Imbunatatiri Logan 2

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Personal tin sa cred ca este masura de siguranta. Sunt care tin calcaiul pe mijloc intre acceleratie si frana si rotesc din calcai intre cele 2 pedale motiv pentru care disntanta dintre cele 2 pedale nu trebuie sa fie asa mare.
    Mai sunt si cei mici de picior, care pot ajunge cu piciorul intre pedale sau "cipesc" pedala de frana doar pe coltul ei fiind riscul ca pedala sa alunece de sub picior.

    Comment


    • Cu ghete mari am și eu probleme... De fapt am avut și la Dacia 1310.
      Eu țin calcaiul pe mijloc... Insa cred ca toata lumea face asa... Nu?

      Comment


      • Cred că la alte mașini este și mai mică distanța
        Logan


        VW Golf R32


        Cred că distanța mică are legătură cu manevrele simultane de frânare, retrogradare și accelerare pentru menținerea motorului în turație pentru schimbul de trepte.

        Comment


        • Asa o fi, nu te contrazic, dar pana la Logan, hmmm, chiar nu am avut problema asta.

          Bine, e doar parerea mea, o tine de moft, nu stiu.
          Nu dau cu parul... si nici nu vreau sa ma cert cu nimeni...
          http://www.loganclub.ro/forum/pictur...pictureid=8026

          Comment


          • aproape ca-ti da de inteles ca loganu` e un micut r32 la care faci double-clutch revmatching la inceputul virajului in care, nebuneste, te-arunci
            "ma rideam" si eu... am mai vazut apropierea asta si n-o inteleg. am patit si e chiar ciudat sa calci juma` de cursa de frina si sa urce turatiile pina la 3000 - e ca la un troleibuz cu rulmetii sparti, in picaj - si masina "ingheata".
            cam asa e cu "piciorutele de hobbit" si cu pedalele "aglomerate"; hazliu, da` stresant.
            Last edited by devreg; 25 February 2018, 20:44.

            Comment


            • ...

              asa da...,
              Attached Files

              Comment


              • Salutare!

                Am gasit pe net jantele de mai jos la un pret bunicel...

                Se potrivesc la Logan II?

                Intreb deoarece nu stiu cum e cu J-ul si ET-ul la acest model mai vechiut din cate observ.

                Multumesc.
                Attached Files
                http://www.loganclub.ro/forum/pictur...pictureid=8026

                Comment


                • Nu
                  Et 37-40 max 42, 6j, pe 15 sau 16 pe aici trebuie să te încadreze. Au fost multe discuții pe tema asta si eu dupa parerea mea spun că trebuie să te încadrezi pe ce am scris mai sus

                  Comment


                  • Are user-ul planetara jante de aliaj noi la pret ok(1200 lei).

                    Comment


                    • Pe olx gasesti cu 1000 lei 4 buc originale

                      Trimis de pe al meu SM-A520F folosind Tapatalk

                      Anunturi gratuite , peste 4 milioane: anunturi imobiliare, anunturi auto, telefoane mobile, locuri de munca, apartamente de inchiriat, masini second hand, haine.


                      Trimis de pe al meu SM-A520F folosind Tapatalk
                      Last edited by meticulosul; 26 February 2018, 19:40. Reason: Automerged Doublepost

                      Comment


                      • Originally posted by dl_dr25 View Post
                        Nu
                        Et 37-40 max 42, 6j, pe 15 sau 16 pe aici trebuie să te încadreze. Au fost multe discuții pe tema asta si eu dupa parerea mea spun că trebuie să te încadrezi pe ce am scris mai sus
                        Da, da, da...
                        Intre timp mi-a tinut o mega teorie la telefon colegul T0rquemada in gen "asa nu"... sau o faci pe barba ta iar la final, daca as monta totusi jantele, a acordat nota 5 / 10 pentru ce se poate intampla ulterior. Si sincer, nu as vrea "ma" risc.

                        Multumesc tuturor!

                        Originally posted by bogdan_cj View Post
                        Are user-ul planetara jante de aliaj noi la pret ok(1200 lei).
                        Stiu, m-am gandit si la Planetara, am cautat ofertele lui... (chiar si T0rquemada m-a indrumat), insa din pacate exista un buget de maxim 6-7 hai 800 lei. Deci dupa cum v-ati dat seama, merg pe varianta SH.

                        Originally posted by meticulosul View Post
                        Pe olx gasesti cu 1000 lei 4 buc originale
                        Am dat OLX-ul peste cap in ultimile 2-3 zile. Am ajuns si la Norauto care vinde modelul Aquila cu ET 43 la 285 lei de la (chipurile) 399 lei. Dar sare de bugetul meu.

                        Nenea asta din Mioveni pare ceva mai aproape, mai ieftin, are si capacelele (Norauto le vinde separat)dar totusi, jantele sunt pe ET 43 si stiu ca indicat ar fi sa am ET 40. Sau ma insel?

                        In alta ordine de idei, ce ma dezavantajeaza la unele oferte este faptul ca ori nu vor sa trimita prin curier ori nu sunt din Bucuresti sa le vad ori nu cunosc vanzatorii...

                        In sfarsit. Am inteles in linii mari.
                        Inca o data multumesc tuturor!

                        Mai astept.
                        http://www.loganclub.ro/forum/pictur...pictureid=8026

                        Comment


                        • Eu am asteptat si 2 luni pana am luat ceva , am asteptat pana prețul a ajuns în zona mea de confort sau nu am mai avut răbdare

                          Comment


                          • Originally posted by planetara View Post
                            asa da...,
                            Mie nu-mi place...jantele alea sunt o tiganeala maxima. iar cele 3 gauri de la sigla arata urat, mai bine lasa sigla acolo...in rest e ok desi nu prea mai e nimic in plus in afara de stopurile alea rusesti si folie

                            Comment


                            • @dl_dr25

                              Asa este, astept momentul potrivit...

                              Zilele trecute gasisem pe un forum o postare dion 2016 sau 2017 a unui om "amarat" ca a trebuit sa scoata Loganul din uz (chiar asa s-a exprimat), fara sa dea prea multe amanunte. Probabil ceva accident. Din acest motiv vindea tot de pe el, tot ce mai era functional sau neatins de probleme...

                              Eh, stii cu cat vindea jantele din aliaj cu tot cu cauciucuri? Cu doar 400 lei SETUL!

                              Pai sa nu-ti dai cu tesla-n...????

                              Revenind on topic...

                              Ieri m-a rugat un coleg (in parcarea subterana) sa ridic capota sa vada si el ce-si-cum mai e pe acolo, daca am antigel si ce alte chestii noi mai sunt la Loganurile 2.

                              Fratilor, aveam zapada pe baterie... Bine, mici "firicele", nu multa, dar totusi, asta la modul la care ieri in Bucuresti doar a viscolit un pic. Si nu, nu era zapada cazuta de pe capota, ci zapada intrata probabil pe SUB capota. Motiv pentru care indata ce gasesc cheder de Dacia 1300, o sa-l montez fara sa clipesc.

                              Asadar, multumesc pentru sfaturi si sugerez tuturor sa puna cheder la compartimentul motor. Pe langa insonorizare, mai e vorba si de protectie, pentru ca nu se stie niciodata ce se poate intampla.
                              Last edited by Catalin S.; 27 February 2018, 11:40. Reason: Automerged Doublepost
                              http://www.loganclub.ro/forum/pictur...pictureid=8026

                              Comment


                              • Originally posted by sadicu View Post
                                Mie nu-mi place...jantele alea sunt o tiganeala maxima.
                                LUL, Jante concave sunt tiganie

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google