Imbunatatiri Logan 2

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Daca planetara zice ca tavita de portbagaj e o imbunatatire, atunci sa zicem ca si barele transversale ar fi...
    Vreau sa iau in viitorul apropiat (sa zicem o luna) o pereche. Stie cineva ce marca sunt cele de la Dacia?
    Fă-ți viața mai ușoară la volan cu gama de accesorii Dacia: selectează modelul sau introdu numărul VIN pentru a găsi toate accesoriile compatibile.

    Suport pentru bicicleta:
    Fă-ți viața mai ușoară la volan cu gama de accesorii Dacia: selectează modelul sau introdu numărul VIN pentru a găsi toate accesoriile compatibile.

    (ce naiba are de-aface Kangoo cu Dacia)? Nici copy paste nu pot sa dea calumea...
    sau
    Fă-ți viața mai ușoară la volan cu gama de accesorii Dacia: selectează modelul sau introdu numărul VIN pentru a găsi toate accesoriile compatibile.

    (nu stiu de ce difera atat de mult pretul....conteaza ca e din otel sau AL?)

    Ce sunt chestiile astea?
    Fă-ți viața mai ușoară la volan cu gama de accesorii Dacia: selectează modelul sau introdu numărul VIN pentru a găsi toate accesoriile compatibile.

    Comment


    • Ba din punctul meu de vedere si acel cheder poate fi socotit o imbunatatire. E un plus adus cu doar 30ron=imbunatatire. Ca fiecare stabileste ce vreain plus pe masina e altceva. Si a mea e full si totusi mai am cate ceva de imbunatatit [emoji6]

      Trimis de pe al meu SM-J710F folosind Tapatalk

      Legat de pusul ochelarilor in spatiul de pe bord am incercat eu si daca-i lasi acolo vara la soare nu prea ii mai suporti in ochi dupa[emoji16]. Eu asa m-a apucat un plans...

      Trimis de pe al meu SM-J710F folosind Tapatalk
      Last edited by Marius Ile; 22 March 2018, 23:15. Reason: Automerged Doublepost

      Comment


      • Si eu vreau sa iau pt biciclete, dar ma orienteze spre carlig + suport biciclete pt carlig, îmi pare mai practic si folositor.

        Comment


        • Originally posted by dl_dr25 View Post
          Si eu vreau sa iau pt biciclete, dar ma orienteze spre carlig + suport biciclete pt carlig, îmi pare mai practic si folositor.
          Si eu eram interesat de carlig + suport biciclete, dar m-au potolit imediat cei de la reprezentanta: vreo 27 bulioane, cu tot cu manopera. [emoji23]

          Aftermarket, probabil altfel stau preturile, dar nu m-am mai interesat; daca aveti info, pls share... sharing is caring. [emoji4]

          Sent from my SM-G950F using Tapatalk

          Comment


          • Anunturi gratuite , peste 4 milioane: anunturi imobiliare, anunturi auto, telefoane mobile, locuri de munca, apartamente de inchiriat, masini second hand, haine.

            Anunturi gratuite , peste 4 milioane: anunturi imobiliare, anunturi auto, telefoane mobile, locuri de munca, apartamente de inchiriat, masini second hand, haine.

            Nu stiu sigur daca se potrivesc fiindcă nu am aprofundat subiectul

            Comment


            • Fă-ți viața mai ușoară la volan cu gama de accesorii Dacia: selectează modelul sau introdu numărul VIN pentru a găsi toate accesoriile compatibile.


              Asta ce are? Cică e vreo 300 de lei montajul.
              Problema e ca:
              - blochezi portbagajul
              - nu se mai vede numarul și nici stopurile
              (la carlig mai trebuie și modulul ala pentru priza + priza... Daca vrei sa faci calumea).
              E drept ca nu se mai lipesc chiar toate mustele de ea...


              Plus

              Fă-ți viața mai ușoară la volan cu gama de accesorii Dacia: selectează modelul sau introdu numărul VIN pentru a găsi toate accesoriile compatibile.
              Last edited by sebibv; 23 March 2018, 00:17.

              Comment


              • Imbunatatire se considera daca schimbi kitul de suspensie si dai 1000 €( perne de aer ceva) ca nu inteleg? #sadicu...
                Imbunatatire este fix ceea orice nu pune fabrica, incepand cu cotiera de avion/tren pana la prezoane speciale pentru jante de aliaj .
                De ce ?
                Pentru ca nu vrea ca o dacia logan sa coste intre 9000 si 16000€

                Comment


                • Planetara, eu ziceam ca nu se considera tunning daca pui cheder de 30 ron. Exact astea sunt imbunatatiri si nu vad cum ar reprezenta un sac fara fund... Sac fara fund probabil la tunning, sau daca nu fara fund foarte adanc.
                  Totusi si la imbunatatiri m-as gandi ceva ce nu e "plug and play" ceva ce necesita ingeniozitate sau timp (multiplexor, senzor temperatura motor chestii mai complicate) sau ceva mai rar intalnit pe masina asta (gen farurile de rusia sau protectia pentru zapada . Asa mi-am pus si eu covoras in spate la tunelul median sau tavita pentru portbagaj, e ok sa spun poate sunt si altii interesati dar de aici si pana la a spune ca e un sac fara fund e cale lunga.

                  Imbunatatirea nu e ceea ce nu se pune din fabrica, ca ce nu ai tu din fabrica eu poate am. Daca pentru tine cotiera e imbunatatire pentru mine nu e ca poate am luat-o deja montata din fabrica sau poate nu-mi trebuie. Daca imi pun morisca de vant la antena e imbunatatire? In fine nu vreau sa polemizez pe tema asta si s-o dam in offtopic. Fiecare considera imbunatatire ce vrea. Sa mergem inainte
                  Last edited by sadicu; 23 March 2018, 10:39.

                  Comment


                  • N-are rost sa va contraziceti...
                    Pana una alta a are cineva suport de bicicleta?

                    Comment


                    • sebibv, ca intrebai mai inainte, sunt mai bune cele din aluminiu ca sunt mai usoare dar e importanta si forma, vezi sa nu fie drepte ca fluiera rau

                      Comment


                      • Ok, mersi ptr sfat. Oricum, la ce zăpadă e acum... Numai de bicicleta nu îmi arde.

                        Comment


                        • Are cineva idee daca ledurile de AICI se potrivesc la plafoniera (sunt Plug and Play)? Si daca da mai trebuie facuta vreo modificare ceva ca sa nu afecteze instalatia electrica?

                          Comment


                          • Pentru că pot, se poate, pentru că mă iubește multă lume din diverse motive, unul dintre ele că am fost naș de botez în 4 rânduri, de curând s-a ivit ocazia să intru în posesia unui cârlig de remorcare, omologat, cu acte, cu tot tacâmul... dar care a fost montat inițial pe mașina altuia. Nu știu ce scrie pe acte, cert este că tata lu' finu' vrea să scape de el din curte, astfel că-l donează lu' nașu de la București.

                            Unde mai pun că poate asigura și montajul fiind destul de priceput și având scule în acest sens. Motiv pentru care am două întrebări în gen "doar întreb, nu dau cu parul"...

                            1. Are rost să mă bag la așa ceva, având în vedere că motorul este de doar 1.0? Inițial câriligul a fost montat pe un Logan de 1,2 și periodic tracta o remorcă mică pentru cărat diverse utile jobului.

                            2. Pentru cei care au sau au avut astfel de jucărie utilă celor care "fac țara / Europa prin campinguri", știți cumva dacă este nevoie să merg la RAR să fiu luat în schemă? Sau este îndeajuns actul pe care-l are nenea donatorul?

                            Cu scuzele de rigoare și în ideea că nu voi avea parte de caterincă și miștouri, vă mulțumesc anticipat.
                            http://www.loganclub.ro/forum/pictur...pictureid=8026

                            Comment


                            • Personal nu cred ca trebuie mers la rar. Carligul in sine e deja omologat, iar montajul e unul simplu

                              Trimis de pe al meu SM-J710F folosind Tapatalk

                              Comment


                              • Originally posted by iatagan View Post
                                @Midnighte, tu ai Logan 2 Ph 1 sau Ph2? Am citit ca la Ph2 s-a rezolvat.
                                Sandero 2 Stepway ph1. Aceeasi Marie, alta palarie.
                                Un coleg are Stepway 2 ph2 si e la fel.
                                S-au rezolvat...dar alte lucruri.

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google