Imbunatatiri Logan 2

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Originally posted by dl_dr25 View Post
    Si capacele de far unde sunt ? [emoji39] vreau pareri dupa montaj.
    Care capace? Ledurile se monteaza in interiorul farurilor in locul becurilor halogen. Apoi te duci pe standul pentru reglajul farurilor si reglezi cum sa bata spotul de lumina ( este obligatoriu ca daca sunt puse asa si nereglate bat in copaci)

    in questo video voglio spiegare la procedura per montare delle lampade a led su dacia duster

    Comment


    • Cred ca ar fi trebuit sa aibe niste capace mai adanci ca altfel o sa se cam deformeze capacul actual de la caldura.

      Originally posted by dl_dr25 View Post
      @Silviu fac doar pt familie si prieteni
      Am glumit :-) si eu mai comand din cand in cand din China, nu e greu dar te omoara vama, daca nu ai facut "blat" cu vreun angajat :-))
      Last edited by Silviu; 7 June 2018, 16:33. Reason: Automerged Doublepost
      I have no special talent. I am only passionately curious.

      Comment


      • Originally posted by Silviu View Post
        Cred ca ar fi trebuit sa aibe niste capace mai adanci ca altfel o sa se cam deformeze capacul actual de la caldura.
        Interesanta opinie....Pe partea de ventilator temperatura nu creste mai mult de 55-60 de grade. Plasticul ala original nu se topeste la temperatura asta. Am montat la mai multe masini si merg OK.

        Comment


        • @OldMan vezi ca sunt lungi si este posibil sa nu mai mearga capacul, ceva de genul asta iti trebuia.
          @Silviu blat am doar la of postal de cartier, la vamal precum tot muritoru, doar ca nu prea vin acolo, un colet la 3-4 Luni.
          Attached Files
          Last edited by 77sky; 8 June 2018, 08:35.

          Comment


          • Astea imi par cel mai ok, 150lei .
            Attached Files
            Last edited by 77sky; 8 June 2018, 08:35.

            Comment


            • Originally posted by dl_dr25 View Post
              @OldMan vezi ca sunt lungi si este posibil sa nu mai mearga capacul, ceva de genul asta iti trebuia.
              Tipul asta de led l-am pus in 8 faruri pana acum, fara modificari.



              Last edited by OldMann; 7 June 2018, 16:47.

              Comment


              • Pt cine isi monteaza protectia/scut punte, va rog sa mentionati si ce alte plastice mai aveti sub masina cand reveniti cu pareri. Sunt foarte curios daca imi pare mie sau masina sta mai bine, dar daca nu este la ce va asteptati injuratima in privat [emoji16] sau ganditiva ca masina consuma mai putin [emoji39] .

                Trimis de pe al meu SM-G955F folosind Tapatalk

                Comment


                • @dl_dr25, eu deja o simt stabila nu cred ca o fie ceva wow in plus, dar vedem [emoji3]
                  I have no special talent. I am only passionately curious.

                  Comment


                  • Salut, are cineva folie pe capota? Mi-a venit masina si acum i-as pune folie ca sa o protejez de la inceput Am gasit doar pe situl acestui distribuitor Llumar ceva despre folie caroserie, la ceilalti scria doar despre geamuri: http://www.detailprotekt.ro . Stiti ceva despre ei? Aveti alte recomandari? Cam cat ar costa? Multumesc

                    P.s.: cat despre Novline Romania... Acum nu mai au valabil numarul si eu am ramas fara carenaje Unde as putea gasi ceva ok? Am gasit la bestautovest carenaje spate dar am senzatia ca sunt jumatati.
                    Last edited by iatagan; 7 June 2018, 20:06.

                    Comment


                    • Este foarte ok pt a proteja, dar o sa se vada precum un cur. Eu am pe faruri din primele saptamani ( moka ) si dupa un an si 2 luni arata farurile precum unele de 7-8ani ( sau zgariat, putin matuit )
                      Si daca iti pune de calitate super tot o sa se vada diferenta.

                      Trimis de pe al meu SM-G955F folosind Tapatalk

                      Comment


                      • Si eu as vrea sa imi pun folie pe capota.
                        Nu stiu cat costa si imi voi pune clar ceva de calitate.
                        Voi nu aveti vopseaua atinsa pe capota?

                        Nu, nu merg in fundul masinilor din fata...si nu, la L1 capota e impecabila (la L2 am metalizata iar la L1 alba).

                        Comment


                        • @sebibv, la mine e ciuruita cu puncte mici. Dupa patania cu vopseaua sarita o duc la garantie pentru remediere. Desi parca as opta sa o repar la o vopsitorie de incredere, sa fie facuta cum trebuie.
                          I have no special talent. I am only passionately curious.

                          Comment


                          • Mie la un dealer LLumar mi-au cerut 500 de lei pentru folie capota. Cred ca se merita dar nu mi se pare justificat pretul.

                            Comment


                            • @silviu

                              Nu cred ca intra pe garanție. E lovitura externa..

                              Comment


                              • @sebibv, ce am postat eu mai in spate (poze) nu e defect cauzat mecanic. E efectiv sarita vopseaua dintr-un motiv misterios (banuiesc care) si mai e zona adiancenta ce are o textura ciudata, probabil va avea aceeasi soarta.

                                Loviturile pe partea frontala sigur nu intra ca sunt cauzate de factori externi.
                                I have no special talent. I am only passionately curious.

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google