Imbunatatiri Logan 2

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Tot imi pare mult, m-am uitat pe topic ul Cotiera pe anul trecut si montajul era 210lei. Intreaba cat te costa daca aduci tu cotiera pe care o poti cumpara mai ieftin decat la ei.

    Trimis de pe al meu SM-G955F folosind Tapatalk

    Comment


    • Cam 300. Destul, zic eu.

      Comment


      • Uitate pe topicul Cotiera pe anul trecut undeva in vara ca sunt poze si ceva descriere facuta de mine, poate te bagi si o faci singur fiindca nu este greu.
        Mai gasesti ceva poze si in my ride/berlina/albastrel.

        Trimis de pe al meu SM-G955F folosind Tapatalk

        Comment


        • pe langa cost...cum se mai apasa butonul S&S?
          Eu am o relatie speciala cu el....ne "atingem" la fiecare plecare....

          Comment


          • Foarte usor.

            Trimis de pe al meu SM-G955F folosind Tapatalk

            Comment


            • bun, am adaugat pe lista de cumparaturi, pe langa folie si difuzoare si cotiera.
              E folosit corect "si" in aceasta constructie, nu?

              Comment


              • Lista de cumparaturi este optionala dupa buget si preferinte.
                Eu nu schimbam boxele daca nu insonorizam, cotiera am considerat ca ma ajuta, folia fiind moca nu exista comentarii, incalzirea scaune nu putea sa lipseasca ( am pe masina veche de 9 ani si nu aveam pe asta noua).
                Treaba este ca masina asta asta este precum un sac fara fund [emoji51], dar eu se pare ca am ajuns la fundul sacului ( buget sau nu mai ce sa ii fac [emoji23])

                Trimis de pe al meu SM-G955F folosind Tapatalk

                Comment


                • Ca sa iti stric distractia...gandeste-te ca daca te loveste unul....siiti dau astia dauna totala...pierzi tot ce ai investit....

                  Da, eu am alte prioritati: bebe. Am luat un scaun destul de scump....l-am prins la promotie: 1300 lei. Acum folia va fi tot pentru bebe.
                  E drept ca barele transversale si suportul de bicla au fost ptr mine .

                  Tu ai insonorizat masina...dar nu mai stiu daca ai facut ceva cu chederele....mie alea mi se par problematice....

                  Ca si investitii eu nu am facut mai nimic:
                  - tavita portbagaj: 130 lei
                  - cheder capota: 30 de lei (cred)
                  - medianav: 800 de lei cred
                  - camera cablaj si bandou : 300 de lei
                  - bandou spate: 100 de lei (asta ca am fost prost).

                  Eu nu prea circul noaptea...pentru ca bebe...insa becurile trebuie schimbate....e urata rau maisna cu DRL si becuri galbene (o sa merg pe NightBreaker).....
                  Last edited by sebibv; 17 May 2018, 22:26.

                  Comment


                  • Pe principiul asta nici in casa nu trebuie sa investesti mult, daca vine un cutremur sunt curios cati de pe forum au Casco [emoji16] pt locuinta?
                    Mergem pe principiul ca nu patim nimic si ca avem grija.

                    Trimis de pe al meu SM-G955F folosind Tapatalk

                    Comment


                    • Am asigurare si pe locuinta...ma obliga creditul si casco pe masina (ma obliga frica) .

                      Idiotii astia de la Euromotor din Brasov imi iau 200 de lei pe montaj dif fata....

                      Comment


                      • Daca iti spun eu ce am te apuca plansul [emoji39].
                        Ideea este ca daca incerci sa faci in regie proprie la ce gasesti informatii, scutesti niste bani frumosi care iti raman in buzunar sau cumperi alte lucruri pt masina.
                        Cotiera, incalzire scaune, difuzoare, doar de aici cred ca faci economie 600-800lei.
                        Crede-ma ca meseria mea ( de 18 ani) nu are nici o treaba cu lucrurile tehnice.


                        Trimis de pe al meu SM-G955F folosind Tapatalk

                        Comment


                        • @iatagan am sa pun niste poze probabil sâmbătă când am timp.
                          Montajul mă costă cam 200 de Ron. Am luat-o cu 300. Nu mă bag sa o pun eu că țin la mașina și nici nu vreau să mă chinui.
                          Dl_dr25, sunt de acord cu ce zici dar prefer sa dau 200 Ron și să stau liniștit și în timpul asta mă joc cu copiii care sunt mai importanți decât banii. De ce sa stau 3-4 ore sa mă chinui,nu știu dacă îmi iese când pot să las mașina la meridian și să merg cu copii la joaca?

                          Comment


                          • Cotiera aceea fără spațiu de depozitare, la mine s-a rupt clemă de plastic din interiorul scaunului, când m-am apăsat un pic mai tare pe ea. Citisem pe undeva că ar ține până la 80kg. Nici ud, nu am greutatea asta, mai ales că eram pe scaun. Cotiera are în sistemul de prindere o mică clemă de plastic și aceea a cedat. Clemă aceea ține cotiera să nu iasă afară. Bineînțeles că am reperat-o și pot spune că acum ține peste 80 kg. ;) După ceva mici ajustări pe acolo am făcut o clemă din tablă luată de la o ruletă de metraj( avem o ruletă extrem de mică de 100 cm) . Pot spune că se montează ușor o cotieră așa că nu are rost să plătești suplimentar doar pentru montaj.
                            Eu nu am făcut încă modificări importante la ea, înafară de covor în portbagaj și un covoraș prins de mocheta cu arici între scaune, în spate. Bec de alarmă fals ( făcut de mine ). Apărători originale noroi. În plan ar fi apărători sntivânt la geamuri( deși nu fumez în ea,tot vreau să pun) și geamuri fumurii, plus schimbarea softului la MediaNav. Găsisem un soft interesant pentru ea, la un tip prin America de Sud, dar nu mai știu cum se numește tipul.

                            Comment


                            • O singura precizare, din experienta pe care am avut-o cu respectiva cotiera cu spatiu de depozitare. Cand am comandat masina, inca nu aflasem ca urmeaza sa fie scoasa pe piata si cotiera cu spatiu de depozitare, asa ca am comandat-o pe cea ingusta. Dupa circa 1 an, m-am hotarat intr-un final sa o schimb, mergand in service pentru montaj, din comoditate (Serus Militari, montaj 100 lei, cotiera fiind achizitionata de pe olx, nou nouta la 300 de lei).
                              In final, s-a dovedit ca am fost inspirat, intrucat cotiera ingusta are o prindere "inedita" de cadrul scaunului, si anume printr-un suport sudat de acesta. Drept urmare, "conversia" de la cea ingusta la cea cu spatiu de depozitare se face prin taierea suportului celei dintai, urmand apoi atasarea suportului celei cu depozitare (am facut mica precizare, in cazul in care va mai exista vreun coleg care se va afla in situatia mea).

                              Comment


                              • La fel ca tine am patit si eu, numai ca eu inca nu am comandat cotiera cu spatiu de depozitare. Chiar ma intrebam cum se demonteaza cea lipita de scaun, totusi am o intrebare, dupa taierea celei sudate de scaun, nu ramane gaura in scaun?

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google