Imbunatatiri Logan 2

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Sunt de acord cu tine sebibv

    Comment


    • Că de obicei depinde de cum e exploatat și de noroc.

      Comment


      • iatagan: bandourile, de obicei, vin cu acea banda dublu-adeziva lipita pe ele. inainte de montaj se degreseaza suprafata pe care se monteaza, se dezlipeste folia de pe partea care vine in contact cu caroseria si apoi se centreaza, amplaseaza si preseaza pina la contactul deplin cu suprafata pe care au fost adaugate. daca exista spatii dupa montaj - ori e tabla ondulata, ori e bandoul ondulat.
        mai e, desigur, si varianta de after-market vinduta ca "originale, fratello!" in care bandourile vin "chele" si dublu-adeziva vine rulata "mic"; mai departe: ala care monteaza ori se grabeste, ori e nervos, ori e altcineva decit ala care-a lipit pe primele 3 bandouri.
        alege!

        Comment


        • Fostul Logan 1,4 albastru nemetalizat, spălat foarte rar la spălătorie, 90% spălat la furtun in curte cu șampon, după 11 ani in afara de mici zgârieturi ,arata impecabil, nu s-a mătuit,decolorat . Vă puneți întrebarea cam ce soluții folosesc spalatoriile, in condițiile in care Loganuri identice din parcarea blocului arătau jalnic?

          - doar nu crede cineva că am nimerit vreun lot sfințit...
          Last edited by alex1ioan; 12 June 2018, 21:49. Reason: Automerged Doublepost

          Comment


          • Eu nu prea spal cu spuma activa...
            În oras avem niște spalatorii de tipul self car wash. Au 4 programe:
            Spalare
            Perie cu spuma
            Ceruire (nu stiu ce naiba face)
            Clatire cu oxy nu mai stiu ce porcarie pompoasa

            Folosesc doar 1 si 4. Momentan arata bine

            Comment


            • Dar de dispozitivele de spalat cu presiune pentru casa ce parere aveti ? Am luat de la Kaufland un Karcher la oferta, nu are jetul asa puternic ca acelea de la spalatorii. Daca pulverizezi de la distanta eu zic ca este ok.

              Comment


              • Sunt de părere că tot ce îți faci cu mana ta, e mult mai ok. Nu doare pe nimeni de tine și bunul tau, afacerea sa prospere.
                PS - și nu e "lucru manual"

                Comment


                • Originally posted by devreg View Post
                  iatagan: bandourile, de obicei, vin cu acea banda dublu-adeziva lipita pe ele. inainte de montaj se degreseaza suprafata pe care se monteaza, se dezlipeste folia de pe partea care vine in contact cu caroseria si apoi se centreaza, amplaseaza si preseaza pina la contactul deplin cu suprafata pe care au fost adaugate. daca exista spatii dupa montaj - ori e tabla ondulata, ori e bandoul ondulat.
                  mai e, desigur, si varianta de after-market vinduta ca "originale, fratello!" in care bandourile vin "chele" si dublu-adeziva vine rulata "mic"; mai departe: ala care monteaza ori se grabeste, ori e nervos, ori e altcineva decit ala care-a lipit pe primele 3 bandouri.
                  alege!
                  Cred ca s-a grabit sau a fost altul
                  Au folosit si degresant si tot a iesit naspa. Va dati seama? Masina noua si nu e lipita bine o prostie pe care nici nu stiam daca sa o mai comand sau nu... Si mi-au mai zis si 2 amici ca daca se aduna apa acolo cica rugineste. Ziceau de la reprezentanta ca o sa incerce saptamana viitoare sa ii faca ceva, probabil sa il dea jos si sa il lipeasca din nou...
                  Attached Files

                  Comment


                  • Da' unde le-ai montat ca si singur daca le faceai ieseau mai bine...

                    Comment


                    • La simpotrans colentina

                      Comment


                      • Buna seara. Poate sunt chior, prost, sau ambele, dar nu am gasit nicio recomandare privind autocolant mat pentru bord. Are cineva vreo idee ce fel de autocolant as putea pune pe bord sa nu se mai reflecte asa tare in parbriz cand bate soarele in el?

                        Comment


                        • iatagan: aia ori n-au mai avut banda, ori au "decupat" de pe-acolo ca sa lipeasa unuia-altuia niste bucati de plastic pe undeva.
                          ce mantogareala de prost-gust... macar daca taiau de pe laterala de jos, ca sa nu se vada vreodata. si nici nu stringea apa ca-n acvariu

                          Comment


                          • Originally posted by devreg View Post
                            iatagan: aia ori n-au mai avut banda, ori au "decupat" de pe-acolo ca sa lipeasa unuia-altuia niste bucati de plastic pe undeva.
                            ce mantogareala de prost-gust... macar daca taiau de pe laterala de jos, ca sa nu se vada vreodata. si nici nu stringea apa ca-n acvariu
                            Pai cica au scurgeri pe jos si nu s-ar strange apa...

                            Comment


                            • Mai ridic și eu o problema, mi se par din ce in ce mai depășiți băieții de la service. Deja nu mai țin pasul cu tehnologia și metodele de lucru. Din ce in ce mai multi "dorei". Și nu mă refer la service-ul de cartier ci la cele mari. Oare oamenii ăștia nu sunt instruiți? Nici macar în arta de a scoate bani de la clienti? Probabil se.plafoneaza imediat ce dau de un service mare iar bacșișul nu mai reprezintă un obiectiv.

                              Comment


                              • @sadicu
                                tu din ce film esti?

                                Astia sunt depasiti de fel. Chiar mai sunteti uimiti? Sunt atat de frustrat de ce se intampla...e drept ca sunt si eu cam ticnit dar....

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google