Imbunatatiri Logan 2

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Salut

    imi puteti spune ce suruburi sunt necesare pentru montarea "barbita" si deflectoare fata?

    Multumesc frumos

    Comment


    • @silviu:
      eu ma refeream strict la cele cauzate de cauzele externe: )
      Vor acoperi masinile cu o vopsea care se va strica atunci cand te atingi cu degetul de ea...si vor zice ca daca ai pus degetul e o cauza externa...

      Comment


      • Originally posted by Silviu View Post
        @sebibv, ce am postat eu mai in spate (poze) nu e defect cauzat mecanic. E efectiv sarita vopseaua dintr-un motiv misterios (banuiesc care) si mai e zona adiancenta ce are o textura ciudata, probabil va avea aceeasi soarta.

        Loviturile pe partea frontala sigur nu intra ca sunt cauzate de factori externi.
        Poti spune ce banuiesti? Am aceeasi problema...

        Comment


        • Am rezolvat si "problema" cu neafisarea temperaturii de la motor.
          Un obd2 si aplicatia Torque fac minuni. Sta frumos si linistit conectat in torpedou.
          Attached Files
          Last edited by 77sky; 8 June 2018, 22:02.

          Comment


          • Originally posted by crisalex View Post
            Poti spune ce banuiesti? Am aceeasi problema...
            cel mai probabil nu-s degresate corect inainte de vopsire

            Comment


            • Mai elegant, mai simplu, mai oem:
              Attached Files
              Last edited by t0rquemada; 9 June 2018, 09:00.
              Pentru H4B(0,9 TCe) datu' cu părerea (mai ales cand nu ai toate datele) e sport național - Do not feed the trolls.

              Comment


              • Ok , dar daca versiunea de bord nu permite?
                Nu incercam ceva din familie, tot trebuie sa dai un ban ? [emoji39]

                Trimis de pe al meu SM-G955F folosind Tapatalk

                Comment


                • Cum L si clio sunt frati, nu merge sa mutam la noi obturator ? Este si mai ieftin decat protectia de grila.20180609_102243-COLLAGE.jpg

                  Trimis de pe al meu SM-G955F folosind Tapatalk

                  Comment


                  • Super tare torque

                    Comment


                    • Originally posted by t0rquemada View Post
                      Mai elegant, mai simplu, mai oem:
                      Asta functioneaza si la Duster ph2 2016?
                      Vrei sa te remarci ca fiind idiot?Atunci da quote la ultimul mesaj postat!!

                      Comment


                      • micutzu666 eu stiu de la t0rqemada ca la mine nu functioneaza ( masina L2ph2 2017 martie) trebuie o versiune mai noua de bord, doar daca a mai sapat t0rqemada [emoji847]

                        Trimis de pe al meu SM-G955F folosind Tapatalk

                        Comment


                        • Originally posted by t0rquemada View Post
                          Mai elegant, mai simplu, mai oem:
                          ... şi o luăm de la început cu discuţia ca la Logan1, ¦ 2 liniuţe <> ¦¦ 4 linuţe ¦¦ liniuţe <> ¦¦¦ 6 linuţe nu-i aşa ???
                          ... adică un 1 pe LCD, 2 liniuţe, 4 linuţe, 111, 3 liniuţe ...

                          mulţumim.Reno, nu ne trebuie. mulţumim zmiterm ( stim noi cine ...) pentru codul microchip ...

                          Comment


                          • Ce sunteti asa secretosi? Mie imi place r....ul cu lingura nu lingurita [emoji39].

                            Trimis de pe al meu SM-G955F folosind Tapatalk

                            Comment


                            • Stim de ce sunt asa secretosi.
                              Intrebarea era: ce modificari implica...afecteaza garantia? Banuiesc ca da!

                              Comment


                              • Originally posted by bogdan_cr View Post
                                ... şi o luăm de la început cu discuţia ca la Logan1, ¦ 2 liniuţe <> ¦¦ 4 linuţe ¦¦ liniuţe <> ¦¦¦ 6 linuţe nu-i aşa ???
                                ... adică un 1 pe LCD, 2 liniuţe, 4 linuţe, 111, 3 liniuţe ...

                                ...
                                Ai dreptate într-o singură prinvință, la cat de ignorați* sunt proprietarii nu merită activată funcția.

                                Un 1 = 30C, după 111, un 1= 10C

                                (pusă poza cu t111 pe feisbuc și s-a trezit un prost să zică uite 111grade C fierbe motorul)
                                Pentru H4B(0,9 TCe) datu' cu părerea (mai ales cand nu ai toate datele) e sport național - Do not feed the trolls.

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google