Imbunatatiri Logan 2

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Pentru izolatie am folosit un material autoadeziv special pt izolatie fonica auto. Acum imi pare ca si zgomotul la rulare e mai mic, iar sunetul sunt uimit

    Trimis de pe al meu SM-J710F folosind Tapatalk

    Comment


    • După experiența de la mașina veche spun că merită banii si efortul depus. Eu la mașina veche am ușile si podeaua cu aluband iar fețele de uși si podeaua cu pâslă, altă viață.
      La asta nouă în primăvară vreau să îi pun doar punctual recuperator dinamic pe uși și un burete cu inserție de pâslă pe fețe, podea doar pâslă iar plafonul cu recuperator dinamic si burete cu pâslă. Plafonul îmi pare foarte prost insonorizat si izolat.

      Comment


      • Tutorial+poze daca faci asa ceva la masina

        Comment


        • De unde ai luat garniturile alea aplicate opritoarelor?

          Comment


          • Am montat de anul trecut chedere la usile spate

            Am observat ca ajuta la atifonare, si la diminuarea prafului intrat în masina, chiar se observa si in poze acest lucru
            Attached Files

            Comment


            • Pret? De unde? Ce profil?

              Comment


              • Din dedeman. E auto adeziv
                Profil D
                Pretul nu l mai stiu exact, dar e putin.
                Se plătește la metru, am măsurat, tăiat, si montat

                Comment


                • Este 3 lei/metru, mie mi-a stat lipita cam 10 luni, abia acum au aparut portiuni care nu se mai lipesc


                  Sent from my iPhone using Tapatalk

                  Comment


                  • Originally posted by panselin4 View Post
                    Din dedeman. E auto adeziv
                    Profil D
                    Pretul nu l mai stiu exact, dar e putin.
                    Se plătește la metru, am măsurat, tăiat, si montat
                    Mersi fain!

                    Comment


                    • Eu am chederele cam de 7- 8 luni si stau încă foarte bine.ramane de vazut in timp
                      Ideea e ca sunt asa mulțumit de rezultat, si sunt destul de ieftine, încât să merite să le schimb si la un an daca este cazul

                      Comment


                      • Chederele în acea poziție nu au cum să reziste mult timp. Forțele care acționează asupra lor sunt pe două axe: și perpendiculare pe suprafața de contact unde este adezivul (deci este bine, așa trebuie) dar și paralele cu aceasta. Este muchia exterioară a ușii și când se închide împinge în cheder spre interior, nu doar spre tablă. Aceste din urmă forțe sunt rele pentru adeziv. Îl vor desprinde. Dacă nu este scump, obișnuiți-vă să îl înlocuiți des. Dacă voi spuneți că rezistă un an, este bine.

                        Eu aș încerca o altă soluție, un cheder potrivit lipit pe ușă care să depășească muchia ușii și care să fie presat de către corpul mașinii când se închide ușa în direcția perpendiculară pe suprafața de lipire. S-ar putea să fie mai ușor de scris decât de găsit un astfel de model.
                        Last edited by gecmc94; 10 January 2018, 00:00.

                        Comment


                        • Eu sunt mulțumit de ele si de cum rezista.
                          Cand se vor dezlipi voi scrie aici, dar eu sunt optimist că vor rezista bine

                          Comment


                          • Eu asta spun ca vine cel mai bine pe ușă
                            Attached Files

                            Comment


                            • Pai si de unde se cumpara, cat costa?


                              Sent from my iPhone using Tapatalk

                              Comment


                              • 5m la 60lei, AliExpress

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google