Imbunatatiri Logan 2

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Sunt H7 ambele si au un sistem interesant de prindere, trebuie doar trase afara, fara niciun arc ce le tine pe pozitie.

    As pune si eu ceva cu LED pe faza lunga. Faza scurta e senzationala, au laudat-o oameni cu masini mult mai scumpe, dar cea lunga cam lasa de dorit.

    Comment


    • Am inlocuit difuzoarele stock cu Focal Music Drive IFR 165-2 pe fata si IFR 130-2 pe spate. Diferenta fata de cele OE este semnificativa, mai ales la volum mediu si mare. Cele stock la volum peste 15 (din 30) distorsionau foarte tare si practic nu mai puteai sa asculti. Astea Focal se aud bine si la 25-27 plus ca au un sunet mai placut, mai plin (atat la inalte cat si la joase). Ca raport pret/calitate sunt foarte ok, fiind plug&play si gandite pentru unitatile audio de fabrica. O sa urmeze si o antifonare a usilor...
      Attached Files
      sigpic

      Comment


      • Cat au costat fara + spate,de unde le-ai achizitionat?
        Sa le stapanesti sanatos !
        Niciodata nu te certa cu un idiotu.Te aduce la nivelul lui si te bate prin experienta!!!

        Comment


        • Le-am comandat la un dealer Dacia, se gasesc doar in retea. Costa 332 lei perechea deci 664 lei fata-spate (doar difuzoarele, fara montaj care la ei costa ~250 lei - am zis pas).
          sigpic

          Comment


          • Boxele de fabrica sunt nituite?
            Vrei sa te remarci ca fiind idiot?Atunci da quote la ultimul mesaj postat!!

            Comment


            • Da, boxele din fabrica sunt prinse in nituri, atat pe fata cat si pe spate. Focal-urile vin cu nituri in cutie.
              sigpic

              Comment


              • Se spune că au 120W. Cele stock au aceeași putere? Există niște ediții aniversare de Duster și Sandero care le au din fabrică instalate (2 focaluri).

                Comment


                • Originally posted by horatiuc View Post
                  Super! Cat au costat? Mie mi-au zis un pret cam nasol la service...

                  O treaba e ca nu sunt tocmai plug-n-play, cele originale se dau jos cu masina de gaurit.. sunt nituite.

                  Daca tot veni vorba, daca cineva vrea difuzoare originale pentru usile din fata, le donez (adica gratuit). Imi ocupa loc in debara, probabil o sa le arunc la gunoi cat de curand.
                  Originally posted by dl_dr25 View Post
                  Pân la urm am comandat aceste becuri led.
                  2*22W input, 2*20W output
                  2400lm per bec
                  Pre 170 lei becuri + 15lei capace, acum s vedem când ajung. Am becurile pt semnal ajunse în ar de pe 19.12 i nici acum nu au fost preluate de pota vamal
                  Sa ne spui si noua dupa ce le montezi cum lumina la distanta si daca mai poti monta protectiile de cauciuc

                  Trimis de pe al meu SM-J710F folosind Tapatalk

                  Eu am comandat doar fata si la mine au costat la reprezentanta 345 lei. Spatele ma gandisem la ceva hertz dieci tip sistem. Incercam sa montez fata ca tare sunt curios dar am comandat si izolatia si nu a ajuns. Inca sunt in dubii unde anume pe usa sa o aplic. As incerca pe capitonaj si cat pot de mult pe tabla exterioara

                  Trimis de pe al meu SM-J710F folosind Tapatalk
                  Last edited by Marius Ile; 30 December 2017, 23:20. Reason: Automerged Doublepost

                  Comment


                  • Originally posted by LifeDrainerRO View Post
                    Le-am comandat la un dealer Dacia, se gasesc doar in retea. Costa 332 lei perechea deci 664 lei fata-spate (doar difuzoarele, fara montaj care la ei costa ~250 lei - am zis pas).
                    Mersi de informare!
                    Niciodata nu te certa cu un idiotu.Te aduce la nivelul lui si te bate prin experienta!!!

                    Comment


                    • Sunt perechi diferite față 165/spate 130, asta dacă vreți plug&play
                      Pentru H4B(0,9 TCe) datu' cu părerea (mai ales cand nu ai toate datele) e sport național - Do not feed the trolls.

                      Comment


                      • Mersi, stiu asta!
                        Niciodata nu te certa cu un idiotu.Te aduce la nivelul lui si te bate prin experienta!!!

                        Comment


                        • Originally posted by LifeDrainerRO View Post
                          Le-am comandat la un dealer Dacia, se gasesc doar in retea. Costa 332 lei perechea deci 664 lei fata-spate (doar difuzoarele, fara montaj care la ei costa ~250 lei - am zis pas).
                          Salut! Poti sa imi dai si mie te rog link.ul de unde ai comandat boxele focal? Ca vreau si eu sa le schimb pe astea stok... multumesc!

                          Trimis de pe al meu SM-G920F folosind Tapatalk

                          Comment


                          • Le comanzi la dealer Dacia!
                            Vrei sa te remarci ca fiind idiot?Atunci da quote la ultimul mesaj postat!!

                            Comment


                            • Sau online de aici https://accesorii.dacia.ro/#!/home

                              Comment


                              • A încercat cineva diferența dintre boxele acestea și cele "Live" (care sunt 4, au boxe de înalte separate ce pare că se montează pe bord, la stâlpii față)?

                                Prețul este semnificativ mai mare.

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google