Imbunatatiri Logan 2

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Au venit si protectiile pt boxe, sambata sper sa fac usile spate.

    Trimis de pe al meu SM-G955F folosind Tapatalk

    Comment


    • Văd ca ai mcv, eu am montat priza la mcv meu in felul următor (tot pt lada frigorifica): in stâlpul din stânga spate cum te uiți la portbagaj desfaci plasticul negru, are doar 3 șuruburi si acolo lângă mufa care apare pe stâlp se afla si un fir rosu de alimentare (erau niște poze pe forum, cred ca in topicul legat de camera). Te poți conecta de acel fir, este alimentarea pt cârligul de remorca, masa o iei de la orice șurub din zona, apoi mergi la tabloul de siguranțe si pui o siguranța de 10A la F23. Rezolvi simplu fără sa tragi fire suplimentare, in acest caz alimentarea este permanenta, nu trece prin contact.

      Comment


      • Originally posted by oBED View Post
        Din cate am observat priza dintre scaune suporta un amperaj mic (nu este de putere mare ca cea in care ai bricheta).
        Cum ai observat asta?
        I have no special talent. I am only passionately curious.

        Comment


        • Originally posted by keim View Post
          Rezolvi simplu fără sa tragi fire suplimentare, in acest caz alimentarea este permanenta, nu trece prin contact.
          Multumesc, chiar o sa merg pe varianta asta, cu toate ca este putin riscant ca este pe direct dar sper sa nu uit de fiecare data sa scot lada frigorifica din priza cand stationez pe undeva si stau mai mult de 1-2 ore cu motorul oprit, sau poate o sa ii pun un intrerupator exact langa priza tot pe acel plastic.

          Comment


          • Originally posted by dl_dr25 View Post
            Au venit si protectiile pt boxe, sambata sper sa fac usile spate.

            Trimis de pe al meu SM-G955F folosind Tapatalk
            ce sunt chestiile alea rotunde si negre?care este rolul lor?
            Last edited by SoNyKeL; 27 March 2018, 09:18.

            sigpic

            Comment


            • Vin pe boxa, pt a directiona fluxul de aer fata. Sa nu scape aer/sunet prin spatele fetei de usa.

              Trimis de pe al meu SM-G955F folosind Tapatalk

              Comment


              • Originally posted by Silviu View Post
                Cum ai observat asta?
                Priza principala, cea cu bricheta, are o putere de ~120w (app. 8.5A la 14V).
                Cea dintre scaune are o protectie pentru a nu putea folosi bricheta in ea, in plus lamela de contact pentru + mi s-a parut subtire. Este posibil sa ma insel, dar eu banuiesc ca priza auxiliara dintre scaune a fost calculata pentru a putea suporta curenti de 2-3A, cat cer majoritatea incarcatoarelor de telefon/tablete.

                PS. sigur in manual scrie puterea, dar nu am acces acum la el.

                Comment


                • @oBED, mersi de explicatii.
                  I have no special talent. I am only passionately curious.

                  Comment


                  • Cea de pe spate are o siguranță pe fir în consola centrală, dar nu știu de câți amperi este.

                    Comment


                    • Ambele prize de pe tunelul median sunt din aceeași siguranță, pe/cu aceleași fire. Că aia din spate e doar priză și nu suportă bricheta nu înseamnă că ține mai puțini amperi. Manualul zice maxim 120W
                      Pentru H4B(0,9 TCe) datu' cu părerea (mai ales cand nu ai toate datele) e sport național - Do not feed the trolls.

                      Comment


                      • Deci e de 10A siguranta. Good to know mai ales daca ti-e lene sa citesti (sau sa cauti). Multam @t0rquemada.
                        I have no special talent. I am only passionately curious.

                        Comment


                        • Am inteles...nimeni nu stie de cat e volanulde la logan.
                          Eu am masurat 36.5 in diametru. Deci nici 14" nici 15"...nici calare nici pe jos.

                          Comment


                          • Pai a zis cineva anterior sa-l iei un pic mai mic ca sa nu joace husa, deci presupun ca trebuie sa iei de 14"

                            Comment


                            • Eu am spus ca trebuie luat mai mic putin. Trebuie pus pe volan fortat, prima mea senzatie cand a venit husa a fost ca ma pacalit chinezul dupa ce m-am uitat 5 min ca p....l la el mi-am dat seama

                              Trimis de pe al meu SM-G955F folosind Tapatalk

                              Comment


                              • dl_dr25 atnci tu de care ti-ai luat? De 14?

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google