețul de 30 lei bucata. Nu am mai găsit anunțul dânsului pe olx. La o simpla căutare ,,cârlig bagaje auto,, pe sfântul Google, am găsit asta: https://www.pieseauto.ro/bare-portba...942138132.html

          Comment


          • Bravo colegul
            de câțiva ani ma gandesc sa fac treaba aceasta, dar nici pana acum nu am cumparat carligele acelea

            Comment


            • Pe MCV a pus cineva ceva carlige de genul asta, sunt in cautare de idei.

              Comment


              • Salutare! Este cineva care și-a montat cotieră pe Logan 2 facelift(2018)? Niște imagini cu rezultatul final ar fi de mare ajutor plus pretul cotierei! Mulțumesc

                Comment



                • 80 lei
                  Logan 0.9 TCe 2018

                  Comment


                  • https://www.emag.ro/cotiera-auto-dac...orite_products ... cotiera originala (star service este reprezentanta renault/dacia).

                    Comment


                    • O intrebare , am un far spart si doresc a le schimba cu modelul facelift ce are leduri . Exista deosebiri in afara de grila ? Adica se poate face acesta schimbare ? Multumesc!!!

                      Comment


                      • Am luat legatura cu un tip ce vinde piese reno' dacia si mi a zis ca trebuie schimbata si bara , dar ma uit pe net si nu vad diferente . Astept totusi un raspunde de la voi

                        Comment


                        • Bara este diferita, dar difera si instalatia electrica, FL are bec separat pe faza scurta/lunga.

                          Comment


                          • Originally posted by ROARMY View Post
                            Am luat legatura cu un t ,dar ma uit pe net si nu vad diferente .
                            Sunt diferente clare vezi mai jos 20200330_093451-01.jpeg 20200330_093510.jpg 20200330_093500_HDR-01.jpeg 20200330_093517.jpg

                            Comment


                            • Pe X52 ph1 poți monta plug&play doar faruri de SL10(serie limitată)

                              Pe X52 ph2 poți monta plug&play doar faruri de RU (DRL în formă de C)

                              Orice altă combinație se va face pe bază de soricei/negrese/traforaj sau contra cost (am făcut conversia la un Sandero II ph1 și proprietarul a cumpărat): bară față, grilă calandru, toate plasticele din bară cu rol aerodinamic, închiderile de bară, toată grila de jos cu suporti și ornamente cromate proiectoare, suportii de prindere bară existenți trebuie înlocuiți (aripi găurite), și optional alte carenaje roți fată.

                              După toată munca la prima ploaie va intra apă în farurile de RU, majoritatea fiind piese refuzate(rebuturi)
                              Pentru H4B(0,9 TCe) datu' cu părerea (mai ales cand nu ai toate datele) e sport național - Do not feed the trolls.

                              Comment


                              • Am inteles , vedeam necesara doar grila dintre faruri , acolo vedeam clar diferente ca nu se pupau farurile cu grila .. acum am inteles , am si gasit faruri de SL . Le iau pe alea . Multumesc de informatii .

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google