Imbunatatiri Logan 2

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Eu caut una de aproape un an, dar nici nu doresc sa dau mai mult de 200-250 pe ea.
    Daca vrei uite https://rover.ebay.com/rover/0/0/0?m...2F302730652337

    Trimis de pe al meu SM-G955F folosind Tapatalk

    Comment


    • Păi dacă are cine s-o pună în funcție tot ăla s-o și caute prin documentație
      Pentru H4B(0,9 TCe) datu' cu părerea (mai ales cand nu ai toate datele) e sport național - Do not feed the trolls.

      Comment


      • @george.sce, maneta trebuie să aibă spatele negru și să nu aibă nimic "auto" inscripționat pe ea. Fix ca cea din poza lui dr_dl25 de pe ebay.

        Dar s-a mai discutat de curând despre asta. Parcă săptămâna trecută...
        Oricum, erau ceva la vânzare de curând și pe la noi pe OLX sau pe la dezmembrări.

        Vezi aici de la postarea #187 în jos.
        Last edited by Catalin S.; 28 May 2018, 07:10. Reason: Automerged Doublepost
        http://www.loganclub.ro/forum/pictur...pictureid=8026

        Comment


        • Originally posted by Silviu View Post
          ~~~A
          Deflector aerodinamic rezervor st 972841918R - 1 bucata
          Deflector aerodinamic rezervor dr 972841251R - 1 bucata
          +
          piulita H RDL M6 M6x100 - 7703033181 - 3 + 3 bucati
          ~~~~B
          element aerodinamic (barbita) 960155505R - 1 bucata
          +
          nit g 4.8 23.5a 7703072337 - 12 bucati (aici nu mai sunt sigur de numar; sunt scumpe niturile astea se poate si cu surub cu piulita dar e mai greu montajul pentru ca trebuie desfacute niste plastice de sub masina)
          ~~~~C
          Deflector fata st 638539151R (daca nu le gasesc le spui de `baveta de noroi`)
          Deflector fata dr 638506903R
          +
          nit g 4.8 23.5a 7703072337 - 3 + 3 bucati (si aici poti pune surub cu piulita daca nu vrei sa cumperi nituri speciale)
          ~~~~D
          Scut punte spate (nu am cod; e ceea ce are @dl_dr25 montat)
          ~~~~

          Eu as merge pe (A si C) sau (A si B). Barbita teoretic e suficienta deoarece inchide toata partea din fata. Sau doar deflectoarele (caz in care sunt mai ieftine piesele, nu-ti trebuie asa multe nituri). In plus poti adauga si D.

          Eu am doar A si B. Desi am si C acasa intr-o punga nu le-am pus inca .

          Preturi nu mai stiu, imi pare rau.
          De curiozitate, toata treaba mananca mult din garda la sol?
          In sensul ca trebuie sa fiu mult mai atent la urcat borduri, cu noile accesorii instalate? [emoji4]

          Sent from my SM-G950F using Tapatalk

          Comment


          • Am pus folia insa nu prea am ascultat recomandarile de pe-aici si imi pare un pic rau.
            Am pus transparenta 15%. Arata bine dar as fi vrut mai mult....
            Sotia e multumita insa eu.... Mai putin....

            Comment


            • Originally posted by ViperX View Post
              De curiozitate, toata treaba mananca mult din garda la sol?
              In sensul ca trebuie sa fiu mult mai atent la urcat borduri, cu noile accesorii instalate?
              Una din "ce ne place enorm la Logan" este garda la sol.
              N-aș modifica-o pentru nimic în lume.
              http://www.loganclub.ro/forum/pictur...pictureid=8026

              Comment


              • Unde mai gasesc carenaje pt spate? Stiu ca s-a discutat prea mult despre ele dar la Novline Romania nu raspunde nimeni la telefon, la email, nu merge nici sa imi fac cont pe site...

                Comment


                • Eu am facut comanda anul trecut si inca le astept [emoji16], neseriosi am renuntat.

                  Trimis de pe al meu SM-G955F folosind Tapatalk

                  Comment


                  • Originally posted by sebibv View Post
                    Am pus folia insa nu prea am ascultat recomandarile de pe-aici si imi pare un pic rau.
                    Am pus transparenta 15%. Arata bine dar as fi vrut mai mult....
                    Sotia e multumita insa eu.... Mai putin....
                    De ce esti mai putin multumit? E prea inchisa?

                    Comment


                    • Originally posted by sebibv View Post
                      Am pus folia insa nu prea am ascultat recomandarile de pe-aici si imi pare un pic rau.
                      Am pus transparenta 15%. Arata bine dar as fi vrut mai mult....
                      Sotia e multumita insa eu.... Mai putin....
                      A demontat fetele de usi?

                      Trimis de pe al meu Redmi Note 4 folosind Tapatalk

                      „Opiniile sunt libere, dar nu și obligatorii.”

                      Comment


                      • Originally posted by sadicu View Post
                        De ce esti mai putin multumit? E prea inchisa?
                        Cred că prea deschisă...
                        http://www.loganclub.ro/forum/pictur...pictureid=8026

                        Comment


                        • @sadicu
                          Pare cam deschisa. Insa e extrem de confortabila la condus.
                          Bebele nu pare a mai fi deranjat de soare. Din cate am inteles, nu te mai poti arde.
                          Din exterior se vede destul de greu in interior. Totusi, nu imi placea nici aspectul de dric. Ca sa nu mai zic ca am vazut un L1 azi cu folie 95 care arata chiar rau. Cred ca pe MCV arata ok....in fine. Daca puneam de-ailalta poate ca vedeam alte aspecte negative.

                          Nu, nu au demontat fetele de usi. Totusi, ziceau ceva de nu stiu ce cheder. Am stat la distanta fata de masina. In 40-50 de minute au fost gata. Au pus ATR15 (parca asa se numeste) era ceva mai scumpa decat altele.
                          M-a costat 440 lei si chiar ii recomand pe baietii (si fata ) de la Glass tuning din Bv.
                          Am ajuns acolo la prima ora (8) si au "sarit" 2 baieti si o fata pe masina. S-au iscat exemplar, s-au comportat f ok, iar incinta arata profi.
                          Sincer, ma asteptam sa arate ca service-urile de cartier unde iti este frica sa nu cumva sa iei si bataie...

                          Comment


                          • Originally posted by sebibv View Post
                            Am pus folia insa nu prea am ascultat recomandarile de pe-aici si imi pare un pic rau.
                            Am pus transparenta 15%. Arata bine dar as fi vrut mai mult....
                            Sotia e multumita insa eu.... Mai putin....
                            15 % peste tot?

                            Comment


                            • Da, peste tot, cu exceptia geamurilor din fata.
                              Pe alea emrge doar un 10% sau ceva de genul care nu e mare branza. Momentan ramane asa.
                              Poate pun si pe capota ca mi=au sarit vreo 2 pietricele deja....

                              Comment


                              • Originally posted by sebibv View Post
                                Da, peste tot, cu exceptia geamurilor din fata.
                                Pe alea emrge doar un 10% sau ceva de genul care nu e mare branza. Momentan ramane asa.
                                Poate pun si pe capota ca mi=au sarit vreo 2 pietricele deja....
                                Ai greşit-o..trebuia să le pui cum ti-am zis ..garantat e un optim.iar pe faţă merită, nu te lua numai de gradul de transparenţa, folia aia opreşte mare parte din UV chiar dacă e transparentă,chiar şi o parte din căldură (infraroşu)

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google