Imbunatatiri Logan 2

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Niturile se folosesc pentru fixarea elementelor nedemontabile, indiferent de tipul suprafetei, as zice.

    Solutia aceasta, de prindere/fixare cu popnit de tip floare, este folosita de constructor (nu doar Renault ci si altii), pentru aceleasi elemente, prin urmare nu vad de ce nu ar fi buna.

    In fine, testam si vedem. Eu am sperante ca va functiona.
    I have no special talent. I am only passionately curious.

    Comment


    • Corect, doar testul o sa iti spuna adevarul [emoji16]

      Trimis de pe al meu SM-G955F folosind Tapatalk

      Comment


      • Pentru iatagan & dl_dr25. Eu am achizitionat carenajele de roata spate de la Novline undeva prin decembrie si au venit in o saptamina (montate in ianuarile fara nici un fel de probleme - sau potrivit bine). Cam scumpe, cei drept (160/buc), dar isi fac treaba.
        Comanda am putut sa o fc pe site-ul lor, dupa mai multe luni de incercari.
        Va recomand sa insistati ( sa incercati de multe ori). La un moment dat a functionat si am putut sa comand.
        Drumuri bune tuturor.

        Comment


        • Am înțeles că se lucrează cam greu cu ei în ultima vreme. Din păcate unii uită de site și de varianta online a afacerii pe timp de vară din cauză de concedii sau de vânzări directe. Adoptă acest stil fără bătăi de cap deoarece merge mult mai bine treaba la magazin, eventual fără factură sau bon fiscal. Iar coșmeliile din Târgul Vitan sunt campioane la acest aspect.

          Altfel, se pare că Novline are sediu în Cluj. Nu știu dacă există și magazin de "prezentare și desfacere" dar poate e cineva pe aici care să dea o fugă pe la ei să-i trezească un pic.

          Apropos, cică s-ar mai fi ieftinit carenajele... 139 lei / buc.
          http://www.loganclub.ro/forum/pictur...pictureid=8026

          Comment


          • Eu nu le mai iau, o sa ii dau un spray cu teroson si la revedere. Multumesc pt informatie.

            Trimis de pe al meu SM-G955F folosind Tapatalk

            Comment


            • Da, cei de la Novline au magazin in Cluj, eu am cumparat direct de la ei carenajele.

              Comment


              • Si eu am dat cu un spray antifon, in doua straturi, a iesit super ok..

                Comment


                • Pe mine ma interesa pt insonorizare, dar dupa spusele celor care le au am inteles ca nu am nici un castig. Sunt sigur ca pt insonorizare am un castig mult mai mare daca folosesc spray antifon.
                  Pt protectie erau bune plasticele pt buza aripilor ( cum se gaseste la L1) dar cat m am zbatut nu am reusit sa gasesc pe cineva care sa le aduca din rusia sau ucraina.

                  Trimis de pe al meu SM-G955F folosind Tapatalk

                  Comment


                  • eu am carenajele pe spate montate si pe langa design care e cu totul si cu totul alfel, decat sa se vada tabla aia ordinara si toate mantocariile alea pe acolo.... iar legat de antifonare, nu cred ca e mai deloc diferenta, diferenta este doar ca nu mai ajunge noroiul si toata mizeria prin toate colturile de sus ale contra aripilor spate, e mai ferita sa zic asa...
                    laureate 1.5l, albastru marin

                    Comment


                    • Tot legat de carenaje, o intrebare stupida probabil Pe fata nu exista carenaje? Peste tot pe unde am cautat am gasit numai pentru spate.

                      Comment


                      • Eu nu contest ca sunt super si merita banii, dar pe mine m-au enervat fiindca nu au avut bun simt sa ma sune pt a-mi spune ca nu au momentan ( ceva vrajeala) .


                        Trimis de pe al meu SM-G955F folosind Tapatalk

                        Comment


                        • Originally posted by Cerese View Post
                          Tot legat de carenaje, o intrebare stupida probabil Pe fata nu exista carenaje? Peste tot pe unde am cautat am gasit numai pentru spate.
                          Pe fata exista deja din fabrica.

                          Comment


                          • @dl_dr25 am facut comanda pe site, confirmata pe email. Dupa cateva luni de asteptare am revenit cu intrebare pe email, reconfirmare comanda. Au trecut 2 ani si ... inca sunt pe asteptare. :-) (Or fi in Cluj dar sigur nu-s clujeni!)

                            Comment


                            • Nici ardelenii nu mai sunt ce erau odata [emoji847], toata tara devine de mitici [emoji23].

                              Trimis de pe al meu SM-G955F folosind Tapatalk

                              Comment


                              • @Silica, inca proceseaza comanda, ai si tu rabdare dar din aia ardeleneasca :-))))
                                I have no special talent. I am only passionately curious.

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google