Imbunatatiri Logan 2

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Orice masina presupune cheltuiala fie ca e Dacia sau alta marca. Fie noua sau SH. Acum depinde de fiecare daca vrea sa bage bani pentru imbunatati sau nu. Este topic pentru imbunatatiri deci poti trai si fara ele, insa alegi sa le faci pentru ca poti/vrei.
    Daca nu stii cand sa te opresti cu imbunatatirile e alta problema si mai ales daca nu iti e clar ca nu o sa mai scoti banii investiti in masina, e grav...

    Comment


    • A mea e full option (fara scaune de piele),si nu vreau sa o mai "tunez".E de-ajuns ca imi cere consumabile.Pana la urma e masina si nu casa.La o dauna totala plangi si dupa masina si dupa banii bagati in tuning. (bineinteles daca mai traiesti).
      Cum spune un coleg mai sus,cei care isi tuneaza masina vor sa compenseze ce nu au putut lua la optionale.
      Nu condu cu viteza mai mare decat poate sa zboare ingerul tau pazitor!! sigpic

      Comment


      • @Midnighte, tu ai Logan 2 Ph 1 sau Ph2? Am citit ca la Ph2 s-a rezolvat.
        Momentan abia am dat avansul

        Comment


        • Având aceeași zonă de îmbinare și la X52ph1 și la X52ph2 cum să se rezolve ?
          Pentru H4B(0,9 TCe) datu' cu părerea (mai ales cand nu ai toate datele) e sport național - Do not feed the trolls.

          Comment


          • @Old Driver, pe topicul asta tunatul inseamna pus cheder de 30 RON, deflectoare, cotiera, toc de ochelari deci nu stiu ce mare avere reprezinta astea.

            Comment


            • salut cum lumineaza becurile led h7

              [QUOTE=dl_dr25;1787495]Au venit si becurile H7 led, acum cu puțin noroc pe luni sau marti îmi vin si capacele si le montez. Am făcut proba pe un Duster la perete si lumina bătea precum becul normal, acum să văd si la mine cum o să ie.[/QUOTE salut cum lumineaza becurile led h7 eu vreau sa imi cumpar philips-h7-xtreme-ultinom-6500k

              Comment


              • marius.nita mai durează până le pun, am gresit comanda de capace ( am luat alte dimensiuni ) acum mai am de asteptat undeva la 3 săptămâni.
                Referitor la îmbunătățiri
                Fiecare cum consideră, dar eu ma gândesc ca tot ce ii fac este pt a aduce un plus de confort, iar la final tot ma scot mai ieftin decat dacă cumpăram alta marcă. Cred ca este un subiect sensibil care se poate dezbate pe un nr destul de mare de pagini. Ce îmi pare mie ok precum îmbunătățire pt altcineva este irelevant si se poate si invers.

                Comment


                • La ce capace te referi?

                  sigpic

                  Comment


                  • [QUOTE=marius.nita;1790069]
                    Originally posted by dl_dr25 View Post
                    Au venit si becurile H7 led, acum cu puin noroc pe luni sau marti îmi vin si capacele si le montez. Am fcut proba pe un Duster la perete si lumina btea precum becul normal, acum s vd si la mine cum o s ie.[/QUOTE salut cum lumineaza becurile led h7 eu vreau sa imi cumpar philips-h7-xtreme-ultinom-6500k
                    Ai idee daca sunt omologate RAR?
                    Am un prieten care si-a pus becuri LED H4, ce-i drept pe un Logan 1, si la nici o saptamana l-a oprit politia, l-au obligat sa le dea jos, altfel ii luau talonul. [emoji52]

                    Sent from my SM-G950F using Tapatalk

                    Comment


                    • .....

                      Daca nici tu nu ai adus imbunatatiri dr25 cred ca ai bagat cel putin 2000€ atunci trebuie sa se inchida acest topic.
                      Parerea mea este ca atunci cand anumiti utilizatori( colegi nu au cum sa fie) spun ca imbunatatiri ... cheder 30 lei .
                      eu zic sa ii lasam in pace si sa ii ignoram.

                      Comment


                      • Eu am nevoie de modelul B si am luat A din greseala .
                        Nu sunt omologate, dar ma risc si unii colegi stiu de ce .
                        Chiar ma gândeam si eu cat am băgat, dar sigur nu am ajuns la suma asta, o să fac un calcul ( sunt sigur că nu am depășit 600€)
                        Attached Files

                        Comment


                        • 150 E medianav si camera, 100 E toate becurile (faza scurta, semnal, frana, marsarier), 90E cotiera, 75 E incalzire scaune, toate plasticele cu tubulatura zic 100E ( nu imi mai aduc aminte ) folie gratis, multiplexor 50E, impuls buton 20E, materiale insonorizare 120E, boxe 100E, 50E jante aliaj, becuri led far 40E. Total 895 Euro, hai ca este mai mult decat credeam Camera DVR nu se pune fiindca este folosita pe 2 masini
                          Deci cred ca finalul ma prinde la 1000E, stiu sigur ca nu recuperez banii care ii bag si nici nu doresc sa ii recuperez. Ideea este ca mai am putin de facut la masina si ma opresc. Am plecat cu gandul ca am de lucru pana la vara la ea si nu mi am pus problema de costuri in primul an jumate, dupa vara ma opresc cu aceste lucruri si ramane doar sa ma bucur de masina.

                          Comment


                          • ......

                            tavita porbagaj... ceva deflectoare aer...
                            stai linistit nu punem toate "chederele" la socoteala...

                            Comment


                            • Originally posted by dl_dr25 View Post
                              Eu am nevoie de modelul B si am luat A din greseala .
                              Nu sunt omologate, dar ma risc si unii colegi stiu de ce .
                              Chiar ma gândeam si eu cat am bgat, dar sigur nu am ajuns la suma asta, o s fac un calcul ( sunt sigur c nu am depit 600€)
                              Asteptam poze/video cu rezultatul, chiar sunt curios cum lumineaza noaptea... multzam' fain anticipat. [emoji847]

                              Sent from my SM-G950F using Tapatalk

                              Comment


                              • @planetara zici ca esti soția
                                100E = tubulatura + barbita + tavita + cheder de la tine ( spune tu pretul, restul dacă îmi aduc aminte le am primit de la Meridian iar pt punte 50 lei. Eu am pus prețuri în mare, ca daca stau sa ma gandesc multiplexorul ma dus 200lei cu tot cu montaj , scaunele cu carenaje cu tot parcă 300 sau 350.
                                Dar cum am spus au fost lucruri care le am dorit indiferent de costuri si care la final tot nu le găseam la alta marcă ( mașină ștoc + îmbunătățiri care să aibă tot ce o să am eu la prețul final ). Deci să spun că finalul este de 11400E sau 11600E ( nu mai stiu ) + 1000E costuri extra.

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google