Imbunatatiri Logan 2

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Am mai postat, eu am jante cu et 35 si vin foarte bine pe mcv stepway. Diferenta vizuala datorita et-ului este mica. Folosite toata vara inclusiv pana in grecia fara a simti mari diferente cu exceptia unei stabilitati ceva mai mari.

    Trimis de pe al meu SM-J710F folosind Tapatalk

    Eu as pune tot cu et 35... Imi pare rau ca nu mai am in tel foto cu dreapta et 35 si stanga originala. Aproape ca nu se observa diferenta. Nu prea cred ca afecteaza masina nici pe termen lung cu diferenta asa mica.

    Trimis de pe al meu SM-J710F folosind Tapatalk
    Last edited by Marius Ile; 27 February 2018, 12:53. Reason: Automerged Doublepost

    Comment


    • Originally posted by sadicu View Post
      Mie nu-mi place...jantele alea sunt o tiganeala maxima. iar cele 3 gauri de la sigla arata urat, mai bine lasa sigla acolo...in rest e ok desi nu prea mai e nimic in plus in afara de stopurile alea rusesti si folie
      De ce te grabesti ca fata mare la ....
      Postarea era adresata pentru dl dr25 mai mult sa isi dea seama ca acele triple de renault trebuie sa fie montate cu capota portbagaj.
      Sigla- 3 gauri....
      acolo nu a fost sigla. trebuie sa se puna un romb si cam atat.
      Postarea nu e pentru jante folie sau culoare.
      e fix pt capota incaz ca nu ai observat sadicu si triple , punct!

      Comment


      • Originally posted by planetara View Post
        asa da...,
        Oare sunt si pentru Sandero?

        Sent from my LG-H990 using Tapatalk

        Comment


        • ..m..

          Da la fel sunt si la renault sandero 2 ph2 ( ca model)
          dar spre aripa sunt mai scurte

          Comment


          • @planetara
            Am inteles mesajul, dar cine dorește cred ca si cercetează puțin eu doar capota portbagaj as aprecia, dar implica prea multe costuri care nu le vad utilitatea. Eu ce am facut sau ce urmează să fac aduc un beneficiu de care mă pot folosi.
            Toate plasticele pe sub mașină ( se spune că reduc consumul, eu ma bucur de stabilitate, incalzire in scaune ( dci iarna fără înseamnă frig), cotiera cu spațiu de depozitare, medianav ( navigare prin muzica si ceva informații cu multiplexor), bec led semnal ( mă observă chioretii mai bine si sper ca nu ma lovesc), led proiectoare ( observ si eu ceva si stiu ca nu am dat banii degeaba pe ele când am luat masina), jante aliaj ( unde le depozitez cele de tablă ruginesc foarte rau si m-am săturat la 2 ani să le curăț si vopsesc), insonorizare ( zgomot mai puțin, căldura mai multă iarnă si vara răcoare).
            Acum fiecare ce crede că este mai bine pt sufletul lui, eu merg pe folositor/practic, alții merg pe vizual ( dar la logan nu cred ca are priză )
            PS: folia o am fiindcă am un prieten care îmi face un discount de 100% , altfel mă mai gândeam dacă merită

            Comment


            • Eu am o alta problema...cand ninge si apoi se topeste zapada, daca deschid portbagajul la MCV "buza" indicata cu sageata loveste in gheata care se formeaza dedesupt (cine are MCV sigur a observat asta). Ma gandesc ca o sa sara vopseaua la un anumit moment. Aveti vreo idee de protectie a acelei zone? Poate...cheder? Sau mai rau fac ptr ca ramane umezeala?
              Attached Files

              Comment


              • Ideea cu chederul pare buna.
                Modelul acela de la vechea dacia.
                Umezeala nu cred ca mai e vorba...avand in vedere ca are pe unde sa se scurca apa.
                Cei drept si la mine cand ridic am impresia ca se rupe ceva la haion.

                Comment


                • Cred ca trebuie ceva mult mai simplu si subtire....

                  Comment


                  • Originally posted by sebibv View Post
                    Cred ca trebuie ceva mult mai simplu si subtire....
                    E ok doar ca aici intervine problema prinderii.
                    Acela de la dacie ar fi ca un L (daca nu gresesc)ar fi o modalitate de prindere mai ok fara a fi nevoit sa apelezi la adeziv sau dublu adeziv

                    Originally posted by del View Post
                    E ok doar ca aici intervine problema prinderii.
                    Acela de la dacie ar fi ca un L (daca nu gresesc)ar fi o modalitate de prindere mai ok fara a fi nevoit sa apelezi la adeziv sau dublu adeziv
                    Stiu ca nu are legatura cu ce discutam aici...poti sa i mi zici ce consum ai la motorizarea ta ?
                    Last edited by del; 27 February 2018, 23:58. Reason: Automerged Doublepost

                    Comment


                    • :&()#?!

                      @dl_dr25
                      Sincer sa-ti spun la prima vedere nici eu nu mi-am dat seama la prima vedere(poze de la turci si rusi) ca exista diferentaa de la dacia la renault ...legat de acea curbura... deci nu cred ca tu ti-ai dat seama de la inceput si nici restul colegilor.
                      Mai departe pot sa zic ca este de apreciat ca mai sunt cativa ca tine care aduc imbunatatiri loganul.
                      Cum am mai spus.o si unora la telefon ca tot cei care au dat peste 10.000 de euro pe.logat tot aceia mai baga chiar si 2000 de euro in ele , in timp ca alti se gandesc 2-3 luni daca da 300 lei pe o cotiera sau isi pun una de la "avion" sa nu zic tren

                      Comment


                      • sebibv : nu prea ai ce pune acolo in afara de un mic deflector de aer, da' asta te protejeaza doar in mers. chederul la care visezi tu o sa-ti tina apa tot la suprafata, se raceste deodata cu caroseria si tot acolo ingheata.
                        sau lipesti un plastic/cauciuc foarte flexibil care sa acopere portiunea dintre plafon si hayon (care sa se comporte ca burduful de la autobuzele articulate) - arata ca dracu`, face zgomot in mers si nu te scapa de condens.
                        mai pe scurt: nimeni nu pune.
                        cel mai simplu ar fi sa torni lichid de parbriz si sa raschetezi gheata inainte de-a deschide.
                        Last edited by devreg; 28 February 2018, 21:04. Reason: Automerged Doublepost

                        Comment


                        • da, probabil ca ai dreptate. Oricum, am inceput sa tin peria de zapada si folia anti-inghet in spate, pe covoras, ca sa nu mai deschid portbagajul .

                          Comment


                          • Originally posted by sadicu View Post
                            iar cele 3 gauri de la sigla arata urat, mai bine lasa sigla acolo...
                            nu stiu ce sigla a avut acolo, dar cea de Dacie, pentru portbagaj, are 4 (patru) picioruse. Am atasat poze cu o sigla care a fost pe un portbagaj de Logan 2. Estea cea din fabrica.

                            Este posibil ca proprietarul sa fi dorit sa puna alta sigla acolo, a astupat cele doua gauri de sus, si a facut una singura pe mijloc

                            P.S. Nu pot urc poze cu sigla
                            Last edited by m3dic911; 1 March 2018, 10:36.

                            Comment


                            • Si ce-mi plac jantele alea aurii. Dar aunt prea mult totusi...

                              Trimis de pe al meu SM-J710F folosind Tapatalk

                              Comment


                              • Stie cineva care ar fi costurile inlocuirii AC-ului manual cu monoclima, varianta cu care vine echipat Logan Prestige? Se merita inlocuirea?

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google